Anunțul 557753-2026 pentru România – Servicii de reparare şi de întreţinere a grupurilor de refrigerare – SERVICE ȘI REPARAȚII CHILLERE ȘI INSTALAȚII CLIMATIZARE este publicat de ACADEMIA DE STUDII ECONOMICE BUCURESTI și este încadrat la codul CPV 50730000.
Sinteză HarveyAI
Harvey procesează documentele acestei licitații...
Punctajul se acorda astfel: a) Pentru cel mai scazut dintre preturi se acorda punctajul maxim alocat; b) Pentru celelalte preturi ofertate punctajul P(n) se calculeaza proportional, astfel: P(n) = (Pret minim ofertat / Pret n) x punctaj maxim alocat.
Award criterion name LOT
Pretul ofertei
Award criterion number LOT
70 | 15 | 15
Award criterion number weight LOT
per-exa | per-exa | per-exa
Award criterion type LOT
price | quality | quality
Contract conclusion date
2026-05-13+03:00
Contract duration period LOT
MONTH
Contract framework agreement
false
Contract identifier
484
Contract nature
services | services
Contract nature main LOT
services
Contract nature main PROC
services
Contract tender id
TEN-0001
Result framework maximum value CUR NOTICE
RON
Result framework maximum value NOTICE
1680672.27
Result LOT identifier
LOT-0000
Result value CUR LOT
RON
Result value LOT
1282931
Organizații și puncte de contact66
Organisation city addinfo LOT
Bucuresti
Organisation city buyer
Bucuresti
Organisation city reviewinfo LOT
Bucuresti
Organisation city revieworg LOT
Bucuresti
Organisation city ted esen
Bucuresti
Organisation city tenderer
Bucuresti
Organisation contact point addinfo LOT
Constantin Bejinariu
Organisation contact point buyer
Constantin Bejinariu
Organisation contact point ted esen
Alte informații publicate29
Competition termination PROC
false
Customization id
eforms-sdk-1.13
Description PROC
Obiectul contractului îl reprezintă prestarea de "SERVICE ȘI REPARAȚII CHILLERE ȘI INSTALAȚII CLIMATIZARE" existente în cadrul imobilelor aparținând Academiei de Studii Economice din București, ale căror locații sunt prezentate în Centralizatorul spațiilor. Achiziția serviciilor se va finaliza prin încheierea unui acord cadru de prestări servicii, cu un singur operator economic, pe o perioadă de 24 luni de zile. Descrierea detaliată a caracteristicilor tehnice ale serviciilor solicitate se regăsesc în caietul de sarcini - parte a documentației tehnice. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 18 Numar de zile pana la care se pot furniza clarificari solicitarilor de clarificari, inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 11
Dispatch date
2026-08-11+03:00
Dispatch date esender
2026-08-11T09:47:01+03:00
Dispatch time
11:42:04+03:00
Dispatch time esender
09:47:01+03:00
Autoritate contractantă13
Authority main activity
education
Buyer city
Bucuresti
Buyer contact point
Constantin Bejinariu
Buyer country
ROU
Buyer country sub
RO321
Buyer email
[email eliminat]
Buyer identifier
4433775
Buyer internet address
https://www.ase.ro
Buyer legal type
body-pl-cga
Buyer name
ACADEMIA DE STUDII ECONOMICE BUCURESTI
Loc de executare7
Place of performance
RO321 | ROU | RO321 | ROU
Place of performance add PROC
BUCURESTI
Place of performance addtional LOT
BUCURESTI
Place of performance country LOT
ROU
Place of performance country PROC
ROU
Place of performance subdiv LOT
RO321
Place of performance subdiv PROC
RO321
Câștigători și oferte11
Tender rank
1
Tender ranked res
true
Winner city
Bucuresti
Winner country
ROU
Winner country sub
RO321
Winner email
[email eliminat]
Winner identifier
RO 5349452
Winner name
DAMINO PRODCOM S.R.L.
Winner post code
040314
Winner selection status
selec-w
Acord-cadru și sistem dinamic10
Dps usage LOT
none
Framework agreement LOT
fa-wo-rc
Framework approximate value CUR NOTICE
RON
Framework approximate value NOTICE
1680672.27
Framework estimated value
1680672.27
Framework estimated value CUR
RON
Framework maximum value CUR LOT
RON
Framework maximum value LOT
1680672.27
Framework value CUR NOTICE
RON
Loturi9
Additional information LOT
Venituri proprii ale Academiei de Studii Economice din București, altele decât proiectele de cercetare dezvoltare si proiecte finanțate din fonduri structurale.
Description LOT
Obiectul acordului-cadru îl reprezintă achiziționarea de "SERVICE ȘI REPARAȚII CHILLERE ȘI INSTALAȚII CLIMATIZARE" existente în cadrul imobilelor aparținând Academiei de Studii Economice din București, ale căror locații sunt prezentate în Centralizatorul spațiilor. Achiziția serviciilor se va finaliza prin încheierea unui acord cadru de prestări servicii, cu un singur operator economic, pe o perioadă de 24 luni de zile. Descrierea detaliată a caracteristicilor tehnice ale serviciilor solicitate se regăsesc în caietul de sarcini - parte a documentației tehnice
Electronic auction LOT
false
Eu fund LOT
no-eu-funds
Gpa LOT
false
Identifier LOT
LOT-0000
Internal identifier LOT
1
Renewal maximum LOT
Termene și durate2
Duration period unit LOT
MONTH
Duration period value LOT
24
Procedură și anunț11
Form type
result
Legal basis
32014L0024
Legal basis NOTICE
32014L0024
NOTICE identifier
5b4fee8b-8f27-4e12-9889-06548cefc380
NOTICE subtype
29
NOTICE title
România – Servicii de reparare şi de întreţinere a grupurilor de refrigerare – SERVICE ȘI REPARAȚII CHILLERE ȘI INSTALAȚII CLIMATIZARE
NOTICE type
can-standard
NOTICE version
1
Procedure accelerated
false
Procedure identifier
Clasificare CPV5
Classification cpv
50730000 | 50730000
Main classification LOT
50730000
Main classification PROC
50730000
Main classification type LOT
cpv
Main classification type PROC
cpv
Valori4
Estimated value CUR PROC
RON
Estimated value PROC
1680672.27
Total value
1282931
Total value CUR
RON
Date de contact publicate în TED
22
Contactele sunt disponibile utilizatorilor autentificați.Autentifică-te
Textul integral publicat de TEDextinde
Consiliul National de Solutionare a Contestatiilor
Pretul ofertei
Roxana Popescu
BUCURESTI
Punctajul se acorda astfel: a) Pentru cel mai scazut dintre preturi se acorda punctajul maxim alocat; b) Pentru celelalte preturi ofertate punctajul P(n) se calculeaza proportional, astfel: P(n) = (Pret minim ofertat / Pret n) x punctaj maxim alocat.
SERVICE ȘI REPARAȚII CHILLERE ȘI INSTALAȚII CLIMATIZARE
Operator SEAP
Obiectul contractului îl reprezintă prestarea de "SERVICE ȘI REPARAȚII CHILLERE ȘI INSTALAȚII CLIMATIZARE" existente în cadrul imobilelor aparținând Academiei de Studii Economice din București, ale căror locații sunt prezentate în Centralizatorul spațiilor. Achiziția serviciilor se va finaliza prin încheierea unui acord cadru de prestări servicii, cu un singur operator economic, pe o perioadă de 24 luni de zile. Descrierea detaliată a caracteristicilor tehnice ale serviciilor solicitate se regăsesc în caietul de sarcini - parte a documentației tehnice. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 18 Numar de zile pana la care se pot furniza clarificari solicitarilor de clarificari, inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 11
ACADEMIA DE STUDII ECONOMICE BUCURESTI
DAMINO PRODCOM S.R.L.
Algoritm de calcul: Punctajul maxim total alocat acestui factor este 15 puncte, astfel : a) pentru timpul de intervenție în 12 ore se acordă 15 puncte. b) pentru timpul de intervenție în 24 ore se acordă 10 puncte. c) pentru timpul de intervenție în 36 ore se acordă 5 puncte. d) pentru timpul de intervenție în 48 ore se acordă 0 puncte. Timpul de intervenție maxim acceptat este de 48 de ore. Peste această perioadă ofertele vor fi declarate neconforme urmând a fi respinse. Aplicarea factorului de evaluare se va realiza numai pentru ofertele care îndeplinesc cerințele minime din Caietul de sarcini.
Default lot
Obiectul acordului-cadru îl reprezintă achiziționarea de "SERVICE ȘI REPARAȚII CHILLERE ȘI INSTALAȚII CLIMATIZARE" existente în cadrul imobilelor aparținând Academiei de Studii Economice din București, ale căror locații sunt prezentate în Centralizatorul spațiilor. Achiziția serviciilor se va finaliza prin încheierea unui acord cadru de prestări servicii, cu un singur operator economic, pe o perioadă de 24 luni de zile. Descrierea detaliată a caracteristicilor tehnice ale serviciilor solicitate se regăsesc în caietul de sarcini - parte a documentației tehnice
Venituri proprii ale Academiei de Studii Economice din București, altele decât proiectele de cercetare dezvoltare si proiecte finanțate din fonduri structurale.
2.1. Perioada de garanție piese și manoperă
Punctajul pentru factorul de evaluare "Perioada de garanție a lucrării se acordă astfel: a) pentru o perioadă de garanție a lucrării de 36 de luni, se acordă 15 puncte b) pentru restul ofertelor, punctajul se va calcula utilizând următoarea formulă: Gpuncte (n) = (Garantie acordata (n) / 36 luni ) x 15, unde: Gpuncte (n) = punctajul obținut de către Oferta aflată sub evaluare; Garantie acordata (n) = garanția Ofertei aflată sub evaluare. Aplicarea factorului de evaluare se va realiza numai pentru ofertele care îndeplinesc cerințele minime din Caietul de sarcini.
Constantin Bejinariu
2.2. Timp de intervenție la defecțiuni
small
01
education
selec-w
t-sme
none
1282931
154/2026
1346707.04
010374
t-oth-eea
4433775
Strada Gheorghe Sincai , Nr. 15
[telefon eliminat]
price
2026-08-11+03:00 ••• ••• 75_2025_PAAPD1527767
ORG-0004
RO 5349452
ORG-0005
body-pl-cga
t-esubm
https://www.ase.ro
Strada: Italiana, nr. 22, Sector: -, Judet: Bucuresti, Localitate: Bucuresti, Cod postal: -
ORG-0001
ORG-0002
Str. Stanislas Cihoschi nr. 5, sectorul 1
RO42283735
2026-08-12+02:00
[telefon eliminat]
Bucuresti
15
CON-[telefon eliminat]+03:00
[telefon eliminat]
[telefon eliminat]
no-eu-funds
quality
RON
0
484
[email eliminat]
32014L[telefon eliminat]
per-exa
03 ••• ••• 11:42:04 ••• ••• 00+03:00
can-standard
true
ORG-9000
[email eliminat]
ROU
[email eliminat]
20329980
http://www.ase.ro
50730000
[telefon eliminat]_3
no
Strada: Piata Romană, nr. 6
24
t-no-eea
29
[telefon eliminat]
TEN-0001
fa-wo-rc
eforms-sdk-1.13
2000-01-01+02:00
RES-0000
http://www.cnsc.ro
https://www.adr.gov.ro/
LOT-0000
REF_OF: CAN1172741/CIF: RO 5349452
TPA-0001
70
a4cef3db-5792-4b8c-8e29-e38d1d743335
[email eliminat]
5b4fee8b-8f27-4e12-9889-06548cefc380
https://www.e-licitatie.ro
false
[email eliminat]
[telefon eliminat]
services
1680672.27
tenders
2.3
Str. Stavropoleos nr. 6, sector 3
RO321
ted-esen
09:47:01 ••• ••• 00+03:00
open
[telefon eliminat]
Loturi TED
1
1
Default lot
Obiectul acordului-cadru îl reprezintă achiziționarea de "SERVICE ȘI REPARAȚII CHILLERE ȘI INSTALAȚII CLIMATIZARE" existente în cadrul imobilelor aparținând Academiei de Studii Economice din București, ale căror locații sunt prezentate în Centralizatorul spațiilor. Achiziția serviciilor se va finaliza prin încheierea unui acord cadru de prestări servicii, cu un singur operator economic, pe o perioadă de 24 luni de zile. Descrierea detaliată a caracteristicilor tehnice ale serviciilor solicitate se regăsesc în caietul de sarcini - parte a documentației tehnice
50730000 — Servicii de reparare si intretinere
Durată: 24 MONTH
Rezultate și atribuiri TED
LOT-00001.282.931,00 RON
Câștigător: DAMINO PRODCOM S.R.L. · CUI RO 5349452
Contract 48413 mai 20266 oferte primite
Detalii licitație
Descriere
Obiectul contractului îl reprezintă prestarea de "SERVICE ȘI REPARAȚII CHILLERE ȘI INSTALAȚII CLIMATIZARE" existente în cadrul imobilelor aparținând Academiei de Studii Economice din București, ale căror locații sunt prezentate în Centralizatorul spațiilor. Achiziția serviciilor se va finaliza prin încheierea unui acord cadru de prestări servicii, cu un singur operator economic, pe o perioadă de 24 luni de zile. Descrierea detaliată a caracteristicilor tehnice ale serviciilor solicitate se regăsesc în caietul de sarcini - parte a documentației tehnice. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 18 Numar de zile pana la care se pot furniza clarificari solicitarilor de clarificari, inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 11
Căutări relevante pentru 557753-2026
Legături interne utile pentru CPV, autoritate și expresiile principale din denumirea procedurii.