Anunțul 569148-2026 pentru România – Pachete software IT – PACHETE SOFTWARE IT (LICENȚE MICROSOFT) este publicat de ACADEMIA DE STUDII ECONOMICE BUCURESTI și este încadrat la codul CPV 48517000.
Sinteză HarveyAI
Harvey procesează documentele acestei licitații...
Punctajul se acorda astfel: a) Pentru cel mai scazut dintre preturi se acorda punctajul maxim alocat; b) Pentru celelalte preturi ofertate punctajul P(n) se calculeaza proportional, astfel: P(n) = (Pret minim ofertat / Pret n) x punctaj maxim alocat.
Award criterion name LOT
Pretul ofertei
Award criterion number LOT
95 | 5
Award criterion number weight LOT
per-exa | per-exa
Award criterion type LOT
price | quality
Contract conclusion date
2026-08-04+03:00 | 2026-07-22+03:00
Contract duration period LOT
48
Contract framework agreement
true | false
Contract identifier
787 | 732
Contract nature
supplies | supplies
Contract nature main LOT
supplies
Contract nature main PROC
supplies
Contract tender id
TEN-0002 | TEN-0001
Result framework maximum value CUR NOTICE
RON
Result framework maximum value NOTICE
2400000
Result LOT identifier
LOT-0000
Result value CUR LOT
RON
Result value CUR NOTICE
RON
Result value LOT
2023432
Result value NOTICE
356080
Organizații și puncte de contact66
Organisation city addinfo LOT
Bucuresti
Organisation city buyer
Bucuresti
Organisation city reviewinfo LOT
Bucuresti
Organisation city revieworg LOT
Bucuresti
Organisation city ted esen
Bucuresti
Organisation city tenderer
Bucuresti
Organisation contact point addinfo LOT
Constantin Bejinariu
Organisation contact point buyer
Constantin Bejinariu
Organisation contact point ted esen
Alte informații publicate29
Competition termination PROC
false
Customization id
eforms-sdk-1.13
Description PROC
Obiectul acordului - cadru îl reprezintă achiziționarea de pachete software IT (licențe Microsoft), necesare atât pentru personalul didactic, de cercetare și nedidactic angajat al ASE cât și pentru studenții / cursanții ASE, prin încheierea unui acord cadru de furnizare, cu un singur operator economic, pe o perioadă de 48 de luni. Termenul limita pana la care operatorii economici pot solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este: 18 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Răspunsul consolidat la solicitările de clarificări va fi publicat în a 11 -a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Dispatch date
2026-08-14+03:00
Dispatch date esender
2026-08-14T12:20:37+03:00
Dispatch time
13:15:00+03:00
Dispatch time esender
12:20:37+03:00
Autoritate contractantă13
Authority main activity
education
Buyer city
Bucuresti
Buyer contact point
Constantin Bejinariu
Buyer country
ROU
Buyer country sub
RO321
Buyer email
[email eliminat]
Buyer identifier
4433775
Buyer internet address
https://www.ase.ro
Buyer legal type
body-pl-cga
Buyer name
ACADEMIA DE STUDII ECONOMICE BUCURESTI
Loc de executare7
Place of performance
RO321 | ROU | RO321 | ROU
Place of performance add PROC
ASE București
Place of performance addtional LOT
ASE București
Place of performance country LOT
ROU
Place of performance country PROC
ROU
Place of performance subdiv LOT
RO321
Place of performance subdiv PROC
RO321
Câștigători și oferte12
Tender rank
1 | 1
Tender ranked res
true | true
Winner city
Bucuresti
Winner country
ROU
Winner country sub
RO321
Winner email
[email eliminat]
Winner identifier
RO 6614131
Winner internet address
https://www.asseco-see.ro
Winner name
ASEE Solutions
Winner post code
010987
Acord-cadru și sistem dinamic11
Dps usage LOT
none
Framework agreement LOT
fa-wo-rc
Framework approximate value CUR NOTICE
RON
Framework approximate value NOTICE
2400000
Framework estimated value
2400000
Framework estimated value CUR
RON
Framework maximum value CUR LOT
RON
Framework maximum value LOT
2400000
Framework NOTICE id
fbeb6154-a152-4318-85aa-4443553ad2db-01
Loturi8
Description LOT
Furnizarea de pachete software IT – licențe Microsoft, în condițiile și cu specificațiile din caietul de sarcini, în vederea asigurării condițiilor de funcționare a activităților Academiei de Studii Economice din Bucuresti. Furnizarea produselor se va finaliza prin incheierea unui acord cadru de furnizare, cu un operator economic, pe o perioada de 48 luni. Cantitățile minime /maxime se regăsesc în Caietul de sarcini
Electronic auction LOT
false
Eu fund LOT
no-eu-funds
Gpa LOT
false
Identifier LOT
LOT-0000
Internal identifier LOT
1
Renewal maximum LOT
0
Title LOT
Default lot
Termene și durate2
Duration period unit LOT
MONTH
Duration period value LOT
48
Procedură și anunț11
Form type
result
Legal basis
32014L0024
Legal basis NOTICE
32014L0024
NOTICE identifier
3ba0e36f-2789-44eb-b080-34c0acb5fcc7
NOTICE subtype
29
NOTICE title
România – Pachete software IT – PACHETE SOFTWARE IT (LICENȚE MICROSOFT)
NOTICE type
can-standard
NOTICE version
1
Procedure accelerated
false
Procedure identifier
67cf2584-e9ef-48f1-98d0-70186659d8f5
Clasificare CPV5
Classification cpv
48517000 | 48517000
Main classification LOT
48517000
Main classification PROC
48517000
Main classification type LOT
cpv
Main classification type PROC
cpv
Valori4
Estimated value CUR PROC
RON
Estimated value PROC
2400000
Total value
356080
Total value CUR
RON
Date de contact publicate în TED
22
Contactele sunt disponibile utilizatorilor autentificați.Autentifică-te
Textul integral publicat de TEDextinde
ASE București
ASEE Solutions
Consiliul National de Solutionare a Contestatiilor
Pretul ofertei
Roxana Popescu
Punctajul se acorda astfel: a) Pentru cel mai scazut dintre preturi se acorda punctajul maxim alocat; b) Pentru celelalte preturi ofertate punctajul P(n) se calculeaza proportional, astfel: P(n) = (Pret minim ofertat / Pret n) x punctaj maxim alocat.
Durata de livrare
Operator SEAP
ACADEMIA DE STUDII ECONOMICE BUCURESTI
Obiectul acordului - cadru îl reprezintă achiziționarea de pachete software IT (licențe Microsoft), necesare atât pentru personalul didactic, de cercetare și nedidactic angajat al ASE cât și pentru studenții / cursanții ASE, prin încheierea unui acord cadru de furnizare, cu un singur operator economic, pe o perioadă de 48 de luni. Termenul limita pana la care operatorii economici pot solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este: 18 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Răspunsul consolidat la solicitările de clarificări va fi publicat în a 11 -a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Academia de Studii Economice din Bucuresti – Directia Juridică si Contencios Administrativ
Punctajul pentru factorul de evaluare “Durata de livrare”, cu o valoare de 5 puncte din totalul de 100 de puncte si cu o pondere de 5% din totalul criteriului de atribuire, se vor acorda dupa cum urmeaza: a) Pentru oferta admisibila cu cea mai redusa durata de livrare – 5 puncte b) Pentru restul ofertelor admisibile, punctajul se va calcula utilizand urmatoarea formula: Ppuncte (n) = Durata de livrare(min) / Durata de livrare(n) x 5,unde: Ppuncte(n): punctajul obtinut de catre oferta admisibila aflata sub evaluare Durata de livrare (min): cea mai redusa durata de livrare dintre ofertele admisibile; Durata de livrare (n) : durata de livrare al ofertei admisibile aflata sub evaluare. Aplicarea factorului de evaluare se va realiza numai pentru ofertele care indeplinesc cerintele minime din Caietul de sarcini. Oferta care nu va indeplini cerinta minima a caietului de sarcini privind termenul de livrare va fi respinsa ca neconforma, iar oferta care indeplineste cerinta minima a caietului de sarcini privind termenul de livrare (7 zile lucratoare) va fi declarata conforma, dar nu va primi punctaj suplimentar
Default lot
Furnizarea de pachete software IT – licențe Microsoft, în condițiile și cu specificațiile din caietul de sarcini, în vederea asigurării condițiilor de funcționare a activităților Academiei de Studii Economice din Bucuresti. Furnizarea produselor se va finaliza prin incheierea unui acord cadru de furnizare, cu un operator economic, pe o perioada de 48 luni. Cantitățile minime /maxime se regăsesc în Caietul de sarcini
PACHETE SOFTWARE IT (LICENȚE MICROSOFT)
Constantin Bejinariu
01
education
2026-07-22+03:00
t-sme
none
010374
4433775
020976
supplies
price
95
large
CON-0002
CON-0001
[telefon eliminat]
[telefon eliminat]
[telefon eliminat]
quality
0
[email eliminat]
32014L0024
1
per-exa
2
3ba0e36f-2789-44eb-b080-34c0acb5fcc7
5
can-standard
ORG-9[telefon eliminat]_3
Strada: Piata Romană, nr. 6
Imobilul ”Pavilion Administrativ” al Academiei de Studii Economice din Bucuresti – str. Stanislas Cihoschi nr. 5, sectorul 1 - etajul 1, camera 5104
t-no-eea
29
[telefon eliminat]
TEN-0002
TEN-0001
eforms-sdk-1.13
2000-01-01+02:00
RES-0000
http://www.cnsc.ro
https://www.adr.gov.ro/
https://www.e-licitatie.ro
[email eliminat]
67cf2584-e9ef-48f1-98d0-70186659d8f5
[telefon eliminat]_2026_PAAPD1589524
ted-esen
open
[telefon eliminat]
selec-w
2026-08-04+03:00
2023432
2026-08-14+03:00
Strada Frumoasă, Nr. 30, Sector: 1
t-oth-eea
REF_OF: CAN1172145/CIF: RO 6614131
ORG-0004
ORG-0005
body-pl-cga
t-esubm
https://www.ase.ro
Strada: Italiana, nr. 22, Sector: -, Judet: Bucuresti, Localitate: Bucuresti, Cod postal: -
ORG-[telefon eliminat]
ORG-0002
[email eliminat]
RO42283735
Bucuresti
[email eliminat]
fbeb6154-a152-4318-85aa-4443553ad2db-01
no-eu-funds
RON
13:15:00 ••• ••• 00+03:00 ••• ••• 26
true
ROU
[email eliminat]
https://www.asseco-see.ro
20329980
12:20:37.0000000+03:00
[telefon eliminat]
no
fa-wo-rc
LOT-0000
732
TPA-[telefon eliminat]+02:00
[telefon eliminat]
RO 6614131
false
48517000
tenders
010987
Str. Stavropoleos nr. 6, sector 3
RO321
Loturi TED
1
1
Default lot
Furnizarea de pachete software IT – licențe Microsoft, în condițiile și cu specificațiile din caietul de sarcini, în vederea asigurării condițiilor de funcționare a activităților Academiei de Studii Economice din Bucuresti. Furnizarea produselor se va finaliza prin incheierea unui acord cadru de furnizare, cu un operator economic, pe o perioada de 48 luni. Cantitățile minime /maxime se regăsesc în Caietul de sarcini
48517000 — Pachete software si sisteme informatice
Durată: 48 MONTH
Rezultate și atribuiri TED
LOT-0000356.080,00 RON
Câștigător: ASEE Solutions · CUI RO 6614131
Contract 7874 aug. 2026
LOT-00002.023.432,00 RON
Câștigător: ASEE Solutions
Contract 73222 iul. 2026
Detalii licitație
Descriere
Obiectul acordului - cadru îl reprezintă achiziționarea de pachete software IT (licențe Microsoft), necesare atât pentru personalul didactic, de cercetare și nedidactic angajat al ASE cât și pentru studenții / cursanții ASE, prin încheierea unui acord cadru de furnizare, cu un singur operator economic, pe o perioadă de 48 de luni. Termenul limita pana la care operatorii economici pot solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este: 18 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Răspunsul consolidat la solicitările de clarificări va fi publicat în a 11 -a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Căutări relevante pentru 569148-2026
Legături interne utile pentru CPV, autoritate și expresiile principale din denumirea procedurii.