Anunțul 578792-2026 pentru România – Gaze medicale – furnizare oxigen medicinal ,protoxid,dioxid de carbon si servicii aferente este publicat de Spitalul Județean de Urgență Dr.Constantin Andreoiu Ploiești și este încadrat la codul CPV 24111500.
Sinteză HarveyAI
Harvey procesează documentele acestei licitații...
Criteriul de atribuire este prețul cel mai scăzut - clasamentul ofertelor se stabilește prin ordonarea crescătoare în funcție de prețul total al fiecărei oferte, oferta de primul loc fiind cea cu prețul cel mai mic.
Award criterion description LOT
Punctajul se acorda astfel: a) Pentru cel mai scazut dintre preturi se acorda punctajul maxim alocat; b) Pentru celelalte preturi ofertate punctajul P(n) se calculeaza proportional, astfel: P(n) = (Pret minim ofertat / Pret n) x punctaj maxim alocat.
Award criterion name LOT
Pretul ofertei
Award criterion number LOT
60 | 40
Award criterion number weight LOT
per-exa | per-exa
Award criterion type LOT
price | quality | price
Contract conclusion date
2026-08-14+03:00
Contract duration period LOT
36 | 36
Contract framework agreement
false
Contract identifier
46660
Contract nature
supplies | supplies | supplies
Contract nature main LOT
supplies | supplies
Contract nature main PROC
supplies
Contract tender id
TEN-0001
Result framework maximum value CUR NOTICE
RON
Result framework maximum value NOTICE
13706232
Result LOT identifier
LOT-0002 | LOT-0001
Result value CUR LOT
RON
Result value LOT
1075032
Organizații și puncte de contact69
Organisation city addinfo LOT
Ploiesti
Organisation city buyer
Ploiesti
Organisation city reviewinfo LOT
Ploiesti
Organisation city revieworg LOT
Bucuresti
Organisation city ted esen
Bucuresti
Organisation city tenderer
Timisoara
Organisation contact point addinfo LOT
mariana cursaru
Organisation contact point buyer
mariana cursaru
Organisation contact point reviewinfo LOT
Alte informații publicate29
Competition termination PROC
false
Customization id
eforms-sdk-1.13
Description PROC
conform caiet de sarcini
Dispatch date
2026-08-20+03:00
Dispatch date esender
2026-08-20T09:03:23+03:00
Dispatch time
11:34:45+03:00
Dispatch time esender
09:03:23+03:00
Internal identifier PROC
2844545/228/2026
NL
2
Official language
Autoritate contractantă13
Authority main activity
health
Buyer city
Ploiesti
Buyer contact point
mariana cursaru
Buyer country
ROU
Buyer country sub
RO316
Buyer email
[email eliminat]
Buyer identifier
2844545
Buyer internet address
https://www.sjup.ro
Buyer legal type
ra
Buyer name
Spitalul Județean de Urgență Dr.Constantin Andreoiu Ploiești
Loturi10
Additional classification LOT
44612100 | 98300000
Additional classification type LOT
cpv | cpv
Description LOT
conform caiet sarcini
Electronic auction LOT
false | false
Eu fund LOT
no-eu-funds | no-eu-funds
Gpa LOT
false | false
Identifier LOT
LOT-0001 | LOT-0002
Internal identifier LOT
1 | 2
Renewal maximum LOT
0 | 0
Title LOT
Câștigători și oferte12
Tender rank
1
Tender ranked res
true
Winner city
Timisoara
Winner country
ROU
Winner country sub
RO424
Winner email
[email eliminat]
Winner identifier
RO 8721959
Winner internet address
https://www.linde-gas.ro
Winner name
LINDE GAZ ROMANIA S.R.L.
Winner post code
300136
Procedură și anunț11
Form type
result
Legal basis
32014L0024
Legal basis NOTICE
32014L0024
NOTICE identifier
3c3d2b4b-8178-4ed8-8c4b-3f4a02653dfb
NOTICE subtype
29
NOTICE title
România – Gaze medicale – furnizare oxigen medicinal ,protoxid,dioxid de carbon si servicii aferente
Contactele sunt disponibile utilizatorilor autentificați.Autentifică-te
Textul integral publicat de TEDextinde
toate locatiile spitalului
LINDE GAZ ROMANIA S.R.L.
Consiliul National de Solutionare a Contestatiilor
Pretul ofertei
Roxana Popescu
Punctajul se acorda astfel: a) Pentru cel mai scazut dintre preturi se acorda punctajul maxim alocat; b) Pentru celelalte preturi ofertate punctajul P(n) se calculeaza proportional, astfel: P(n) = (Pret minim ofertat / Pret n) x punctaj maxim alocat.
Operator SEAP
Algoritm de calcul: Punctajul se acorda astfel: a) Pentru cel mai scăzut dintre preturi se acorda punctajul maxim alocat; b) Pentru celelalte preturi ofertate punctajul P(n) se calculează proporțional, astfel: P(n) = (Preț minim ofertat / Preț n) x 60 Justificare: Utilizarea cat mai eficienta a resurselor financiare ale spitalului Timp de interventie in caz de avarie Componentă tehnica şi funcțională 30 puncte Punctaj maxim factor: 2 Punctajul se acorda astfel: a) Pentru oferta admisibilă cu cel mai redus timp minim de interventie se acordă punctajul maxim alocat in puncte b) Pentru celelalte oferte admisibile punctajul P timp minim de interventie (n) se calculează proporţional, astfel: P timp minim de interventie (n) = Timp minim de interventie (min) / Timp minim de interventie (n) x 30, unde: P timp minim de interventie (n) reprezintă punctajul obţinut de către oferta admisibilă aflată sub evaluare, Timp minim de acţiune (min) reprezintă cel mai redus dintre timpul minim de interventie ale ofertelor admisibile, Timp minim de interventie (n) reprezintă timpul minim de interventie al ofertei admisibile aflată sub evaluare. Pentru a putea primi punctaj in cadrul acestui criteriu de atribuire, se va face dovada (cu documente justificative: .....) ca se poate interveni in termenul minim de intervenite asumat. Nu se accepta doar declaratia pe propria raspundere, fara documente justificative atasate. Justificare: Din cauza problemelor legate de oxigen pe care le-am intampinat de-a lungul ultimilor ani, din intreaga tara, timpul de interventie in caz de avarie trebuie sa fie redus la maxim, pentru a putea furniza din punct de vedere medical pacientilor oxigenul necesar Termen de livrare in caz de urgenta Componentă tehnică şi funcțională 10 puncte Punctaj maxim factor: 3 Termenul de livrare al produselor exprimat in ore Pn =(Termen livrare minim /Termen livrare n) x 10.Termen livrare n=alt termen decat termenul minim de livrare. Termen de livrare minim acceptat (si care va primi punctaj maxim) - 2 ore. Termen de livrare maxim acceptat - 48 ore. (daca se va depasi termenul de 48 de ore, oferta va fi declarata neconforma) Justificare: Din cauza problemelor legate de oxigen pe care le-am intampinat de-a lungul ultimilor ani, din intreaga tara, timpul de livrare in caz de urgenta trebuie sa fie redus la maxim, pentru a putea furniza din punct de vedere medical pacientilor oxigenul necesar Punctaj maxim total: 100 Este declarată câştigătoare oferta care îndeplineste cel mai mare punctaj în urma aplicării criteriului de atribuire.
Spitalul Județean de Urgență Dr.Constantin Andreoiu Ploiești
gaze medicale
toate locatiile spitalui
conform caiet de sarcini
Caracteristici tehnice şi funcţionale
oxigen medicinal lichefiat si inchiriere statie de stocare
furnizare oxigen medicinal ,protoxid,dioxid de carbon si servicii aferente
conform caiet sarcini
Criteriul de atribuire este prețul cel mai scăzut - clasamentul ofertelor se stabilește prin ordonarea crescătoare în funcție de prețul total al fiecărei oferte, oferta de primul loc fiind cea cu prețul cel mai mic.
mariana cursaru
Pretul cel mai scazut este singurul criteriu
[telefon eliminat]_3
t-sme
none
2844545
020976
supplies
price
100576
[telefon eliminat]
Strada: gageni, nr. 100
24111500
large
[telefon eliminat]+03:00
CON-[telefon eliminat]/228/2026
ra
quality
0
32014L0024
1
[telefon eliminat]
per-exa
2
can-standard
ORG-9000
09:03:23.0000000+03:00
[email eliminat]
t-no-eea
29
[telefon eliminat]
[telefon eliminat]
TEN-[telefon eliminat]
eforms-sdk-1.13
2000-01-01+02:00
RES-0002
RES-0001
http://www.cnsc.ro
https://www.adr.gov.ro/
REF_OF: CAN1173167/LOT-0002/CIF: RO 8721959
46660
12631200
36
Strada Imbroane Avram, Nr. 9
https://www.e-licitatie.ro
health
[email eliminat]
https://www.linde-gas.ro
161/2026
[telefon eliminat]
Ploiesti
40
ted-esen
open
selec-w
2026-08-14+03:00
t-oth-eea
RO316
open-nw
ORG-[telefon eliminat]
ORG-0005
t-esubm
Strada: Italiana, nr. 22, Sector: -, Judet: Bucuresti, Localitate: Bucuresti, Cod postal: -
ORG-0001
ORG-0002
RO42283735
Bucuresti
RO 8721959
Timisoara
no-eu-funds
RON
https://www.sjup.ro
RO424
030084
true
ROU
[email eliminat]
60
20329980
no
300136
fa-wo-rc
LOT-0001
LOT-0002
e9d05436-b8bf-470a-aab6-ad1f74804bf4
TPA-0001
3c3d2b4b-8178-4ed8-8c4b-3f4a02653dfb
false
11:34:45.0000000+03:00
[email eliminat]
2026-08-21+02:00
tenders
Str. Stavropoleos nr. 6, sector 3
RO321
98300000
Loturi TED
2
1
oxigen medicinal lichefiat si inchiriere statie de stocare
12.631.200,00 RON
conform caiet sarcini
24111500 — Produse chimice
Durată: 36 MONTH
2
gaze medicale
1.075.032,00 RON
conform caiet sarcini
24111500 — Produse chimice
Durată: 36 MONTH
Rezultate și atribuiri TED
LOT-00021.075.032,00 RON
Contract 4666014 aug. 2026
LOT-00011.075.032,00 RON
Contract 4666014 aug. 2026
Detalii licitație
Descriere
conform caiet de sarcini
Căutări relevante pentru 578792-2026
Legături interne utile pentru CPV, autoritate și expresiile principale din denumirea procedurii.