Anunțul 587513-2026 pentru România – Servere de reţea – Server pentru procesarea sarcinilor de inteligență artificială este publicat de SERVICIUL DE PROTECTIE SI PAZA – U.M. 0149 F BUCURESTI și este încadrat la codul CPV 48821000.
Sinteză HarveyAI
Harvey procesează documentele acestei licitații...
Punctajul se acorda astfel: a) Pentru cel mai scazut dintre preturi se acorda punctajul maxim alocat; b) Pentru celelalte preturi ofertate punctajul P(n) se calculeaza proportional, astfel: P(n) = (Pret minim ofertat / Pret n) x punctaj maxim alocat.
Award criterion name LOT
Pretul ofertei
Award criterion number LOT
70 | 10 | 10 | 10
Award criterion number weight LOT
per-exa | per-exa | per-exa | per-exa
Award criterion type LOT
price | quality | quality | quality
Contract conclusion date
2026-08-19+03:00
Contract duration period LOT
MONTH
Contract identifier
N1480
Contract nature
supplies | supplies
Contract nature main LOT
supplies
Contract nature main PROC
supplies
Contract tender id
TEN-0001
Result LOT identifier
LOT-0000
Result value CUR NOTICE
RON
Result value NOTICE
4503300
Organizații și puncte de contact69
Organisation city addinfo LOT
Bucuresti
Organisation city buyer
Bucuresti
Organisation city reviewinfo LOT
Bucuresti
Organisation city revieworg LOT
Bucuresti
Organisation city ted esen
Bucuresti
Organisation city tenderer
Pitesti
Organisation contact point addinfo LOT
ALEXANDRU IONITA
Organisation contact point buyer
ALEXANDRU IONITA
Organisation contact point reviewinfo LOT
Alte informații publicate29
Competition termination PROC
false
Customization id
eforms-sdk-1.13
Description PROC
Se va incheia un contract de furnizare Server pentru procesarea sarcinilor de inteligență artificială cu valabilitate 7 luni. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor = 18. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar solicitarilor de clarificari in a 12-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Dispatch date
2026-08-25+03:00
Dispatch date esender
2026-08-25T14:07:26+03:00
Dispatch time
15:46:03+03:00
Dispatch time esender
14:07:26+03:00
Internal identifier PROC
4283635/8/19062026
Autoritate contractantă13
Authority main activity
pub-os
Buyer city
Bucuresti
Buyer contact point
ALEXANDRU IONITA
Buyer country
ROU
Buyer country sub
RO321
Buyer email
[email eliminat]
Buyer identifier
4283635
Buyer internet address
https://www.spp.ro
Buyer legal type
body-pl-cga
Buyer name
SERVICIUL DE PROTECTIE SI PAZA – U.M. 0149 F BUCURESTI
Loc de executare7
Place of performance
RO321 | ROU | RO321 | ROU
Place of performance add PROC
Bdul Geniului 42B, sector 6, Bucuresti
Place of performance addtional LOT
Bdul Geniului 42B, sector 6, Bucuresti
Place of performance country LOT
ROU
Place of performance country PROC
ROU
Place of performance subdiv LOT
RO321
Place of performance subdiv PROC
RO321
Câștigători și oferte12
Tender rank
1
Tender ranked res
true
Winner city
Pitesti
Winner country
ROU
Winner country sub
RO311
Winner email
[email eliminat]
Winner identifier
RO 18238979
Winner internet address
https://www.primesolutions.ro
Winner name
Prime Solutions S.R.L.
Winner post code
110175
Acord-cadru și sistem dinamic2
Dps usage LOT
none
Framework agreement LOT
none
Loturi8
Description LOT
Contract furnizare Server pentru procesarea sarcinilor de inteligență artificială - 1 complet
Electronic auction LOT
false
Eu fund LOT
no-eu-funds
Gpa LOT
false
Identifier LOT
LOT-0000
Internal identifier LOT
1
Renewal maximum LOT
0
Title LOT
Default lot
Termene și durate2
Duration period unit LOT
MONTH
Duration period value LOT
7
Procedură și anunț11
Form type
result
Legal basis
32014L0024
Legal basis NOTICE
32014L0024
NOTICE identifier
bf1b704b-3910-4f80-9208-06ea4a1ef838
NOTICE subtype
29
NOTICE title
România – Servere de reţea – Server pentru procesarea sarcinilor de inteligență artificială
NOTICE type
can-standard
NOTICE version
1
Procedure accelerated
false
Procedure identifier
c06f7c58-eb43-4abe-b4e0-1b7e43c623f3
Clasificare CPV5
Classification cpv
48821000 | 48821000
Main classification LOT
48821000
Main classification PROC
48821000
Main classification type LOT
cpv
Main classification type PROC
cpv
Valori6
Estimated value CUR LOT
RON
Estimated value CUR PROC
RON
Estimated value LOT
4132200
Estimated value PROC
4132200
Total value
4503300
Total value CUR
RON
Date de contact publicate în TED
24
Contactele sunt disponibile utilizatorilor autentificați.Autentifică-te
Textul integral publicat de TEDextinde
Garanția și suportul hardware peste perioada minimă solicitată în caietul de sarcini
ALEXANDRU IONITA
Bdul Geniului 42B, sector 6, Bucuresti
Punctajul se acordă astfel: a. Pentru o capacitate de stocare NVMe de 2 x 3,84 TB se acordă 0 puncte; b. Pentru o capacitate de stocare NVMe mai mare de 2 x 3,84 TB și mai mică sau egală cu 4 x 3,84 TB se acordă 5 puncte; c. Pentru o capacitate de stocare NVMe mai mare de 4 x 3,84 TB se acordă punctajul maxim de 10 puncte.
Consiliul National de Solutionare a Contestatiilor
Pretul ofertei
SERVICIUL DE PROTECTIE SI PAZA – U.M. 0149 F BUCURESTI
Punctajul se acordă astfel: a. Pentru perioada de garanție și suport de 48 de luni se acordă 0 puncte; b. Pentru o perioadă de garanție și suport mai mare de 48 de luni și mai mică sau egală cu 60 de luni se acordă 5 puncte; c. Pentru o perioadă de garanție și suport mai mare de 60 de luni se acordă punctajul maxim de 10 puncte.
Roxana Popescu
Prime Solutions S.R.L.
Punctajul se acorda astfel: a) Pentru cel mai scazut dintre preturi se acorda punctajul maxim alocat; b) Pentru celelalte preturi ofertate punctajul P(n) se calculeaza proportional, astfel: P(n) = (Pret minim ofertat / Pret n) x punctaj maxim alocat.
Operator SEAP
Contract furnizare Server pentru procesarea sarcinilor de inteligență artificială - 1 complet
Punctajul se acordă astfel: a. Pentru o capacitate de 2TB se acordă 0 puncte; b. Pentru o capacitate mai mare de 2TB și mai mică sau egală cu 3TB se acordă 5 puncte; c. Pentru o capacitate mai mare de 3TB se acordă punctajul maxim de 10 puncte.
Default lot
Memoria RAM instalată suplimentar față de configurația cerută în caietul de sarcini
Server pentru procesarea sarcinilor de inteligență artificială
Stocare All-Flash NVMe extinsă față de configurația minimă
Se va incheia un contract de furnizare Server pentru procesarea sarcinilor de inteligență artificială cu valabilitate 7 luni. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor = 18. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar solicitarilor de clarificari in a 12-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
01
selec-w
pub-os
t-sme
none
t-oth-eea
06 ••• ••• 76
supplies
price
ORG-0004
ORG-0005
body-pl-cga
t-esubm
Strada: Italiana, nr. 22, Sector: -, Judet: Bucuresti, Localitate: Bucuresti, Cod postal: -
ORG-0001
RO311
ORG-0002
RO42283735
10
15:46:03 ••• ••• 00+03:00
Strada: Bulevardul Geniului, nr. 42B
Strada Republicii, Nr. 222
Bucuresti
4283635_3
CON-[telefon eliminat]
[telefon eliminat]
[telefon eliminat]
Pitesti
no-eu-funds
quality
RON
0
32014L0024
1
per-exa
030084
[telefon eliminat]
c06f7c58-eb43-4abe-b4e0-1b7e43c623f3
can-standard
7
true
ORG-9000
https://www.primesolutions.ro
ROU
[email eliminat]
2026-08-26+02:00
[telefon eliminat]/8/19062026
20329980
no
t-no-eea
29
[telefon eliminat]
https://www.spp.ro
TEN-0001
N1480
medium
eforms-sdk-1.13
2000-01-01+02:00
RES-[telefon eliminat]+03:00
[email eliminat]
http://www.cnsc.ro
https://www.adr.gov.ro/
LOT-[telefon eliminat]
REF_OF: CAN1173355/CIF: RO 18238979
14:07:26.0000000+03:00
TPA-[telefon eliminat]+03:00
RO 18238979
https://www.e-licitatie.ro
false
bf1b704b-3910-4f80-9208-06ea4a1ef838
[email eliminat]
[telefon eliminat]
[email eliminat]
164/2026
tenders
2.3
Str. Stavropoleos nr. 6, sector 3
RO321
ted-esen
open
Loturi TED
1
1
Default lot
4.132.200,00 RON
Contract furnizare Server pentru procesarea sarcinilor de inteligență artificială - 1 complet
48821000 — Pachete software si sisteme informatice
Durată: 7 MONTH
Rezultate și atribuiri TED
LOT-00004.503.300,00 RON
Câștigător: Prime Solutions S.R.L. · CUI RO 18238979
Contract N148019 aug. 20261 oferte primite
Detalii licitație
Descriere
Se va incheia un contract de furnizare Server pentru procesarea sarcinilor de inteligență artificială cu valabilitate 7 luni. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor = 18. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar solicitarilor de clarificari in a 12-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Căutări relevante pentru 587513-2026
Legături interne utile pentru CPV, autoritate și expresiile principale din denumirea procedurii.