Rezultat publicatTED — Licitații europene42961100·601033-2026
România – Sisteme de control al accesului – IMPLEMENTAREA UNUI SISTEM MODERN DE TICKETING AUTOMATIZAT SI CONTROL ACCES PENTRU OBIECTIVELE CULTURALE GESTIONATE DE ADMINISTRAȚIA LOCALA
Anunțul 601033-2026 pentru România – Sisteme de control al accesului – IMPLEMENTAREA UNUI SISTEM MODERN DE TICKETING AUTOMATIZAT SI CONTROL ACCES PENTRU OBIECTIVELE CULTURALE GESTIONATE DE ADMINISTRAȚIA LOCALA este publicat de MUNICIPIUL TURDA și este încadrat la codul CPV 42961100.
Sinteză HarveyAI
Harvey procesează documentele acestei licitații...
Punctajul se acorda astfel: a) Pentru cel mai scazut dintre preturi se acorda punctajul maxim alocat; b) Pentru celelalte preturi ofertate punctajul P(n) se calculeaza proportional, astfel: P(n) = (Pret minim ofertat / Pret n) x punctaj maxim alocat.
Award criterion name LOT
Pretul ofertei
Award criterion number LOT
40 | 20 | 40
Award criterion number weight LOT
per-exa | per-exa | per-exa
Award criterion type LOT
price | quality | quality
Contract conclusion date
2026-08-24+03:00
Contract duration period LOT
1
Contract identifier
30558
Contract nature
supplies | supplies
Contract nature main LOT
supplies
Contract nature main PROC
supplies
Contract tender id
TEN-0001
Result LOT identifier
LOT-0000
Result value CUR NOTICE
RON
Result value NOTICE
1076044
Organizații și puncte de contact68
Organisation city addinfo LOT
Turda
Organisation city buyer
Turda
Organisation city reviewinfo LOT
Turda
Organisation city revieworg LOT
Bucuresti
Organisation city ted esen
Bucuresti
Organisation city tenderer
Oradea
Organisation contact point addinfo LOT
ANDREEA CRISAN
Organisation contact point buyer
ANDREEA CRISAN
Organisation contact point reviewinfo LOT
Alte informații publicate29
Competition termination PROC
false
Customization id
eforms-sdk-1.13
Description PROC
Achiziția are ca obiect IMPLEMENTAREA UNUI SISTEM MODERN DE TICKETING AUTOMATIZAT SI CONTROL ACCES PENTRU OBIECTIVELE CULTURALE GESTIONATE DE ADMINISTRAȚIA LOCALA.
Dispatch date
2026-08-31+03:00
Dispatch date esender
2026-08-31T10:01:20+03:00
Dispatch time
12:08:30+03:00
Dispatch time esender
10:01:20+03:00
Internal identifier PROC
4378930_2026_PAAPD1615090
NL
1
Autoritate contractantă13
Authority main activity
gen-pub
Buyer city
Turda
Buyer contact point
ANDREEA CRISAN
Buyer country
ROU
Buyer country sub
RO113
Buyer email
[email eliminat]
Buyer identifier
4378930
Buyer internet address
https://www.primariaturda.ro
Buyer legal type
la
Buyer name
MUNICIPIUL TURDA
Loc de executare7
Place of performance
RO113 | ROU | RO113 | ROU
Place of performance add PROC
Municipiul Turda
Place of performance addtional LOT
Municipiul Turda
Place of performance country LOT
ROU
Place of performance country PROC
ROU
Place of performance subdiv LOT
RO113
Place of performance subdiv PROC
RO113
Câștigători și oferte12
Tender rank
1
Tender ranked res
true
Winner city
Oradea
Winner country
ROU
Winner country sub
RO111
Winner email
[email eliminat]
Winner identifier
RO26471400
Winner internet address
https://www.helion.ro
Winner name
HELION
Winner post code
410491
Acord-cadru și sistem dinamic2
Dps usage LOT
none
Framework agreement LOT
none
Loturi8
Description LOT
Obiectul contractului constă în implementarea unui sistem modern de ticketing automatizat si control acces pentru obiectivele culturale gestionate de administrația locala.
Electronic auction LOT
false
Eu fund LOT
eu-funds
Gpa LOT
false
Identifier LOT
LOT-0000
Internal identifier LOT
1
Renewal maximum LOT
0
Title LOT
Default lot
Termene și durate2
Duration period unit LOT
MONTH
Duration period value LOT
1
Procedură și anunț11
Form type
result
Legal basis
32014L0024
Legal basis NOTICE
32014L0024
NOTICE identifier
e2338394-91e5-40d8-b701-a98b5ec5101c
NOTICE subtype
29
NOTICE title
România – Sisteme de control al accesului – IMPLEMENTAREA UNUI SISTEM MODERN DE TICKETING AUTOMATIZAT SI CONTROL ACCES PENTRU OBIECTIVELE CULTURALE GESTIONATE DE ADMINISTRAȚIA LOCALA
NOTICE type
can-standard
NOTICE version
1
Procedure accelerated
false
Procedure identifier
Clasificare CPV5
Classification cpv
42961100 | 42961100
Main classification LOT
42961100
Main classification PROC
42961100
Main classification type LOT
cpv
Main classification type PROC
cpv
Valori6
Estimated value CUR LOT
RON
Estimated value CUR PROC
RON
Estimated value LOT
1345000
Estimated value PROC
1345000
Total value
1076044
Total value CUR
RON
Date de contact publicate în TED
23
Contactele sunt disponibile utilizatorilor autentificați.Autentifică-te
Textul integral publicat de TEDextinde
Componenta tehnică
1. Subfactor de evaluare - Componenta tehnică - Ambalaj din material reciclat – pondere 15%; Descriere criteriu:În vederea reducerii impactului asupra mediului generat de ambalajele utilizate pentru livrarea produselor, autoritatea contractantă introduce un factor de evaluare privind proporţia de material reciclat din ambalajele produselor ofertate. Acest factor are ca scop încurajarea utilizării materialelor reciclate şi diminuarea cantităţii de deşeuri rezultate, contribuind astfel la utilizarea eficientă a resurselor şi la promovarea principiilor economiei circulare. Evaluarea ofertelor se va realiza prin acordarea unui punctaj suplimentar operatorilor economici care utilizează ambalaje cu un conţinut mai ridicat de material reciclat în condiţiile prezentării documentelor justificative relevante; 2. Subfactor de evaluare 2- Componenta tehnică – Capacitatea de stocare SSD pentru PC-ului integrat pentru Echipament: Casă automată bilete self-service stand-alone – pondere 15%; Descriere: Se acordă punctaj pentru capacitatea ofertată în cazul SSD-ului aferent echipamentului PC-ului integrat pt. casă automată bilete self-service stand-alone. Algoritm de calcul: • Pentru o capacitate SSD cuprinsa intre 241 GB și până la 511 GB – se acorda 5 puncte. • Pentru o capacitate SSD cuprinsa intre 512 GB și până la 999 GB – se acorda 10 puncte. • Pentru o capacitate SSD 1 TB sau mai mare – se acorda 15 puncte. Precizari privind algoritmul: Ofertele care prezinta o capacitate a unitatii de stocare SSD de 240 GB vor primi 0 puncte la acest factor de evaluare. Oferta care conține o capacitate de stocare SSD, mai mică decât 240 GB va fi declarată respinsă, ca ofertă neconforma. 3. Subfactor de evaluare 3 Componenta tehnica – memoria (RAM) a display-ului pentru Casa automată de bilete self-service stand-alone) – Ponderea: 10%; Descriere:Se acorda punctaj pentru memoria (RAM) a display-ului pentru Casa automată de bilete self-service stand-alone): Algoritm de calcul: • Pentru memoria RAM a display-ului de 8 GB, se acordă 0 punct; • Pentru memoria RAM a display-ului de 12 GB, se acordă 5 puncte; • Pentru memoria RAM a display-ului de 16 GB, se acordă 10 puncte; Precizari privind algoritmul: pentru memoria RAM a display-ului - ofertele prezentate pentru o capacitate a memoriei RAM a display-ului mai mici de 8 GB vor fi declarate respinse, ca oferte neconforme. - ofertele prezentate pentru o capacitate a memoriei RAM a display-ului de 8 GB, sunt conforme dar nu primesc punctaj; - ofertele prezentate pentru o capacitate a memoriei RAM a display-ului mai mare de 16 GB nu vor fi punctate suplimentar; Informatii suplimentare legate de algoritmul de calcul si documentele justificative se regasesc in documentul:"Anexa factori de evaluare";
Municipiul Turda
Consiliul National de Solutionare a Contestatiilor
Pretul ofertei
Punctajul acordat pentru factorul de evaluare ‘’Garanția extinsă’’ se acorda astfel: Se acordă punctaj suplimentar pentru garanția extinsă oferită peste perioada minimă, după cum urmează: Garanție totală oferită 2 ani - 0 puncte 3 ani (1 an – garanție extinsă) - 5 puncte 4 ani (2 ani – garanție extinsă) - 10 puncte 5 ani (3 ani - garanție extinsă) – 20 puncte Ofertele cu o perioada de garanție mai mică decât garanția minimă impusă prin caietul de sarcini vor fi considerate neconforme. Garanția extinsă maximă ce poate fi ofertată nu va putea fi mai mare de 3 ani. Garanția extinsă ofertată va fi susținută prin prezentarea unui angajament ferm semnat de ofertant și prezentat în cadrul propunerii tehnice.
Roxana Popescu
Punctajul se acorda astfel: a) Pentru cel mai scazut dintre preturi se acorda punctajul maxim alocat; b) Pentru celelalte preturi ofertate punctajul P(n) se calculeaza proportional, astfel: P(n) = (Pret minim ofertat / Pret n) x punctaj maxim alocat.
IMPLEMENTAREA UNUI SISTEM MODERN DE TICKETING AUTOMATIZAT SI CONTROL ACCES PENTRU OBIECTIVELE CULTURALE GESTIONATE DE ADMINISTRAȚIA LOCALA
Operator SEAP
MUNICIPIUL TURDA
Default lot
Obiectul contractului constă în implementarea unui sistem modern de ticketing automatizat si control acces pentru obiectivele culturale gestionate de administrația locala.
HELION
ANDREEA CRISAN
Achiziția are ca obiect IMPLEMENTAREA UNUI SISTEM MODERN DE TICKETING AUTOMATIZAT SI CONTROL ACCES PENTRU OBIECTIVELE CULTURALE GESTIONATE DE ADMINISTRAȚIA LOCALA.
Componenta tehnica – Garanția extinsă
01
Strada Ţiglarilor, Nr. 17
selec-w
t-sme
none
2026-08-24+03:00
t-oth-eea
020976
supplies
price
2026-08-31+03:00
ORG-0004
ORG-0005
t-esubm
Strada: Italiana, nr. 22, Sector: -, Judet: Bucuresti, Localitate: Bucuresti, Cod postal: -
410491
RO111
RO113
ORG-[telefon eliminat]+02:00
ORG-0002
RO42283735
gen-pub
12:08:30.0000000+03:00 ••• ••• 00
Bucuresti
REF_OF: CAN1173557/CIF: RO26471400
1076044
10:01:20.0000000+03:00
CON-0001
d535e560-6c28-489f-9a15-5d1f6a87a576
[telefon eliminat]_2026_PAAPD1615090
e2338394-91e5-40d8-b701-a98b5ec5101c
[email eliminat]
[telefon eliminat]
quality
RON
0
32014L0024
1
per-exa
2
03[telefon eliminat]
https://www.helion.ro
can-standard
true
ORG-9000
ROU
168/2026
[email eliminat]
[email eliminat]
20329980
20
Oradea
no
t-no-eea
29
[telefon eliminat]
TEN-0001
medium
eforms-sdk-1.13
2000-01-01+02:00
RES-0000
http://www.cnsc.ro
https://www.adr.gov.ro/
LOT-0000
TPA-[telefon eliminat]
https://www.primariaturda.ro
eu-funds
1133357.6
https://www.e-licitatie.ro
false
4378930_3
[telefon eliminat]
[email eliminat]
RO26471400
401184
Strada: P-ta. 1 Decembrie 1918, nr. 28
la
tenders
[telefon eliminat]
Turda
[telefon eliminat]
Str. Stavropoleos nr. 6, sector 3
40
RO321
[telefon eliminat]
ted-esen
30558
open
Loturi TED
1
1
Default lot
1.345.000,00 RON
Obiectul contractului constă în implementarea unui sistem modern de ticketing automatizat si control acces pentru obiectivele culturale gestionate de administrația locala.
42961100 — Echipamente industriale
Durată: 1 MONTH
Rezultate și atribuiri TED
LOT-00001.076.044,00 RON
Câștigător: HELION · CUI RO26471400
Contract 3055824 aug. 20262 oferte primite
Detalii licitație
Descriere
Achiziția are ca obiect IMPLEMENTAREA UNUI SISTEM MODERN DE TICKETING AUTOMATIZAT SI CONTROL ACCES PENTRU OBIECTIVELE CULTURALE GESTIONATE DE ADMINISTRAȚIA LOCALA.
Căutări relevante pentru 601033-2026
Legături interne utile pentru CPV, autoritate și expresiile principale din denumirea procedurii.