Anunțul 604522-2026 pentru România – Căşti – Căști cu fir pentru stațiile TETRA MTP 3550 este publicat de Directia Generala de Politie a Municipiului Bucuresti și este încadrat la codul CPV 32342100.
Sinteză HarveyAI
Harvey procesează documentele acestei licitații...
Criteriul de atribuire este prețul cel mai scăzut - clasamentul ofertelor se stabilește prin ordonarea crescătoare în funcție de prețul total al fiecărei oferte, oferta de primul loc fiind cea cu prețul cel mai mic.
Award criterion description LOT
Pretul cel mai scazut este singurul criteriu
Award criterion name LOT
Pretul ofertei
Award criterion type LOT
price
Contract conclusion date
2026-08-13+03:00
Contract duration period LOT
MONTH
Contract framework agreement
false
Contract identifier
964.403
Contract nature
supplies | supplies
Contract nature main LOT
supplies
Contract nature main PROC
supplies
Contract tender id
TEN-0001
Result framework maximum value CUR NOTICE
RON
Result framework maximum value NOTICE
1050000
Result LOT identifier
LOT-0000
Result value CUR LOT
RON
Result value LOT
344190
Organizații și puncte de contact68
Organisation city addinfo LOT
Bucuresti
Organisation city buyer
Bucuresti
Organisation city reviewinfo LOT
Bucuresti
Organisation city revieworg LOT
Bucuresti
Organisation city ted esen
Bucuresti
Organisation city tenderer
Bucuresti
Organisation contact point addinfo LOT
Ancuta Marcu
Organisation contact point buyer
Ancuta Marcu
Organisation contact point ted esen
Alte informații publicate29
Competition termination PROC
false
Customization id
eforms-sdk-1.13
Description PROC
Autoritatea contractantă desfășoară, printre altele, și activități necesare efectuării întreținerii radioterminalele TETRA portabile Motorola. Astfel, în vederea refacerii stării tehnice a acestor echipamente se impune achiziționarea de căști cu fir pentru stațiile TETRA MTP 3550. În vederea optimizării capacităților de intervenție, de coordonare a acțiunilor de aplicare a legii, în menținerea ordinii publice, combaterea infracționalității și pentru creșterea calității serviciului polițienesc, prin asigurarea în cele mai bune condiţii a comunicaţiilor radio, este necesară achiziționarea de accesorii pentru stațiile portabile TETRA de la nivelul D.G.P.M.B. prin încheierea unui acord-cadru în condiţiile respectării în totalitate a cerinţelor din Documentaţia de atribuire. Termenul limită până la care operatorii economici pot solicita clarificări este de 18 zile până la data de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă răspunde tuturor solicitărilor de clarificări în a 11 a zi înainte de data-limită de depunere a ofertelor.
Dispatch date
2026-09-01+03:00
Dispatch date esender
2026-09-01T14:05:18+03:00
Dispatch time
15:23:12+03:00
Autoritate contractantă13
Authority main activity
pub-os
Buyer city
Bucuresti
Buyer contact point
Ancuta Marcu
Buyer country
ROU
Buyer country sub
RO321
Buyer email
[email eliminat]
Buyer identifier
4221160
Buyer internet address
http://b.politiaromana.ro
Buyer legal type
cga
Buyer name
Directia Generala de Politie a Municipiului Bucuresti
Loc de executare7
Place of performance
RO321 | ROU | RO321 | ROU
Place of performance add PROC
str. Valeriu Braniște nr. 9, sector 3, Localitate: Bucureşti
Place of performance addtional LOT
str. Valeriu Braniște nr. 9, sector 3, Localitate: Bucureşti
Place of performance country LOT
ROU
Place of performance country PROC
ROU
Place of performance subdiv LOT
RO321
Place of performance subdiv PROC
RO321
Câștigători și oferte12
Tender rank
1
Tender ranked res
true
Winner city
Bucuresti
Winner country
ROU
Winner country sub
RO321
Winner email
[email eliminat]
Winner identifier
RO 11471879
Winner internet address
https://www.messystech.ro
Winner name
MESSYSTECH S.R.L.
Winner post code
060786
Acord-cadru și sistem dinamic10
Dps usage LOT
none
Framework agreement LOT
fa-wo-rc
Framework approximate value CUR NOTICE
RON
Framework approximate value NOTICE
1050000
Framework estimated value
1050000
Framework estimated value CUR
RON
Framework maximum value CUR LOT
RON
Framework maximum value LOT
1050000
Framework value CUR NOTICE
RON
Loturi9
Additional information LOT
În cazul în care se constata ca exista oferte cu prețuri egale clasate pe primul loc, autoritatea contractanta are dreptul să solicite noi propuneri financiare și oferta câștigătoare va fi desemnată cea cu propunerea financiară cea mai mică, conform art. 138 alin (2) din H.G. nr. 395/2016.
Description LOT
Căşti cu fir pentru stațiile TETRA MTP 3550 Cantitatea minimă şi maximă care va face obiectul acordului-cadru, este de: minim 1 buc. – maxim 3.000 buc. Valoarea totală estimată a acordului - cadru pe o perioadă de 18 luni: 1.050.000,00 lei fără T.V.A. Cantitatea minimă şi maximă care va face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata acordului-cadru, este de minim 1 buc. – maxim 1.000 buc. Valoarea totală estimată a celui mai mare contract subsecvent: 350.000,00 lei fără T.V.A.
Electronic auction LOT
true
Eu fund LOT
no-eu-funds
Gpa LOT
false
Identifier LOT
LOT-0000
Internal identifier LOT
1
Termene și durate2
Duration period unit LOT
MONTH
Duration period value LOT
18
Procedură și anunț11
Form type
result
Legal basis
32014L0024
Legal basis NOTICE
32014L0024
NOTICE identifier
362a5d7b-45fd-4120-9609-a5aeb83b3608
NOTICE subtype
29
NOTICE title
România – Căşti – Căști cu fir pentru stațiile TETRA MTP 3550
NOTICE type
can-standard
NOTICE version
1
Procedure accelerated
false
Procedure identifier
611de10d-3673-41e2-8fa9-15e164ee6e61
Clasificare CPV5
Classification cpv
32342100 | 32342100
Main classification LOT
32342100
Main classification PROC
32342100
Main classification type LOT
cpv
Main classification type PROC
cpv
Valori4
Estimated value CUR PROC
RON
Estimated value PROC
1050000
Total value
344190
Total value CUR
RON
Date de contact publicate în TED
23
Contactele sunt disponibile utilizatorilor autentificați.Autentifică-te
Textul integral publicat de TEDextinde
Căști cu fir pentru stațiile TETRA MTP 3550
Directia Generala de Politie a Municipiului Bucuresti
Ancuta Marcu
Consiliul National de Solutionare a Contestatiilor
Pretul ofertei
Autoritatea contractantă desfășoară, printre altele, și activități necesare efectuării întreținerii radioterminalele TETRA portabile Motorola. Astfel, în vederea refacerii stării tehnice a acestor echipamente se impune achiziționarea de căști cu fir pentru stațiile TETRA MTP 3550. În vederea optimizării capacităților de intervenție, de coordonare a acțiunilor de aplicare a legii, în menținerea ordinii publice, combaterea infracționalității și pentru creșterea calității serviciului polițienesc, prin asigurarea în cele mai bune condiţii a comunicaţiilor radio, este necesară achiziționarea de accesorii pentru stațiile portabile TETRA de la nivelul D.G.P.M.B. prin încheierea unui acord-cadru în condiţiile respectării în totalitate a cerinţelor din Documentaţia de atribuire. Termenul limită până la care operatorii economici pot solicita clarificări este de 18 zile până la data de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă răspunde tuturor solicitărilor de clarificări în a 11 a zi înainte de data-limită de depunere a ofertelor.
Roxana Popescu
În cazul în care se constata ca exista oferte cu prețuri egale clasate pe primul loc, autoritatea contractanta are dreptul să solicite noi propuneri financiare și oferta câștigătoare va fi desemnată cea cu propunerea financiară cea mai mică, conform art. 138 alin (2) din H.G. nr. 395/2016.
Operator SEAP
MESSYSTECH S.R.L.
Default lot
Căşti cu fir pentru stațiile TETRA MTP 3550 Cantitatea minimă şi maximă care va face obiectul acordului-cadru, este de: minim 1 buc. – maxim 3.000 buc. Valoarea totală estimată a acordului - cadru pe o perioadă de 18 luni: 1.050.000,00 lei fără T.V.A. Cantitatea minimă şi maximă care va face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata acordului-cadru, este de minim 1 buc. – maxim 1.000 buc. Valoarea totală estimată a celui mai mare contract subsecvent: 350.000,00 lei fără T.V.A.
Criteriul de atribuire este prețul cel mai scăzut - clasamentul ofertelor se stabilește prin ordonarea crescătoare în funcție de prețul total al fiecărei oferte, oferta de primul loc fiind cea cu prețul cel mai mic.
Direcţia Generală de Poliţie a Municipiului Bucureşti - Serviciul Juridic
Pretul cel mai scazut este singurul criteriu
str. Valeriu Braniște nr. 9, sector 3, Localitate: Bucureşti
01
https://www.politiaromana.ro
selec-w
pub-os
030023
t-sme
none
1050000
[email eliminat]
RO 11471879
t-oth-eea
020976
supplies
price
[telefon eliminat]
ORG-0004
ORG-0005
[telefon eliminat]
t-esubm
[telefon eliminat]
Strada: Italiana, nr. 22, Sector: -, Judet: Bucuresti, Localitate: Bucuresti, Cod postal: -
4201160
ORG-0001
ORG-0002
RO42283735
4221160
Bucuresti
18
CON-0001
14:05:18.0000000+03:00
[telefon eliminat]
http://b.politiaromana.ro
[telefon eliminat]
no-eu-funds
RON
0
32014L[telefon eliminat]
[telefon eliminat]
Strada: Victoriei, nr. 19
060786
can-standard
true
ORG-9000
ROU
[email eliminat]
20329980
2026-09-01+03:00 ••• ••• 44
no
Calea Victoriei, nr. 19, Sector 3; Localitate: Bucureşti; Cod Postal: 030023; Tara: Romania
[email eliminat]
374000
t-no-eea
29
[telefon eliminat]
TEN-0001
fa-wo-rc
medium
eforms-sdk-1.13
2000-01-01+02:00
RES-0000
15:23:12.0000000+03:00
http://www.cnsc.ro
https://www.adr.gov.ro/
611de10d-3673-41e2-8fa9-15e164ee6e61
LOT-0000
REF_OF: CAN1173647/CIF: RO 11471879
2026-08-13+03:00
TPA-[telefon eliminat]/2026
Strada Virtuţii, Nr. 22
https://www.e-licitatie.ro
false
4221160/2026/poz. 11 din plan
[email eliminat]
[email eliminat]
tenders
362a5d7b-45fd-4120-9609-a5aeb83b3608
2026-09-02+02:00
2.3
https://www.messystech.ro
Str. Stavropoleos nr. 6, sector 3
cga
RO321
ted-esen
open
Loturi TED
1
1
Default lot
Căşti cu fir pentru stațiile TETRA MTP 3550 Cantitatea minimă şi maximă care va face obiectul acordului-cadru, este de: minim 1 buc. – maxim 3.000 buc. Valoarea totală estimată a acordului - cadru pe o perioadă de 18 luni: 1.050.000,00 lei fără T.V.A. Cantitatea minimă şi maximă care va face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata acordului-cadru, este de minim 1 buc. – maxim 1.000 buc. Valoarea totală estimată a celui mai mare contract subsecvent: 350.000,00 lei fără T.V.A.
32342100 — Echipament de radio, televiziune, comunicatii, telecomunicatii si articole conexe
Durată: 18 MONTH
Rezultate și atribuiri TED
LOT-0000344.190,00 RON
Câștigător: MESSYSTECH S.R.L. · CUI RO 11471879
Contract 964.40313 aug. 20263 oferte primite
Detalii licitație
Descriere
Autoritatea contractantă desfășoară, printre altele, și activități necesare efectuării întreținerii radioterminalele TETRA portabile Motorola. Astfel, în vederea refacerii stării tehnice a acestor echipamente se impune achiziționarea de căști cu fir pentru stațiile TETRA MTP 3550. În vederea optimizării capacităților de intervenție, de coordonare a acțiunilor de aplicare a legii, în menținerea ordinii publice, combaterea infracționalității și pentru creșterea calității serviciului polițienesc, prin asigurarea în cele mai bune condiţii a comunicaţiilor radio, este necesară achiziționarea de accesorii pentru stațiile portabile TETRA de la nivelul D.G.P.M.B. prin încheierea unui acord-cadru în condiţiile respectării în totalitate a cerinţelor din Documentaţia de atribuire. Termenul limită până la care operatorii economici pot solicita clarificări este de 18 zile până la data de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă răspunde tuturor solicitărilor de clarificări în a 11 a zi înainte de data-limită de depunere a ofertelor.
Căutări relevante pentru 604522-2026
Legături interne utile pentru CPV, autoritate și expresiile principale din denumirea procedurii.