Rezultat publicatTED — Licitații europene45212220 — Lucrari de constructii de complexe sportive polivalente·774213-2026
România – Lucrări de construcţii de complexe sportive polivalente – Execuție lucrări pentru obiectivul „Construire Sala Polivalentă în Municipiul Iași”
Anunțul 774213-2026 pentru România – Lucrări de construcţii de complexe sportive polivalente – Execuție lucrări pentru obiectivul „Construire Sala Polivalentă în Municipiul Iași” este publicat de Municipiul Iasi și este încadrat la codul CPV 45212220.
Sinteză HarveyAI
Harvey procesează documentele acestei licitații...
Termen livrare
—
Termen plată
—
Valabilitate ofertă
—
Documente atașate1 fișier
DOCU
Document oficial
Anunț oficial TED
Procedură corespondentă în SICAP
Corelare confirmată din mai multe câmpuri · scor 96.
Punctajul se acorda astfel: a) Pentru cel mai scazut dintre preturi se acorda punctajul maxim alocat; b) Pentru celelalte preturi ofertate punctajul P(n) se calculeaza proportional, astfel: P(n) = (Pret minim ofertat / Pret n) x punctaj maxim alocat.
Award criterion name LOT
Pretul ofertei
Award criterion number LOT
65 | 15 | 10
Award criterion number weight LOT
per-exa
Award criterion type LOT
price | quality
Contract duration period LOT
MONTH
Contract nature
works
Contract nature main LOT
works
Alte informații publicate9
Dispatch date
2026-11-05+02:00
Dispatch date esender
2026-11-05T10:01:54+02:00
Dispatch time
09:25:57+02:00
Dispatch time esender
10:01:54+02:00
Non award justification
other
Official language
RON
Ojs number
216/2026
Received submissions type code
tenders | t-sme | t-oth-eea | t-no-eea | t-esubm
Received submissions type val
0
Termene și durate2
Duration period unit LOT
MONTH
Duration period value LOT
48
Autoritate contractantă7
Authority main activity
gen-pub
Buyer identifier
4541580
Buyer internet address
https://www.primaria-iasi.ro
Buyer legal type
la
Buyer post code
700064
Buyer profile
https://www.e-licitatie.ro
Main activity
gen-pub
Valori2
Total value
492851348.79
Total value CUR
RON
Procedură și anunț4
Legal basis
32014L0024
Legal basis NOTICE
32014L0024
Procedure identifier
30b946fa-4f2d-41ea-9a9a-746850ac6615
Procedure type
open
Câștigători și oferte1
Winner selection status
clos-nw
Loturi3
Eu fund LOT
no-eu-funds
Identifier LOT
LOT-0000
Renewal maximum LOT
0
Clasificare CPV2
Main classification type LOT
cpv
Main classification type PROC
cpv
Date de contact publicate în TED
19
Contactele sunt disponibile utilizatorilor autentificați.Autentifică-te
Textul integral publicat de TEDextinde
P3 = (Gof / Gmax) x 15 unde: Gof = Garanția ofertată Gmax = Garanția maximă = 120 luni - Ofertanții care vor oferi o perioadă de garanție a lucrărilor de 60 de luni vor primi 0 (zero) puncte. - Ofertanții care vor oferi o perioadă de garanție a lucrărilor mai mare sau egală cu 120 de luni vor primi 15 puncte. - Oferta care prezintă o perioadă de garanție mai mică de 60 luni va fi considerată neconformă. Nota: Ofertantul își va demonstra cele declarate in oferta referitor la perioada de garanție prin specificarea materialelor si tehnologiilor pe care le la va utiliza si pe care le considera ca pot asigura calitatea necesara. Prin propunerea tehnica ofertantul va descrie modul in care planul de management al calității va asigura nivelul necesar de calitate al rezultatelor sale si al procesele de lucru, prin prezentarea abordării generale si metodologiei pentru realizarea activităților din cadrul contractului (proiectului și executarea lucrărilor), inclusiv descrieri detaliate ale metodelor de lucru pentru componentele majore ale lucrărilor precum si materialele pe care le va pune in opera, astfel încât ofertarea unei garanții extinse a lucrărilor sa nu se facă doar la nivel declarativ in vederea obținerii unui punctaj mare pentru acest factor de evaluare
Consiliul National de Solutionare a Contestatiilor
Municipiul Iasi - Serviciul Achizitii Publice
Pretul ofertei
Manager de contract / Reprezentant al Antreprenorului (P2)
Roxana Popescu
Punctajul se acorda astfel: a) Pentru cel mai scazut dintre preturi se acorda punctajul maxim alocat; b) Pentru celelalte preturi ofertate punctajul P(n) se calculeaza proportional, astfel: P(n) = (Pret minim ofertat / Pret n) x punctaj maxim alocat.
Gabriela Badarau
Obiectul prezentului contract constă în execuția lucrărilor pentru realizarea obiectivului de investiție: „Construire Sala Polivalentă în Municipiul Iași”, în conformitate cu prevederile Proiectului Tehnic (PTh), ale Detaliilor de Execuție (DDE) și ale Caietului de Sarcini. Funcțiuni principale - Clădire pentru sport închisa; - Sala aglomerata tip S1. Funcțiuni secundare - Sala polivalenta: spectacole, concerte, expoziții comerciale, conferințe, muzee temporare cu exponate combustibile; Funcțiuni conexe - Centrala termica, centrala de ventilație si climatizare, stații de pompe; Clasa de importanță II Categoria de importanță B - Deosebită Gradul de rezistență la Foc I CORP C1 – Sala Polivalentă Demisol parțial: Cuprinde următoarele funcțiuni: teren de joc, zona de vestiare, cabinet medical, sala antidoping cu grup sanitar, acces sportivi, acces VIP, acces presă, acces personal, zona SPA, spații administrative, spații tehnice. Parter: Cuprinde următoarele funcțiuni: zona acces principal public, garderobă, grupuri sanitare public, grupuri sanitare persoane cu dizabilități locomotorii, holuri, scări de acces, lifturi, spatii comerciale, cabinet medical, spatii depozitare și tehnice. Etaj 1: Cuprinde următoarele funcțiuni: foyer nivel 1, zona VIP, grupuri sanitare public, grupuri sanitare persoane cu dizabilități locomotorii, holuri, scări de acces, lifturi, spatii comerciale, spatii depozitare și tehnice. Etaj 2: Cuprinde următoarele funcțiuni: foyer nivel 2, grupuri sanitare public, holuri, scări de acces, lifturi, spatii comerciale, spatii depozitare și tehnice. Etaj 3 (parțial): Cuprinde următoarele funcțiuni: zona presei/TV, spații tehnice, holuri, scări de acces, lifturi. CORP C2 – Sala Antrenament Demisol: Cuprinde următoarele funcțiuni: hol de legătură între cele două corpuri de clădire, grupuri sanitare și vestiare, holuri, zonă acces și garderobă, sala de antrenament, spațiu de depozitare. Conform Devizului general estimativ al obiectivului, valoarea estimata a prezentei proceduri, valoarea în funcție de care se vor elabora și evalua ofertele, este defalcată astfel: 4.1. Construcții si instalații = 450.791.906,93 lei fără TVA 4.2. Montaj utilaje, echipamente tehnologice și funcționale = 452.588,44 lei fără TVA 4.3. Utilaje, echipamente tehnologice și funcționale care necesita montaj = 32.765.192,69 lei fără TVA 5.1. Organizare de șantier = 8.841.660,73 lei fără TVA Valoarea totală estimată a cheltuielilor 492.851.348,79 fără TVA, respectiv 596.350.132,04 lei cu TVA, valoare conform deviz general estimativ al obiectivului Orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire, cu respectarea termenului-limită stabilit de entitatea contractantă. Numărul de zile până la care operatorii economici pot solicita clarificări privind documentația de atribuire înainte de data limita de depunere a ofertelor: 21 zile. Autoritatea contractanta va răspunde doar la solicitările de clarificări adresate de operatorii economici pana la termenul-limita stabilit, si anume 14 zile înainte de data limita de depunere a ofertelor. Autoritatea contractanta stabilește un singur termen limita in care va răspunde tuturor solicitărilor de clarificări/informații suplimentare.
Operator SEAP
Gestionarea deşeurilor de pe şantier (P4)
Punctajul se acordă exclusiv pentru extinderea cerinţei minime, pe clase de experienţă, potrivit modelului recomandat la art. 12 nota (iv) din Instrucţiunea ANAP nr. 1/2017, contractele luate în calcul fiind de aceeaşi natură cu cel care constituie cerinţa minimă (construcţii civile de categorie de importanță C sau superioară): – participarea în calitate de manager de contract în 1 contracte – 0 puncte; – participarea în calitate de manager de contract în 2 – 4 contracte – 3 puncte; – participarea în calitate de manager de contract în 5 – 7 contracte – 5 puncte; – participarea în calitate de manager de contract în 8 sau mai multe contracte – 10 puncte (punctaj maxim). Nu se acordă punctaj pentru prezentarea unui singur contract, aceasta fiind cerinţa minimă a Caietului de sarcini. Nu se acordă punctaj suplimentar peste clasa de 8 contracte. Documentele-suport care probează experienţa solicitată sunt, potrivit notei exemplificative de la art. 9 alin. (7) din Instrucţiunea ANAP nr. 1/2017: fişa de post, contractul de muncă, recomandarea sau orice alte documente similare din care rezultă informaţiile solicitate. Cerinţele privind aceste documente sunt înscrise în Caietul de sarcini.
Municipiului Iași
Default lot
Municipiul Iasi
Execuție lucrări pentru obiectivul „Construire Sala Polivalentă în Municipiul Iași”
Perioada de garanție a lucrărilor (P3)
(1) Cerinţă minimă obligatorie: Propunerea tehnică trebuie să demonstreze asigurarea unui procent de minimum 70% (în greutate) de pregătire pentru reutilizare, reciclare şi alte operaţiuni de valorificare materială a deşeurilor nepericuloase provenite din activităţile de construire, cu excluderea materialelor geologice naturale, astfel cum cerinţa este definită la pct. 12.2.4^1 alin. (1) din Caietul de sarcini. Ofertele care nu îndeplinesc această cerinţă vor fi respinse ca neconforme. (2) Atribuirea punctajului: – Pentru procentul minim de 70% se acordă 0 puncte. – Punctajul se acordă pentru procentul ofertat peste 70%. – Pentru cel mai mare procent ofertat (numit Procent_maxim) se acordă 10 puncte. – Pentru celelalte oferte, punctajul se calculează proporţional, astfel: Punctaj ofertă = (Procent ofertat n / Procent ofertat maxim) x 10. (3) Documentaţie necesară în Propunerea Tehnică (Formularul 13, capitolul 8 lit. b) „Managementul deşeurilor”): Ofertantul va include în ofertă: – o Declaraţie pe proprie răspundere privind procentul (%) ofertat de gestionare (reutilizare, reciclare, valorificare) pentru deşeurile nepericuloase rezultate; – un Plan detaliat de gestionare a deşeurilor, estimarea cantitativă a acestora şi demonstrarea modului de atingere a procentului ofertat. Procentul asumat devine obligaţie contractuală, iar neîndeplinirea procentului se va sancţiona conform prevederilor clauzei 50.3 din Acordul Contractual. Planul detaliat de gestionare a deşeurilor trebuie să includă: – Metode de reducere a generării deşeurilor; – Descrierea procedurilor de colectare, sortare şi valorificare; – Lista instalaţiilor de reciclare şi valorificare unde vor fi trimise materialele; – Transportul fracţiunilor reciclabile către centrele de procesare autorizate; – Proceduri pentru documentarea şi verificarea progresului privind gestionarea deşeurilor; – Planul de raportare periodică către autoritatea contractantă.
Obiectul prezentului contract constă în execuția lucrărilor pentru realizarea obiectivului de investiție: „Construire Sala Polivalentă în Municipiul Iași”, în conformitate cu prevederile Proiectului Tehnic (PTh), ale Detaliilor de Execuție (DDE) și ale Caietului de Sarcini. Funcțiuni principale - Clădire pentru sport închisa; - Sala aglomerata tip S1. Funcțiuni secundare - Sala polivalenta: spectacole, concerte, expoziții comerciale, conferințe, muzee temporare cu exponate combustibile; Funcțiuni conexe - Centrala termica, centrala de ventilație si climatizare, stații de pompe; Clasa de importanță II Categoria de importanță B - Deosebită Gradul de rezistență la Foc I CORP C1 – Sala Polivalentă Demisol parțial: Cuprinde următoarele funcțiuni: teren de joc, zona de vestiare, cabinet medical, sala antidoping cu grup sanitar, acces sportivi, acces VIP, acces presă, acces personal, zona SPA, spații administrative, spații tehnice. Parter: Cuprinde următoarele funcțiuni: zona acces principal public, garderobă, grupuri sanitare public, grupuri sanitare persoane cu dizabilități locomotorii, holuri, scări de acces, lifturi, spatii comerciale, cabinet medical, spatii depozitare și tehnice. Etaj 1: Cuprinde următoarele funcțiuni: foyer nivel 1, zona VIP, grupuri sanitare public, grupuri sanitare persoane cu dizabilități locomotorii, holuri, scări de acces, lifturi, spatii comerciale, spatii depozitare și tehnice. Etaj 2: Cuprinde următoarele funcțiuni: foyer nivel 2, grupuri sanitare public, holuri, scări de acces, lifturi, spatii comerciale, spatii depozitare și tehnice. Etaj 3 (parțial): Cuprinde următoarele funcțiuni: zona presei/TV, spații tehnice, holuri, scări de acces, lifturi. CORP C2 – Sala Antrenament Demisol: Cuprinde următoarele funcțiuni: hol de legătură între cele două corpuri de clădire, grupuri sanitare și vestiare, holuri, zonă acces și garderobă, sala de antrenament, spațiu de depozitare. Conform Devizului general estimativ al obiectivului, valoarea estimata a prezentei proceduri, valoarea în funcție de care se vor elabora și evalua ofertele, este defalcată astfel: 4.1. Construcții si instalații = 450.791.906,93 lei fără TVA 4.2. Montaj utilaje, echipamente tehnologice și funcționale = 452.588,44 lei fără TVA 4.3. Utilaje, echipamente tehnologice și funcționale care necesita montaj = 32.765.192,69 lei fără TVA 5.1. Organizare de șantier = 8.841.660,73 lei fără TVA Valoarea totală estimată a cheltuielilor 492.851.348,79 fără TVA, respectiv 596.350.132,04 lei cu TVA, valoare conform deviz general estimativ al obiectivului
01
7[telefon eliminat]+01:00 ••• ••• 80_3
10:01:54.0000000+02:00
t-sme
none
București
t-oth-eea
020976
[email eliminat]
price
ORG-0004
ORG-0005
t-esubm
[telefon eliminat]
Strada: Italiana, nr. 22, Sector: -, Judet: Bucuresti, Localitate: Bucuresti, Cod postal: -
ORG-[telefon eliminat]+02:00
ORG-0002
RO42283735
gen-pub
492851348.79
10
Bucuresti
15
09:25:57.0000000+02:00
22bfb856-a2d5-44f4-a057-f90b4a280396
clos-nw
Iasi
[telefon eliminat]
[telefon eliminat]
no-eu-funds
quality
0
Strada: Ştefan cel Mare şi Sfânt, nr. 11, Sector: -, Judet: Iasi
32014L0024
RON
per-exa
1
030084
can-standard
ROU
[email eliminat]
20329980
30b946fa-4f2d-41ea-9a9a-746850ac6615
65
[telefon eliminat]
other
works
[telefon eliminat]
t-no-eea
https://www.primaria-iasi.ro
29
4541580
[telefon eliminat]
eforms-sdk-1.13
2000-01-01+02:00
RES-0000
http://www.cnsc.ro
https://www.adr.gov.ro/
LOT-0000
Iasi (Iasi)
[telefon eliminat]
RO213
4541580/2026/111610
216/2026
https://www.e-licitatie.ro
false
BL. Stefan Cel Mare si Sfant nr. 11
[email eliminat]
la
tenders
2.3
[telefon eliminat]
Str. Stavropoleos nr. 6, sector 3
RO321
ted-esen
45212220
open
Loturi TED
1
1
Default lot
492.851.348,79 RON
Obiectul prezentului contract constă în execuția lucrărilor pentru realizarea obiectivului de investiție: „Construire Sala Polivalentă în Municipiul Iași”, în conformitate cu prevederile Proiectului Tehnic (PTh), ale Detaliilor de Execuție (DDE) și ale Caietului de Sarcini. Funcțiuni principale - Clădire pentru sport închisa; - Sala aglomerata tip S1. Funcțiuni secundare - Sala polivalenta: spectacole, concerte, expoziții comerciale, conferințe, muzee temporare cu exponate combustibile; Funcțiuni conexe - Centrala termica, centrala de ventilație si climatizare, stații de pompe; Clasa de importanță II Categoria de importanță B - Deosebită Gradul de rezistență la Foc I CORP C1 – Sala Polivalentă Demisol parțial: Cuprinde următoarele funcțiuni: teren de joc, zona de vestiare, cabinet medical, sala antidoping cu grup sanitar, acces sportivi, acces VIP, acces presă, acces personal, zona SPA, spații administrative, spații tehnice. Parter: Cuprinde următoarele funcțiuni: zona acces principal public, garderobă, grupuri sanitare public, grupuri sanitare persoane cu dizabilități locomotorii, holuri, scări de acces, lifturi, spatii comerciale, cabinet medical, spatii depozitare și tehnice. Etaj 1: Cuprinde următoarele funcțiuni: foyer nivel 1, zona VIP, grupuri sanitare public, grupuri sanitare persoane cu dizabilități locomotorii, holuri, scări de acces, lifturi, spatii comerciale, spatii depozitare și tehnice. Etaj 2: Cuprinde următoarele funcțiuni: foyer nivel 2, grupuri sanitare public, holuri, scări de acces, lifturi, spatii comerciale, spatii depozitare și tehnice. Etaj 3 (parțial): Cuprinde următoarele funcțiuni: zona presei/TV, spații tehnice, holuri, scări de acces, lifturi. CORP C2 – Sala Antrenament Demisol: Cuprinde următoarele funcțiuni: hol de legătură între cele două corpuri de clădire, grupuri sanitare și vestiare, holuri, zonă acces și garderobă, sala de antrenament, spațiu de depozitare. Conform Devizului general estimativ al obiectivului, valoarea estimata a prezentei proceduri, valoarea în funcție de care se vor elabora și evalua ofertele, este defalcată astfel: 4.1. Construcții si instalații = 450.791.906,93 lei fără TVA 4.2. Montaj utilaje, echipamente tehnologice și funcționale = 452.588,44 lei fără TVA 4.3. Utilaje, echipamente tehnologice și funcționale care necesita montaj = 32.765.192,69 lei fără TVA 5.1. Organizare de șantier = 8.841.660,73 lei fără TVA Valoarea totală estimată a cheltuielilor 492.851.348,79 fără TVA, respectiv 596.350.132,04 lei cu TVA, valoare conform deviz general estimativ al obiectivului
45212220 — Lucrari de constructii de complexe sportive polivalente
Durată: 48 MONTH
Rezultate și atribuiri TED
LOT-0000
0 oferte primite
Detalii licitație
Descriere
Obiectul prezentului contract constă în execuția lucrărilor pentru realizarea obiectivului de investiție: „Construire Sala Polivalentă în Municipiul Iași”, în conformitate cu prevederile Proiectului Tehnic (PTh), ale Detaliilor de Execuție (DDE) și ale Caietului de Sarcini. Funcțiuni principale - Clădire pentru sport închisa; - Sala aglomerata tip S1. Funcțiuni secundare - Sala polivalenta: spectacole, concerte, expoziții comerciale, conferințe, muzee temporare cu exponate combustibile; Funcțiuni conexe - Centrala termica, centrala de ventilație si climatizare, stații de pompe; Clasa de importanță II Categoria de importanță B - Deosebită Gradul de rezistență la Foc I CORP C1 – Sala Polivalentă Demisol parțial: Cuprinde următoarele funcțiuni: teren de joc, zona de vestiare, cabinet medical, sala antidoping cu grup sanitar, acces sportivi, acces VIP, acces presă, acces personal, zona SPA, spații administrative, spații tehnice. Parter: Cuprinde următoarele funcțiuni: zona acces principal public, garderobă, grupuri sanitare public, grupuri sanitare persoane cu dizabilități locomotorii, holuri, scări de acces, lifturi, spatii comerciale, cabinet medical, spatii depozitare și tehnice. Etaj 1: Cuprinde următoarele funcțiuni: foyer nivel 1, zona VIP, grupuri sanitare public, grupuri sanitare persoane cu dizabilități locomotorii, holuri, scări de acces, lifturi, spatii comerciale, spatii depozitare și tehnice. Etaj 2: Cuprinde următoarele funcțiuni: foyer nivel 2, grupuri sanitare public, holuri, scări de acces, lifturi, spatii comerciale, spatii depozitare și tehnice. Etaj 3 (parțial): Cuprinde următoarele funcțiuni: zona presei/TV, spații tehnice, holuri, scări de acces, lifturi. CORP C2 – Sala Antrenament Demisol: Cuprinde următoarele funcțiuni: hol de legătură între cele două corpuri de clădire, grupuri sanitare și vestiare, holuri, zonă acces și garderobă, sala de antrenament, spațiu de depozitare. Conform Devizului general estimativ al obiectivului, valoarea estimata a prezentei proceduri, valoarea în funcție de care se vor elabora și evalua ofertele, este defalcată astfel: 4.1. Construcții si instalații = 450.791.906,93 lei fără TVA 4.2. Montaj utilaje, echipamente tehnologice și funcționale = 452.588,44 lei fără TVA 4.3. Utilaje, echipamente tehnologice și funcționale care necesita montaj = 32.765.192,69 lei fără TVA 5.1. Organizare de șantier = 8.841.660,73 lei fără TVA Valoarea totală estimată a cheltuielilor 492.851.348,79 fără TVA, respectiv 596.350.132,04 lei cu TVA, valoare conform deviz general estimativ al obiectivului Orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire, cu respectarea termenului-limită stabilit de entitatea contractantă. Numărul de zile până la care operatorii economici pot solicita clarificări privind documentația de atribuire înainte de data limita de depunere a ofertelor: 21 zile. Autoritatea contractanta va răspunde doar la solicitările de clarificări adresate de operatorii economici pana la termenul-limita stabilit, si anume 14 zile înainte de data limita de depunere a ofertelor. Autoritatea contractanta stabilește un singur termen limita in care va răspunde tuturor solicitărilor de clarificări/informații suplimentare.
Căutări relevante pentru 774213-2026
Legături interne utile pentru CPV, autoritate și expresiile principale din denumirea procedurii.