Publicare 1
Обява за събиране на оферти за обществена поръчка на стойност по чл. 20, ал. 3 или ал. 7 от ЗОП
Обява за събиране на оферти
Раздел І: Възложител
I.1)
Наименование и адреси
Публичен
Официално наименование:
Главна дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението" (ГДПБЗН) - МВР
Национален регистрационен номер (в приложимите случаи):
129010164
Пощенски адрес
Държава:
България
Град:
София
Пощенски адрес:
ул. Пиротска 171 А
Пощенски код:
1309
код NUTS
BG411 София (столица)
Лице за контакт
Николай Стайков
Електронна поща:
[email eliminat]
Телефон:
35 ••• ••• 15
Интернет адрес/и
Основен адрес: (URL)
https://www.mvr.bg/gdpbzn
Адрес на профила на купувача: (URL)
https://app.eop.bg/buyer/2526
Правна категория на купувача(BT-11-Procedure-Buyer)
Орган на централната власт
Дейност на възлагащия орган(BT-10-Procedure-Buyer)
Обществен ред и сигурност
I.2)
Комуникация
Документацията за обществената поръчка е достъпна за неограничен и пълен пряк безплатен достъп на: (URL)
URL
https://app.eop.bg/today/599558
Допълнителна информация може да бъде получена от
Горепосоченото/ите място/места за контакт
Офертите или заявленията за участие трябва да бъдат изпратени
електронно посредством: (URL)
https://app.eop.bg/today/599558
Раздел ІІ: Предмет
II.1)
Обхват на обществената поръчка
II.1.1)
Наименование
Доставка на спасителни жилетки за работа във вода.
II.1.2)
Основен CPV код
39525300 - Спасителни жилетки
II.1.3)
Обект на поръчката
Доставки
II.1.4)
Кратко описание
Обществената поръчка включва доставка на 30 (тридесет) броя спасителни жилетки за работа във вода при бързо течащи води и дейности при наводнения.
II.1.5)
Обща прогнозна стойност на поръчката
Стойност, без да се включва ДДС
7500.00
Валута
EUR
II.1.6)
Обособени позиции (когато е приложимо)
Стратегическа поръчка
Стратегическа поръчка
Няма стратегическа обществена поръчка
Поръчка с изисквания за чисти превозни средства
Не
II.2)
Описание
II.2.3)
Място на изпълнение
код NUTS
BG411 София (столица)
Основно място на изпълнение
Обл. София, Столична община, с. Локорско, Централна складова база на ГДПБЗН.
Период
Период
60
Ден
II.2.4)
Описание на обществената поръчка
Доставка на 30 (тридесет) броя спасителни жилетки за работа във вода при бързо течащи води и дейности при
наводнения.
II.2.5)
Критерии за възлагане
Критериите по-долу
Цена
II.2.6)
Прогнозна стойност
Стойност, без да се включва ДДС
7500.00
Валута
EUR
II.2.7)
Информация относно опциите
Опции
не
II.2.8)
Информация относно средства от Европейския съюз
Обществената поръчка е във връзка с проект и/или програма, финансиран/а със средства от Европейския съюз
да
Програма на ЕС
Механизъм за гражданска защита на Съюза (rescEU) (2021/2027)
Идентификация на проекта
Договор за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ по проект 101191654-ECPP-2024-
BG-HCP „Повишаване на капацитета на модула за изпомпване с голям капацитет“ по директен
грант European Civil Protection Pool Upgrade or Repair of Response Capacities (UCPM-2024-ECPPURCIBA).
II.2.9)
Допълнителна информация
Разяснения се предоставят, съгласно чл. 189 от ЗОП. Подаване на оферти: Повече информация
за използването и работата със системата ЦАИС ЕОП може да се намерите в „Ръководство за
стопанските субекти – кандидати и участници в обществени поръчки“, на следния електронен
адрес: https://help.eop.bg/supplier/index.htm
Раздел ІV: Административна информация
IV.1)
Срок за получаване на офертите
Дата
17-август-2026
Час
23:59
IV.2)
Срок на валидност на офертите
Продължителност в месеци (от датата, която е посочена за дата на получаване на офертата)
7
IV.3)
Условия за отваряне на офертите
Дата
19-август-2026
Час
10:00
Място
В системата
Раздел VІ: Допълнителна информация
VI)
Допълнителна информация (в приложимите случаи)
1. Договорът влиза в сила от датата на деловодното му извеждане в деловодната система на възложителя. Срокът на договора изтича след изтичането на гаранционния срок на жилетките и удовлетворяването на всички претенции на възложителя, свързани с гаранционната отговорност на изпълнителя. Размерът на съответните стоки ще се конкретизира чрез подаване на заявка от възложителя или определени от него лица. В срок до 10 календарни дни считано от датата на влизането в сила на договора изпълнителят предоставя информация за размерите на
спасителните жилетки.
2. Срокът за изпълнение на доставките е до 60 календарни дни, считано от датата на получаване на заявката на възложителя от изпълнителя, но не по-късно от 30 ноември 2026 г. Заявката се изпраща от възложителя или определени от него лица в срок до 20 календарни дни считано от датата на влизането на договора в сила.
Договорът може да се изменя по отношение на срока за изпълнение на обществената поръчка (30.11.2026 г.), на
основание чл. 116, ал. 1, т. 1 от ЗОП, по взаимно съгласие на Страните, изразено в писмена форма, в случай, че с
допълнително споразумение бъде изменен срокът за изпълнение на дейността/проекта, уговорен с договор за
предоставяне на безвъзмездна финансова помощ по проект 101191654-ECPP-2024-BG-HCP „Повишаване на
капацитета на модула за изпомпване с голям капацитет“ по директен грант European Civil Protection Pool Upgrade
or Repair of Response Capacities (UCPM-2024-ECPP-URC-IBA).
3. Размерът на гаранцията за изпълнение е 10 % от стойността на договора без включен ДДС. Условията и
сроковете за задържане или освобождаване на гаранцията за изпълнение се уреждат в договора за обществена
поръчка. Срокът на валидност на офертите трябва да бъде 7 месеца, считано от крайния срок за получаване на
офертите.
Участникът, който не удължи или не потвърди срока на валидност на офертата си, се отстранява на основание чл.
107, т. 5 от ЗОП.
4. Възложителят отстранява от участие в обществената поръчка участник, когато:
- са налице основанията съгласно чл. 54, ал. 1 от ЗОП;
- е променил образците по обществената поръчка;
- е представил Техническо предложение за изпълнение на поръчката, което не съответства на техническата
спецификация, нормативните изисквания за изпълнение на дейността и изискванията на възложителя;
- е предложил гаранционен срок на жилетките по-малко от 24 месеца;
- участник, чието ценово предложение надвишава максималната обща прогнозна стойност на обществената
поръчка ще бъде отстранен.
5. Назначената от Възложителя комисия за разглеждане, оценка и класиране на постъпилите оферти извършва
оценка на икономически най-изгодната оферта въз основа на определения критерий – „най-ниска цена”, съгласно
чл. 70, ал. 2, т. 1 от ЗОП. Оценяването на офертите на участниците се извършва въз основа на предложената обща
цена за изпълнение на поръчката. Участникът класиран на първо място се определя за изпълнител на обществената поръчка.
6. Заплащането на доставката се извършва по банков път в срок до 30 календарни дни считано от датата на
представяне на фактура, придружена с надлежно оформен приемо-предавателен протокол, подписан от представителите на страните.
*Забележка: Изпълнителят съгласува предварително текста на фактурата с представител на възложителя.
Възложителят сключва с определения изпълнител писмен договор за обществената поръчка, при условията и
реда на чл. 194 от ЗОП. Преди сключването на договора, Възложителят изисква от участника, определен за изпълнител да изпълни задължението си по чл. 112, ал. 1, т. 2 от ЗОП като представи документите по чл. 58 от ЗОП.
Възложител
Име и фамилия:
Александър Джартов
Длъжност:
главен комисар, директор на ГДПБЗН-МВР
body, a, h1, h2, h3, h4, h5, h6, input, p, button, span, textarea, select, .mat-radio-button {
font-family: "PT Sans", sans-serif, Helvetica;
}
.header__form {
color: #3F3F3F;
font-size: 18px;
font-weight: bold;
line-height: 23px;
text-align: right;
text-decoration: none;
}
.header__subheader {
text-decoration: none;
color: #3F3F3F;
font-family: 'PT Sans';
font-size: 14px;
font-weight: bold;
line-height: 18px;
text-align: right;
}
span.headder__label {
border-right: 1px solid #CCCCCC;
border-left: 1px solid #CCCCCC;
border-top: 1px solid #CCCCCC;
display: block;
padding: 4px 0 0 10px;
color: #3F3F3F;
font-size: 12px;
line-height: 22px;
}
.header__directive {
text-decoration: none;
color: #3F3F3F;
font-size: 14px;
font-weight: normal;
line-height: 18px;
text-align: right;
}
.header__directive-container {
display: inline-block;
width: 100%;
margin: 0;
padding: 25px 0 25px 0;
}
.header__hr {
margin: 40px 0 32px 0;
}
.header__intro {
float: left;
max-width: 45%;
margin: 4px 0 25px 0;
text-align: left;
font-size: 15px;
color: #3F3F3F;
}
td {
line-height: initial;
padding: 0;
}
.td__border {
border-left: 1px solid #CCCCCC;
border-bottom: 1px solid #CCCCCC;
}
.td__border-no-indent {
border-bottom: 1px solid #CCCCCC;
}
.maintable {
border-top: 1px solid #CCCCCC;
border-right: 1px solid #CCCCCC;
border-spacing: initial;
border-left: 1px solid #CCCCCC;
width: 100%;
}
.logo__subHeader {
color: #3F3F3F;
font-family: "PT Sans";
font-size: 14px;
line-height: 18px;
}
tbody > tr:last-child td:first-child {
border-bottom: 1px solid #CCCCCC;
}
h3.logo__header {
padding: 0 0 7px 0;
color: #3F3F3F;
font-family: "PT Sans";
font-size: 18px;
font-weight: bold;
line-height: 23px;
}
td > .name {
padding: 0px 0 4px 10px;
color: #3F3F3F;
font-size: 14px;
font-weight: bold;
line-height: 20px;
min-height: 24px;
}
td > .label__name {
padding: 2px 0 0 10px;
color: #3F3F3F;
font-size: 12px;
line-height: 22px;
}
td.first__coll {
padding: 14px 10px 10px 10px !important;
color: #3F3F3F;
font-size: 14px;
font-weight: bold;
line-height: 18px;
}
hr {
border-top: 1px solid #cccccc;
}
td.pdffirst__row {
padding: 4px 0 0 0;
border-top: 1px solid #CCCCCC;
}
.section__name {
padding: 15px 0 0;
color: #3F3F3F;
font-size: 12px;
line-height: 22px;
}
.tabName {
padding: 30px 0 15px 0;
color: #3F3F3F;
font-size: 18px;
font-weight: bold;
line-height: 23px;
text-decoration: none;
text-align: left;
}