Publicare 1
Обява за събиране на оферти за обществена поръчка на стойност по чл. 20, ал. 3 или ал. 7 от ЗОП
Обява за събиране на оферти
Раздел І: Възложител
I.1)
Наименование и адреси
Публичен
Официално наименование:
ОСНОВНО УЧИЛИЩЕ "ХРИСТО БОТЕВ"
Национален регистрационен номер (в приложимите случаи):
00 ••• ••• 90
Пощенски адрес
Държава:
България
Град:
с. Бата
Пощенски адрес:
ул. Иван Вазов №18
Пощенски код:
8218
код NUTS
BG341 Бургас
Лице за контакт
Красен Костадинов
Електронна поща:
[email eliminat]
Телефон:
05 ••• ••• 21
Интернет адрес/и
Основен адрес: (URL)
https://oubata.com/
Адрес на профила на купувача: (URL)
https://app.eop.bg/buyer/38715
Правна категория на купувача(BT-11-Procedure-Buyer)
Публичноправна организация
Дейност на възлагащия орган(BT-10-Procedure-Buyer)
Образование
I.2)
Комуникация
Документацията за обществената поръчка е достъпна за неограничен и пълен пряк безплатен достъп на: (URL)
URL
https://app.eop.bg/today/606495
Допълнителна информация може да бъде получена от
Горепосоченото/ите място/места за контакт
Офертите или заявленията за участие трябва да бъдат изпратени
електронно посредством: (URL)
https://app.eop.bg/today/606495
Раздел ІІ: Предмет
II.1)
Обхват на обществената поръчка
II.1.1)
Наименование
Извършване на ремонтни дейности в ОУ „Христо Ботев“, с. Бата по две обособени позиции
II.1.2)
Основен CPV код
45000000 - Строителни и монтажни работи
II.1.3)
Обект на поръчката
Строителство
II.1.4)
Кратко описание
Предметът на обществената поръчка е извършване на ремонтни дейности в ОУ „Христо Ботев“, с. Бата по две обособени позиции:
Обособена позиция №1: Ремонт на физкултурен салон в ОУ „Христо Ботев“, с. Бата
Обособена позиция №2: Ремонт на ограда на ОУ „Христо Ботев“, с. Бата
Обектът на настоящата обществена поръчка е „строителство”, по смисъла на чл. 3, ал. 1, т.1 от ЗОП. Подробно описание на всички предвидени дейности се съдържа в приложената към документацията техническа спецификация.
II.1.5)
Обща прогнозна стойност на поръчката
Стойност, без да се включва ДДС
45251.67
Валута
EUR
II.1.6)
Обособени позиции (когато е приложимо)
Оферти могат да бъдат подавани за
всички обособени позиции
Стратегическа поръчка
Стратегическа поръчка
Няма стратегическа обществена поръчка
Поръчка с изисквания за чисти превозни средства
Не
II.2)
Информация за ОП (1)
II.2.1)
Наименование
Ремонт на физкултурен салон в ОУ „Христо Ботев“, с. Бата
Обособена позиция №
1
II.2.2)
Допълнителни CPV кодове
45000000 - Строителни и монтажни работи
II.2.3)
Място на изпълнение
код NUTS
BG341 Бургас
Основно място на изпълнение
ОУ „Христо Ботев“, с. Бата, община Поморие
Период
Период
60
Ден
II.2.4)
Описание на обществената поръчка
Поради лошото техническо състояние на физкултурния салон на училището, към настоящия момент възниква необходимост от извършване на ремонт, с цел да се подобрят експлоатационните качества на физкултурния салон.
Подробно описание на всички предвидени дейности се съдържа в приложената към документацията техническа спецификация.
II.2.5)
Критерии за възлагане
Критериите по-долу
Критерий за качество
СИ – Срок на изпълнение на СМР - 20%
Цена
Тежест
80%
II.2.6)
Прогнозна стойност
Стойност, без да се включва ДДС
13912.50
Валута
EUR
II.2.7)
Информация относно опциите
Опции
не
II.2.8)
Информация относно средства от Европейския съюз
Обществената поръчка е във връзка с проект и/или програма, финансиран/а със средства от Европейския съюз
не
II.2)
Информация за ОП (2)
II.2.1)
Наименование
Ремонт на ограда на ОУ „Христо Ботев“, с. Бата
Обособена позиция №
2
II.2.2)
Допълнителни CPV кодове
45000000 - Строителни и монтажни работи
II.2.3)
Място на изпълнение
код NUTS
BG341 Бургас
Основно място на изпълнение
ОУ „Христо Ботев“, с. Бата, община Поморие
Период
Период
60
Ден
II.2.4)
Описание на обществената поръчка
Поради лошото техническо състояние на оградата на училището, към настоящия момент възниква необходимост от извършване на ремонт, с цел да се подобрят експлоатационните й качества. Подробно описание на всички предвидени дейности се съдържа в приложената към документацията техническа спецификация.
II.2.5)
Критерии за възлагане
Критериите по-долу
Критерий за качество
СИ – Срок на изпълнение на СМР - 20%
Цена
Тежест
80%
II.2.6)
Прогнозна стойност
Стойност, без да се включва ДДС
31339.17
Валута
EUR
II.2.7)
Информация относно опциите
Опции
не
II.2.8)
Информация относно средства от Европейския съюз
Обществената поръчка е във връзка с проект и/или програма, финансиран/а със средства от Европейския съюз
не
Раздел ІІІ: Изисквания за лично състояние и критерии за подбор
III.1.1)
Изисквания за личното състояние
Възложителят отстранява участник, за когото е налице някое от обстоятелствата по чл.54, ал.1 от ЗОП, а именно:
1. е осъден с влязла в сила присъда, за престъпление по чл.108а (обн.ДВ, бр.84 от 06.10.2023г. – в сила до 30.01.2026г.), чл.114а-114т, чл.159а - 159г, чл.172, чл.192а, чл.194 - 217, чл.219 - 252, чл.253 - 260, чл.301 -307, чл.321, 321а и чл.352 - 353е от Наказателния кодекс;
2. е осъден с влязла в сила присъда, за престъпление, аналогично на тези по т.10.1., в друга държава членка или трета страна;
3. има задължения за данъци и задължителни осигурителни вноски по смисъла на чл. 162, ал. 2, т. 1 от Данъчно-осигурителния процесуален кодекс и лихвите по тях, към държавата или към общината по седалището на възложителя и на участника, или аналогични задължения, съгласно законодателството на държавата, в която участникът е установен, доказани с влязъл в сила акт на компетентен орган.
Забележка: Точка 3. не се прилага, когато:
• размерът на неплатените дължими данъци или социалноосигурителни вноски е до 1 на сто от сумата на годишния общ оборот за последната приключена финансова година, но не повече от 25 564,59 евро / 50 000 лв.
4. е налице неравнопоставеност в случаите по чл. 44, ал. 5 от ЗОП;
5. е установено, че:
а) е представил документ с невярно съдържание, с който се доказва декларираната липса на основания за отстраняване или декларираното изпълнение на критериите за подбор;
б) не е предоставил изискваща се информация, свързана с удостоверяване липсата на основания за отстраняване или изпълнението на критериите за подбор;
6. е установено с влязло в сила наказателно постановление или съдебно решение, нарушение на чл. 61, ал. 1, чл. 62, ал. 1 или 3, чл. 63, ал. 1 или 2, чл. 118, чл. 128, чл. 228, ал. 3, чл. 245 и чл. 301 - 305 от Кодекса на труда или чл. 13, ал. 1 от Закона за трудовата миграция и трудовата мобилност или аналогични задължения, установени с акт на компетентен орган, съгласно законодателството на държавата, в която участникът е установен;
7. е налице конфликт на интереси, който не може да бъде отстранен;
Специфични национални основания за изключване, които следва да се декларират в Част III. „Основания за изключване”, раздел „Г“: „СПЕЦИФИЧНИ НАЦИОНАЛНИ ОСНОВАНИЯ ЗА ИЗКЛЮЧВАНЕ“ от Единния европейски документ за обществени поръчки (ЕЕДОП):
1. осъден е с влязла в сила присъда за престъпление по чл.194 - 208, чл.213а - 217, чл.219 - 252, чл.254а - 255а и чл.256 - 260 от Наказателния кодекс, както и аналогични на тези при условията на чл.54, ал.1, т.2 от ЗОП;
2. установено е с влязло в сила наказателно постановление или съдебно решение, нарушение на чл.61, ал.1, чл.62,ал. 1 или 3, чл.63, ал.1 или 2 и чл.228, ал.3 от Кодекса на труда или аналогични задължения, установени с акт на компетентен орган, съгласно законодателството на държавата, в която участникът е установен;
3. установено е с влязло в сила наказателно постановление или съдебно решение, нарушение на чл.13, ал.1 от Закона за трудовата миграция и трудовата мобилност или аналогични задължения, установени с акт на компетентен орган, съгласно законодателството на държавата, в която участникът е установен;
4. наличие на свързаност по смисъла на § 2, т.45 от ДР на ЗОП, по чл.101, ал.11 от ЗОП, във връзка с чл.107, т.4 от ЗОП;
5. наличие на обстоятелство по чл. 3, т. 8 от Закона за икономическите и финансовите отношения с дружествата, регистрирани в юрисдикции с преференциален данъчен режим, контролираните от тях лица и техните действителни собственици (освен когато не са налице условията по чл. 4 от същия закон);
6. наличие на обстоятелства по чл.91 от Закон за противодействие на корупцията сред лица, заемащи публични длъжности;
7. наличие на обстоятелствата по чл.83а, ал.5, т.1 от Закона за административните нарушения и наказания.
Важно! В случай, че за участника не се прилагат Специфични национални основания за изключване, е достатъчно да се посочи опция „НЕ“ в Част III. „Основания за изключване“, раздел „Г от ЕЕДОП
III.1.2)
Икономическо и финансово състояние
Възложителят не поставя изискване към финансовото и икономическото състояние на участниците.
III.1.3)
Технически и професионални способности
Участникът трябва да разполага с ръководен екип от следните лица за изпълнение на поръчката:
• Технически ръководител на обекта: Лице, отговарящо на изискванията на чл. 163а от ЗУТ (лице с квалификация „строителен инженер”, „инженер” или „архитект”, както и лице със средно образование с четиригодишен курс на обучение и придобита професионална квалификация в областите "Архитектура и строителство" и "Техника" или еквивалентно). Техническа правоспособност може да бъде призната на чуждестранно лице при условията на взаимност, когато притежава диплома, легализирана по съответния ред, и когато отговаря на изискванията на ЗУТ.
• Експерт „Здравословни и безопасни условия на труд“: Да притежава валидно удостоверение за Длъжностно лице по безопасност и здраве в строителството, съгласно Наредба № РД-07-2 от 16.12.2009 г.
• Експерт по контрола на качеството: Да притежава съответното Удостоверение/Сертификат за контрол върху качеството на изпълнение на строителството.
Забележка: Участникът трябва да предложи различни лица за всяка една длъжност от екипа за изпълнение на строително-монтажните работи.
Доказване: При подаването на офертата си, участникът вписва данните за ръководния екип на обекта - позиция, имена, образователна и професионална квалификация в Част IV „Критерии за подбор“, Раздел В „Технически и професионални способности“.
Преди сключване на договор за обществена поръчка, възложителят изисква от участника, определен за изпълнител, да представи Списък на персонала, който ще изпълнява поръчката, и/или на членовете на ръководния състав, които ще отговарят за изпълнението, както и документи, които доказват професионална компетентност на лицата.
Поставените минимални критерии за подбор са еднакви за всички обособени позиции.
Забележка:
При участие на обединения, които не са юридически лица, съответствието с критериите за подбор, свързани с професионална компетентност и опит за изпълнение на поръчката, както и тези за регистрация, представяне на сертификат или друго условие, необходимо за изпълнение на поръчката, съгласно изискванията на нормативен или административен акт, се доказва от съответните членове на обединението съобразно разпределението на участието им в изпълнението на дейностите, предвидено в договора за създаване на обединението.
Подизпълнителите трябва да отговарят на съответните критерии за подбор, съобразно вида и дела на поръчката, който ще изпълняват. Третите лица трябва да отговарят на съответните критерии за подбор, за доказването на които участникът ще използва техния капацитет.
III.1.4)
Правоспособност за упражняване на професионална дейност
Възложителят не поставя изискване към годността (правоспособността) за упражняване на професионална дейност
III.1.5)
Информация относно запазени поръчки
Поръчката е запазена за специализирани предприятия или кооперации на хора с увреждания или за стопански субекти, чиято основна цел е социалното и професионалното интегриране на хора с увреждания или хора в неравностойно положение
не
Раздел ІV: Административна информация
IV.1)
Срок за получаване на офертите
Дата
14-септември-2026
Час
23:59
IV.2)
Срок на валидност на офертите
Продължителност в месеци (от датата, която е посочена за дата на получаване на офертата)
6
IV.3)
Условия за отваряне на офертите
Дата
15-септември-2026
Час
14:00
Място
В системата
Възложител
Име и фамилия:
Красен Костадинов
Длъжност:
Директор на ОУ "Христо Ботев", с. Бата
body, a, h1, h2, h3, h4, h5, h6, input, p, button, span, textarea, select, .mat-radio-button {
font-family: "PT Sans", sans-serif, Helvetica;
}
.header__form {
color: #3F3F3F;
font-size: 18px;
font-weight: bold;
line-height: 23px;
text-align: right;
text-decoration: none;
}
.header__subheader {
text-decoration: none;
color: #3F3F3F;
font-family: 'PT Sans';
font-size: 14px;
font-weight: bold;
line-height: 18px;
text-align: right;
}
span.headder__label {
border-right: 1px solid #CCCCCC;
border-left: 1px solid #CCCCCC;
border-top: 1px solid #CCCCCC;
display: block;
padding: 4px 0 0 10px;
color: #3F3F3F;
font-size: 12px;
line-height: 22px;
}
.header__directive {
text-decoration: none;
color: #3F3F3F;
font-size: 14px;
font-weight: normal;
line-height: 18px;
text-align: right;
}
.header__directive-container {
display: inline-block;
width: 100%;
margin: 0;
padding: 25px 0 25px 0;
}
.header__hr {
margin: 40px 0 32px 0;
}
.header__intro {
float: left;
max-width: 45%;
margin: 4px 0 25px 0;
text-align: left;
font-size: 15px;
color: #3F3F3F;
}
td {
line-height: initial;
padding: 0;
}
.td__border {
border-left: 1px solid #CCCCCC;
border-bottom: 1px solid #CCCCCC;
}
.td__border-no-indent {
border-bottom: 1px solid #CCCCCC;
}
.maintable {
border-top: 1px solid #CCCCCC;
border-right: 1px solid #CCCCCC;
border-spacing: initial;
border-left: 1px solid #CCCCCC;
width: 100%;
}
.logo__subHeader {
color: #3F3F3F;
font-family: "PT Sans";
font-size: 14px;
line-height: 18px;
}
tbody > tr:last-child td:first-child {
border-bottom: 1px solid #CCCCCC;
}
h3.logo__header {
padding: 0 0 7px 0;
color: #3F3F3F;
font-family: "PT Sans";
font-size: 18px;
font-weight: bold;
line-height: 23px;
}
td > .name {
padding: 0px 0 4px 10px;
color: #3F3F3F;
font-size: 14px;
font-weight: bold;
line-height: 20px;
min-height: 24px;
}
td > .label__name {
padding: 2px 0 0 10px;
color: #3F3F3F;
font-size: 12px;
line-height: 22px;
}
td.first__coll {
padding: 14px 10px 10px 10px !important;
color: #3F3F3F;
font-size: 14px;
font-weight: bold;
line-height: 18px;
}
hr {
border-top: 1px solid #cccccc;
}
td.pdffirst__row {
padding: 4px 0 0 0;
border-top: 1px solid #CCCCCC;
}
.section__name {
padding: 15px 0 0;
color: #3F3F3F;
font-size: 12px;
line-height: 22px;
}
.tabName {
padding: 30px 0 15px 0;
color: #3F3F3F;
font-size: 18px;
font-weight: bold;
line-height: 23px;
text-decoration: none;
text-align: left;
}