Anunțul CN1094047 pentru Motopompă apă murdară și accesorii - 6 buc este publicat de RO 23719936 - ADMINISTRATIA NATIONALA APELE ROMANE -ADMINISTRATIA BAZINALA DE APA MURES și este încadrat la codul CPV 42122130-0 – Pompe de apa (Rev.2).
AUTORITATEA CONTRACTANTA I.1) Denumire si adrese ADMINISTRATIA NATIONALA APELE ROMANE -ADMINISTRATIA BAZINALA DE APA MURES Cod de identificare fiscala: RO 23719936; Adresa: Strada: Koteles Samuel, nr. 33, Sector: -, Judet: Mures; Tipul juridic al cumparatorului: Autoritate guvernamentală centrală; Localitatea: Targu Mures; Cod NUTS: RO125 Mures; Cod postal: 540057; Tara: Romania; Persoana de contact: Jozsef Somogyi; Telefon: 40 ••• ••• 89; Fax: 40 ••• ••• 90; E-mail: l•••@d•••.ro; Adresa internet: (URL) https://www.rowater.ro; Adresa web a profilului cumparatorului: https://www.e-licitatie.ro; I.2) Achizitie comuna Contractul implica o achizitie comuna: Nu Contractul este atribuit de un organism central de achizitie: Nu I.3) Comunicare Documentele de achizitii publice sunt disponibile pentru acces direct, nerestrictionat, complet si gratuit la: (URL) https://e-licitatie.ro/pub/notices/c-notice/v2/view/100209481 Informatii suplimentare pot fi obtinute de la: adresa mentionata mai sus Ofertele sau cererile de participare trebuie depuse: adresa mentionata mai sus I.4) Tipul autoritii contractante Minister sau orice alta autoritate nationala sau federala, inclusiv subdiviziuni regionale sau locale ale acestora I.5) Activitate principala Mediu
Obiect Sectiunea II.1 Obiectul achizitiei II.1.1) Titlu Motopompă apă murdară și accesorii - 6 buc Numar referinta: 23719936/1643/29.06.2026 II.1.2) Cod CPV principal 42122130-0 Pompe de apa (Rev.2) II.1.3) Tipul contractului Furnizare / Cumparare II.1.4) Descrierea succinta Furnizare : Este prevazut în vederea achiziționării a 6 motopompe apă murdară cu accesorii, împreună cu anexele aferente, necesară desfășurării activităților specifice în cadrul ABA Mureș. Acest echipament se regăsește pe Lista de cheltuieli de Investiții pentru anul 2026, capitol Cb1, poziția 3, conform Adresă A.N.A.R. nr. 13589/11.05.2026. Operatorul economic va putea solicita clarificari cu 18 zile înainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor, autoritatea contractanta raspunzand în mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare cu 10 zile înainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor. II.1.5) Valoarea totala estimate Valoarea fara TVA: 60330,57; Moneda: RON (în cazul acordurilor-cadru sau al sistemelor dinamice de achizitii – valoarea maxima totala estimata pentru întreaga durata a acordului-cadru sau a sistemului dinamic de achizitii) II.1.6) Informatii privind loturile Contractul este împartit în loturi: Nu Pot fi depuse oferte pentru: - Sectiunea II.2 Descriere II.2.2) Cod(uri) CPV suplimentare Cod CPV principal: 42122130-0 Pompe de apa (Rev.2) Cod CPV suplimentar: - II.2.3) Locul de executare Cod NUTS: RO125 Mureș Locul principal de executare: Sediul aut contractante din Tg MuresSediul aut contractante din Tg Mures II.2.4) Descrierea achizitiei publice (natura si cantitatea lucrarilor, produselor sau serviciilor sau o mentiune privind nevoile si cerintele) Caracteristicile minimale ale produsului -diametru racordare 4" (100mm) -putere neta min:8,7cp/11,83 kww -capacitate cilindrica min 389 cm2 -tip motor/racire/carburant;4timpi/racire aer/benzina -înaltime(adancime) de aspiratie min. 6m -debit minim :96 mc/h -granulometrie impuritati max:31 mm Accesorii:6 sorburi, 48 ml furtun aspiratie DN=4"(100mm), 120 ml furtun refulare (6bucx20ml) cu 12 buc cuple storz racordare rapida DN= 4"(100mm) . II.2.5) Criterii de atribuire Pretul cel mai scazut II.2.7) Durata contractului, a acordului-cadru sau a sistemului dinamic de achizitii /Durata concesiunii Durata in luni: 6; Durata in zile: - Contractul se reînnoieste: Nu II.2.9) Informatii privind limitarea numarului de candidati care urmeaza sa fie invitati (cu exceptia procedurilor deschise) Criterii obiective: - II.2.10 Informatii privind variantele Vor fi acceptate variante: Nu II.2.11) Informatii privind optiunile Optiuni: Nu II.2.12)Informatii privind cataloagele electronice Ofertele trebuie sa fie prezentate sub forma de cataloage electronice sau sa includa un catalog electronic: Nu II.2.13) Informatii despre fondurile Uniunii Europene Achizitia se refera la un proiect si/sau program finantat din fonduri ale Uniunii Europene: Nu II.2.14) Informatii suplimentare INVESTITII SURSE PROPRI
Motopompă apă murdară și accesorii - 6 buc Anunt de participare Sectiunea I: AUTORITATEA CONTRACTANTA I.1) Denumire si adrese ADMINISTRATIA NATIONALA APELE ROMANE -ADMINISTRATIA BAZINALA DE APA MURES Cod de identificare fiscala: RO 23719936; Adresa: Strada: Koteles Samuel, nr. 33, Sector: -, Judet: Mures; Tipul juridic al cumparatorului: Autoritate guvernamentală centrală; Localitatea: Targu Mures; Cod NUTS: RO125 Mures; Cod postal: 540057; Tara: Romania; Persoana de contact: Jozsef Somogyi; Telefon: 40 ••• ••• 89; Fax: 40 ••• ••• 90; E-mail: l•••@d•••.ro; Adresa internet: (URL) https://www.rowater.ro; Adresa web a profilului cumparatorului: https://www.e-licitatie.ro; I.2) Achizitie comuna Contractul implica o achizitie comuna: Nu Contractul este atribuit de un organism central de achizitie: Nu I.3) Comunicare Documentele de achizitii publice sunt disponibile pentru acces direct, nerest
Legături interne utile pentru CPV, autoritate și expresiile principale din denumirea procedurii.
Cod CPV
42122130-0 - Pompe de apa (Rev.2)
Vezi alte licitații publice pentru CPV 42122130-0 pornind de la CN1094047.
Autoritate contractantă
RO 23719936 - ADMINISTRATIA NATIONALA APELE ROMANE -ADMINISTRATIA BAZINALA DE APA MURES
Explorează și alte anunțuri publicate de RO 23719936 - ADMINISTRATIA NATIONALA APELE ROMANE -ADMINISTRATIA BAZINALA DE APA MURES.
Cuvinte-cheie din titlu
Motopompă apă murdară și accesorii - 6 buc
Caută proceduri similare folosind titlul licitației CN1094047.
Informatii juridice, economice, financiare si tehnice III.1) Conditii de participare III.1.1) Capacitatea de exercitare a activitatii profesionale, inclusiv cerintele privind inscrierea in registrele profesionale sau comerciale Lista si descriere succinta a conditiilor: Motive excludere privind situația operatorului economic: Încălcarea obligațiilor în domeniile legislației de mediu Conform legislatiei in vigoare Încălcarea obligațiilor în domeniile legislației muncii conform legislatiei in vigoare Încălcarea obligațiilor în domeniile legislației sociale conform legislatiei in vigoare Acorduri cu alți operatori economici care vizează denaturarea concurenței conform legislatiei in vigoare Conflict de interese care decurge din participarea la procedura de achiziții publice conform legislatiei in vigoare Implicare directă sau indirectă în pregătirea acestei proceduri de achiziții publice conform legislatiei in vigoare Încetare anticipată, daune-interese sau alte sancțiuni comparabile conform legislatiei in vigoare Activitățile economice sunt suspendate conform legislatiei in vigoare Faliment conform legislatiei in vigoare Insolvență conform legislatiei in vigoare Active administrate de lichidator conform legislatiei in vigoare Situații similare, în temeiul legislației naționale, cum ar fi falimentul conform legislatiei in vigoare Concordat conform legislatiei in vigoare Abaterea profesională gravă conform legislatiei in vigoare Au fost găsiți vinovați de fals în declarații, au divulgat informații, nu au putut furniza documentele necesare și au obținut informații confidențiale ale acestei proceduri conform legislatiei in vigoare Criterii selecție privind capacitatea de a corespunde cerințelor: Înregistrare într-un registru comercial conform legislatiei in vigoare III.1.2) Situatia economica si financiara Criteriile de selectie enuntate în documentele achizitiei: Nu Lista si descriere succinta a criteriilor de selectie: - Nivel(uri) minim(e) al(e) standardelor care ar putea fi impuse: - III.1.3) Capacitatea tehnica si profesionala Criteriile de selectie enuntate în documentele achizitiei: Da Lista si descriere succinta a criteriilor de selectie: Pentru contractele de achiziție de bunuri: executarea de livrări de tipul specificat Pentru contractele de achiziție de bunuri: certificate emise de organisme de control al calității Certificate emise de organisme independente cu privire la standardele de asigurare a calității Certificate emise de organisme independente cu privire la sistemele sau standardele de management de mediu Nivel(uri) minim(e) al(e) standardelor care ar putea fi impuse: In ultimii 3 ani contracte de furnizare in valoare de 60.500lei Certificate de garantie si control al calitatii emise de catre furnizor. conform legislatiei in vigoare conform legislatiei in vigoare III.1.5) Informatii privind contractele rezervate Contractul este rezervat atelierelor protejate si operatorilor economici al caror scop este integrarea sociala si profesionala a persoanelor cu handicap sau defavorizate: Nu Contractul poate fi executat numai in cadrul unor programe de angajare protejata: Nu III.2) Conditii referitoare la contract III.2.1) Informatii privind o anumita profesie Prestarea serviciilor in cauza este rezervata unei anumite profesii: Nu Precizati actele cu putere de lege si actele administrative aplicabile: - Precizati actele cu putere de lege si actele administrative aplicabile: -- III.2.2) Conditii de executare a contractului - III.2.3) Informatii privind personalul responsabil cu executarea contractului Obligatie de a preciza numele si calificarile profesionale ale angajatilor desemnati pentru executarea contractului: Nu
Procedura IV.1) Descriere IV.1.1) Tipul procedurii Licitatie deschisa IV.1.3) Informatii privind un acord-cadru sau un sistem dinamic de achizitii IV.1.4) Informatii privind reducerea numarului de solutii sau de oferte in timpul negocierii sau al dialogului Aplicarea unei licitatii care sa se deruleze in etape succesive pentru a reduce progresiv numarul solutiiloe care trebuie discutate sau al ofertelor care trebuie negociate: Nu IV.1.5) Informatii privind negocierea Autoritatea contractanta isi rezerva dreptul de a atribui contractul pe baza ofertelor initiale fara a desfasura negocieri: Nu IV.1.6) Informatii despre licitatia electronica Se va organiza o licitatie electronica: Nu IV.1.8) Informatii despre Acordul privind achizitiile publice (AAP) Achizitia intra sub incidenta Acordului privind achizitiile publice: Nu IV.2) Informatii administrative IV.2.1) Publicarea anterioara privind aceasta procedura Numarul anuntului in JOUE: IV.2.2) Termen limita pentru primirea ofertelor sau a cererilor de participare Data si ora locala: 03 ••• ••• 15:00 IV.2.3) Data estimata a expedierii invitatiilor de prezentare a ofertelor sau de participare catre candidatii selectati - IV.2.4) Limbile in care pot fi depuse ofertele sau cererile de participare: Romana IV.2.6) Perioada minima pe parcursul careia ofertantul trebuie sa isi mentinta oferta Oferta trebuie sa fie valabila pana la: 03.11.2026 Durata in luni: 3 IV.2.7) Conditii de deschidere a ofertelor Data si ora locala:03 ••• ••• 15:00 Locul: In SEAP
Informatii complementare VI.1) Informatii privind periodicitatea Aceasta achizitie este periodica: Nu Perioadele estimate de publicare a anunturilor viitoare: - VI.2) Informatii privind fluxurile de lucru electronice Se va utiliza sistemul de comenzi electronice: Nu Se va accepta facturarea electronica: Da Se vor utiliza platile electronice: Nu VI.3) Informatii suplimentare Pentru vizualizarea documentatiei de atribuire incarcate in SICAP, operatorii economici trebuie sa aiba un program necesar vizualizarii fisierelor semnate electronic (acest program fiind disponibil gratuit pe site-urile furnizorilor de semnatura electronica) . DUAE va fi configurat direct în SICAP la definirea documentației de atribuire de către autoritatea contractantă. Răspunsurile la DUAE ale operatorilor economici care participă la procedură vor fi completate în SICAP în mod direct. - Toate certificatele si documentele emise in alta limba decât romana vor fi însotite de traducerea autorizata a acestora in limba romana.Limba care guverneaza contractul este limba romana. Toate comunicarile intre ofertanti si Autoritatea Contractanta vor fi in limba romana. . Vor fi luate in considerare doar documentele depuse in limba română. -Solicitările de clarificări referitoare la prezenta documentatie de atribuire, se vor adresa in mod exclusiv in SICAP la Sectiunea Întrebări din cadrul procedurii de atribuire derulate prin mijloace electronice, iar răspunsurile la acestea vor fi publicate in SICAP la Sectiunea „Documentatie, clarificări si decizii” din cadrul anuntului de participare, cat si in Sectiunea Întrebări, Autoritatea Contractanta urmând sa nu dea curs solicitărilor adresate prin alta modalitate de comunicare. -Autoritatea Contractanta va răspunde in mod clar si complet la orice solicitare de clarificări sau informatii suplimentare in termenele indicate in documentatia de atribuire , -Pentru comunicările ulterioare depunerii ofertelor: comisia de evaluare va transmite solicitările de clarificare in legătura cu oferta prin utilizarea facilitatilor tehnice disponibile in SICAP (Sect. Întrebări”) -Operatorii economici vor transmite răspunsurile la clarificări si eventualele documente solicitate pe parcursul evaluării ofertelor prin intermediul SICAP (Sectiunea “Întrebări”), in format electronic, semnate cu semnătura electronica. Modalitatea de stabilire a ofertei castigatoare - Va fi declarata castigatoare oferta care va intruni cel mai mare punctaj rezultat din aplicarea sistemului de factori de evaluare mentionati mai sus, dintre ofertele declarate admisibile. Punctajul maxim pe care il poate cumula o oferta este de 100 de puncte.În cazul în care două sau mai multe oferte sunt clasate pe primul loc, cu punctaje egale, departajarea se va face având în vedere punctajul obținut la factorii de evaluare în ordinea descrescătoare a ponderilor acestora. Mai exact, va fi declarata castigatoare oferta care a obtinut cel mai mare punctaj la factorul pret. În situația în care egalitatea se menține, autoritatea contractantă va solicita prin SEAP depunerea de noi propuneri financiare, și oferta câștigătoare va fi desemnată cea cu propunerea financiară cea mai mica. VI.4) Proceduri de contestare VI.4.1) Organismul de solutionare a contestatiilor Consiliul National de Solutionare a Contestatiilor Adresa: Str. Stavropoleos nr. 6, sector 3; Tipul juridic al cumparatorului: Autoritate guvernamentală centrală; Localitatea: București; Cod postal: 030084; Tara: Romania; Telefon: 40 ••• ••• 41; Fax: 40 ••• ••• 42; E-mail: o•••@c•••.ro; Adresa internet: (URL) http://www.cnsc.ro; VI.4.2) Organismul competent pentru procedurile de mediere - VI.4.3) Procedura de contestare Precizari privind termenul (termenele) pentru procedurile de contestare: Se aplică prevederile Legii nr. 101/2016 cu modificarile si completarile ulterioare .. VI.4.4) Serviciul de la care se pot obtine informatii privind procedura de contestare Compartiment Juridic ABA Mures Adresa: str. Koteles Samuel, nr. 33, Tg. Mures, Mures; Tipul juridic al cumparatorului: -Localitatea: Targu Mures; Cod postal: 010458; Tara: Romania; Telefon: 40 ••• ••• 89; Fax: 40 ••• ••• 90; E-mail: a•••@d•••.ro; Adresa internet: (URL) http://www.rowater.ro/damures; VI.5) Data expedierii prezentului anunt 01.07.2026
RO 23719936 - ADMINISTRATIA NATIONALA APELE ROMANE -ADMINISTRATIA BAZINALA DE APA MURES
Profil autoritate
Datele din profilul autorității nu sunt disponibile momentan.
Date din anunț
Persoană
J••• S•••
l•••@d•••.ro
Telefon
40 ••• ••• 89
Fax
40 ••• ••• 90
Adresă
Targu Mures, Mures