Zad1 Szkolenie z cyberbezpieczeństwa dla pracowników UM,Zad2 Szkolenie z cyberbezpieczeństwa dla pracowników MGOP,Zad3 Szkolenie dla Kadry Zarządzającej UM,Zad4 Szkolenie dla Kadry Zarządzającej MGOP
Anunțul PL-BZP-2026-BZP-00397307-01 pentru Zad1 Szkolenie z cyberbezpieczeństwa dla pracowników UM,Zad2 Szkolenie z cyberbezpieczeństwa dla pracowników MGOP,Zad3 Szkolenie dla Kadry Zarządzającej UM,Zad4 Szkolenie dla Kadry Zarządzającej MGOP este publicat de GMINA KOLBUSZOWA și este încadrat la codul CPV 80000000.
Sinteză HarveyAI
Harvey procesează documentele acestei licitații...
Ogłoszenie nr 2026/BZP 00397307 z dnia 2026-08-19
Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Zad1 Szkolenie z cyberbezpieczeństwa dla pracowników UM,Zad2 Szkolenie z cyberbezpieczeństwa dla pracowników
MGOP,Zad3 Szkolenie dla Kadry Zarządzającej UM,Zad4 Szkolenie dla Kadry Zarządzającej MGOP
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA KOLBUSZOWA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 690581666
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Obrońców Pokoju 21
1.5.2.) Miejscowość: Kolbuszowa
1.5.3.) Kod pocztowy: 36-100
1.5.4.) Województwo: podkarpackie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL823 - Rzeszowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: [email eliminat]
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.ekolbuszowa.logintrade.net
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu
terytorialnego
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Zad1 Szkolenie z cyberbezpieczeństwa dla pracowników UM,Zad2 Szkolenie z cyberbezpieczeństwa dla pracowników
MGOP,Zad3 Szkolenie dla Kadry Zarządzającej UM,Zad4 Szkolenie dla Kadry Zarządzającej MGOP
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0a9bde02-c5f1-42f3-8c80-11d9c9ef9527
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00 ••• ••• 26.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-19
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00 ••• ••• 20/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.9 Szkolenie stacjonarne z zakresu cyberbezpieczeństwa
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii
Europejskiej: Tak
2.15.) Nazwa projektu lub programu
2026-08-19 Biuletyn Zamówień Publicznych Ogłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi
Ogłoszenie nr 2026/BZP 00397307 z dnia 2026-08-19
Projekt „Cyberbezpieczny Samorząd” jest realizowany w ramach Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021-2027
(FERC)
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
www.ekolbuszowa.logintrade.net
3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń
oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z
wykonawcami - adres strony internetowej: www.ekolbuszowa.logintrade.net
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. W postępowaniu o udzielenie
zamówienia komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się drogą elektroniczną przy użyciu
platformyzakupowejPZP24https://ekolbuszowa.logintrade.net
2. Wymagania techniczne i organizacyjne wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej przekazywanej przy ich użyciu,
opisane zostały w Regulaminie i Instrukcji dostępnych pod adresem https://ekolbuszowa.logintrade.net
3. Szczegółowe informacje zawarto w rozdziale VIII Instrukcji dla Wykonawców (Rozdział I SWZ).
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych
budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): 1.1. Zamawiający Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego
i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych
i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych)
(Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, informuję, że:
1.1.1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych przetwarzanych w Urzędzie Miejskim
w Kolbuszowej jest: Burmistrz Kolbuszowej; ul. Obrońców Pokoju 21, 36-100 Kolbuszowa.
1.1.2. Inspektorem ochrony danych osobowych w Gminie Kolbuszowa jest Pani: Lucyna Wyka
ul. Piłsudskiego 6/10
36-100 Kolbuszowa
Tel. 17 2271 333 wew. 502
e-mail: [email eliminat]
1.1.3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO
w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego:
Zadanie Nr 1 - Szkolenie stacjonarne z zakresu cyberbezpieczeństwa dla pracowników Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej w ramach
projektu „Cyberbezpieczny Samorząd”.
Zadanie Nr 2 - Szkolenie stacjonarne z zakresu cyberbezpieczeństwa dla pracowników Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy
Społecznej w Kolbuszowej w ramach projektu „Cyberbezpieczny Samorząd”.
Zadanie Nr 3 – Szkolenie stacjonarne dla Kadry Zarządzającej Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej
w ramach projektu „Cyberbezpieczny Samorząd”.
Zadanie Nr 4 - Szkolenie stacjonarne dla Kadry Zarządzającej Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kolbuszowej w
ramach projektu „Cyberbezpieczny Samorząd”.”
numer referencyjny nadany sprawie: ZP.271.1.42.2026
prowadzonym w trybie: podstawowym
1.1.4. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja
postępowania w oparciu o art. 18 oraz art. 74 ust. 3 Ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z
2026 r. poz. 793), dalej „ustawa Pzp”;
1.1.5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ust. 1 ustawy Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia
postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas
trwania umowy;
1.1.6. Obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym
określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym
z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy
Pzp;
1.1.7. W odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do
art. 22 RODO;
1.1.8. Posiada Pani/Pan:
2026-08-19 Biuletyn Zamówień Publicznych Ogłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi
Ogłoszenie nr 2026/BZP 00397307 z dnia 2026-08-19
− na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących;
− na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych;
− na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem
przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO;
− prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych
osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO;
1.1.9. Nie przysługuje Pani/Panu:
• w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
• prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;
• na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania
Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.
1.2. Wykonawca zobowiązany jest wypełnić obowiązek informacyjny przewidziany w art. 13 lub art. 14 RODO wobec osób
fizycznych, od których dane osobowe bezpośrednio lub pośrednio pozyskał w celu ubiegania się o udzielenie zamówienia
publicznego w niniejszym postępowaniu, a także w trakcie realizacji umowy.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: ZP.271.1.42.2026
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Tak
4.1.9.) Liczba części: 4
4.1.10.) Ofertę można składać na wszystkie części
4.1.11.) Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Tak
4.1.14.) Określenie aspektów społecznych, środowiskowych lub etykiet w opisie przedmiotu zamówienia:
Zamawiający uwzględnił wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z
przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, zgodnie z art. 100 ust. 1 ustawy
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
Część 1
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest przygotowanie i przeprowadzenie szkoleń stacjonarnych
z zakresu cyberbezpieczeństwa dla 90 pracowników Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej
(dalej: Zamawiający). Zamawiający zastrzega możliwość zmiany ostatecznej liczby uczestników w granicach ± 2 osoby
względem liczby wskazanej powyżej, bez wpływu na wynagrodzenie Wykonawcy określone w umowie.
2. Zamawiający informuje, że przedmiot zamówienia stanowi usługę kształcenia zawodowego finansowaną w całości ze
środków publicznych. W związku z powyższym, zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. c ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o
podatku od towarów i usług (VAT), usługa korzysta ze zwolnienia z podatku VAT. Wykonawca, w przypadku spełnienia
przesłanek wynikających z obowiązujących przepisów prawa, powinien uwzględnić powyższe przy kalkulacji ceny oferty
oraz wystawieniu dokumentu sprzedaży.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Rozdział II SWZ.
4.2.6.) Główny kod CPV: 80000000-4 - Usługi edukacyjne i szkoleniowe
4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:
80533100-0 - Usługi szkolenia komputerowego
80550000-4 - Usługi szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 10 dni
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty
2026-08-19 Biuletyn Zamówień Publicznych Ogłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi
Ogłoszenie nr 2026/BZP 00397307 z dnia 2026-08-19
budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert:
4.3.1.) Sposób oceny ofert: Kryteria wyboru ofert określono w Instrukcji dla Wykonawców (Rozdział I SWZ)
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.
4.3.5.) Nazwa kryterium: Termin wykonania szkolenia
4.3.6.) Waga: 40
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek
kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
Część 2
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest przygotowanie i przeprowadzenie szkolenia stacjonarnego z zakresu cyberbezpieczeństwa
dla 25 pracowników Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kolbuszowej (dalej: MGOPS). Zamawiający
zastrzega możliwość zmiany ostatecznej liczby uczestników w granicach ± 2 osoby (tj. od 23 do 27 osób) względem liczby
wskazanej powyżej, bez wpływu na wynagrodzenie Wykonawcy określone w umowie. Ostateczna liczba uczestników
zostanie potwierdzona Wykonawcy najpóźniej na 7 dni przed terminem szkolenia.
2. Zamawiający informuje, że przedmiot zamówienia stanowi usługę kształcenia zawodowego finansowaną w całości ze
środków publicznych. W związku z powyższym, zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. c ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o
podatku od towarów i usług (VAT), usługa korzysta ze zwolnienia z podatku VAT. Wykonawca, w przypadku spełnienia
przesłanek wynikających z obowiązujących przepisów prawa, powinien uwzględnić powyższe przy kalkulacji ceny oferty
oraz wystawieniu dokumentu sprzedaży.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Rozdział II SWZ.
4.2.6.) Główny kod CPV: 80000000-4 - Usługi edukacyjne i szkoleniowe
4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:
80533100-0 - Usługi szkolenia komputerowego
80550000-4 - Usługi szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 10 dni
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty
budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert:
4.3.1.) Sposób oceny ofert: Kryteria wyboru ofert określono w Instrukcji dla Wykonawców (Rozdział I SWZ)
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
2026-08-19 Biuletyn Zamówień Publicznych Ogłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi
Ogłoszenie nr 2026/BZP 00397307 z dnia 2026-08-19
4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.
4.3.5.) Nazwa kryterium: Termin wykonania szkolenia
4.3.6.) Waga: 40
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek
kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
Część 3
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest przygotowanie i przeprowadzenie szkolenia stacjonarnego
z zakresu cyberbezpieczeństwa, ukierunkowanego na odpowiedzialność decyzyjną i nadzorczą, dla ok. 20 osób z kadry
zarządzającej Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej (dalej: Zamawiający), tj. burmistrza, zastępców, sekretarza, skarbnika oraz
kierowników referatów/wydziałów. Zamawiający zastrzega możliwość zmiany ostatecznej liczby uczestników w granicach
± 2 osoby względem liczby wskazanej powyżej, bez wpływu na wynagrodzenie Wykonawcy określone w umowie.
Ostateczna liczba uczestników zostanie potwierdzona Wykonawcy najpóźniej na 7 dni przed terminem szkolenia.
2. Zamawiający informuje, że przedmiot zamówienia stanowi usługę kształcenia zawodowego finansowaną w całości ze
środków publicznych. W związku z powyższym, zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. c ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o
podatku od towarów i usług (VAT), usługa korzysta ze zwolnienia z podatku VAT. Wykonawca, w przypadku spełnienia
przesłanek wynikających z obowiązujących przepisów prawa, powinien uwzględnić powyższe przy kalkulacji ceny oferty
oraz wystawieniu dokumentu sprzedaży.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Rozdział II SWZ.
4.2.6.) Główny kod CPV: 80511000-9 - Usługi szkolenia personelu
4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:
80510000-2 - Usługi szkolenia specjalistycznego
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 10 dni
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty
budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert:
4.3.1.) Sposób oceny ofert: Kryteria wyboru ofert określono w Instrukcji dla Wykonawców (Rozdział I SWZ)
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.
4.3.5.) Nazwa kryterium: Termin wykonania szkolenia
4.3.6.) Waga: 40
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek
kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
Część 4
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest przygotowanie i przeprowadzenie szkolenia stacjonarnego
z zakresu cyberbezpieczeństwa, ukierunkowanego na odpowiedzialność decyzyjną i nadzorczą oraz specyfikę
przetwarzania danych w pomocy społecznej, dla ok. 9 osób z kadry zarządzającej Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy
Społecznej w Kolbuszowej (dalej: MGOPS), tj. kierownika/dyrektora, zastępcy oraz kierowników działów/sekcji.
2026-08-19 Biuletyn Zamówień Publicznych Ogłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi
Ogłoszenie nr 2026/BZP 00397307 z dnia 2026-08-19
Zamawiający zastrzega możliwość zmiany ostatecznej liczby uczestników w granicach ± 2 osoby względem liczby
wskazanej powyżej, bez wpływu na wynagrodzenie Wykonawcy określone w umowie. Ostateczna liczba uczestników
zostanie potwierdzona Wykonawcy najpóźniej na 7 dni przed terminem szkolenia..
2. Zamawiający informuje, że przedmiot zamówienia stanowi usługę kształcenia zawodowego finansowaną w całości ze
środków publicznych. W związku z powyższym, zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. c ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o
podatku od towarów i usług (VAT), usługa korzysta ze zwolnienia z podatku VAT. Wykonawca, w przypadku spełnienia
przesłanek wynikających z obowiązujących przepisów prawa, powinien uwzględnić powyższe przy kalkulacji ceny oferty
oraz wystawieniu dokumentu sprzedaży.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Rozdział II SWZ.
4.2.6.) Główny kod CPV: 80511000-9 - Usługi szkolenia personelu
4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:
80510000-2 - Usługi szkolenia specjalistycznego
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 10 dni
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty
budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert:
4.3.1.) Sposób oceny ofert: Kryteria wyboru ofert określono w Instrukcji dla Wykonawców (Rozdział I SWZ)
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.
4.3.5.) Nazwa kryterium: Termin wykonania szkolenia
4.3.6.) Waga: 40
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek
kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
1. W postępowaniu o udzielenie zamówienia zamawiający może żądać podmiotowych środków dowodowych na
potwierdzenie:
1) Braku podstaw wykluczenia,
2) Spełniania warunków udziału w postępowaniu lub kryteriów selekcji.
3) Warunki dotyczące określonej sytuacji finansowej lub ekonomicznej.
Wykonawca spełni warunek udziału w postępowaniu dotyczący sytuacji finansowej lub ekonomicznej, jeżeli wykaże, że
posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem
zamówienia.
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: 1. W
postępowaniu o udzielenie zamówienia zamawiający może żądać podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie:
1) Braku podstaw wykluczenia,
W celu potwierdzenia spełniania przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu Wykonawca składa aktualne na dzień
składania ofert oświadczenie o braku podstaw
do wykluczenia – zał. Nr 1a do Rozdział I SWZ. W przypadku udostępnienia zasobów – oświadczenie podmiotu udostępniającego
2026-08-19 Biuletyn Zamówień Publicznych Ogłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi
Ogłoszenie nr 2026/BZP 00397307 z dnia 2026-08-19
zasoby stanowi załącznik nr 1b Rozdział I SWZ. Informacje zawarte w oświadczeniu będą stanowić potwierdzenie, że wykonawca
nie podlega wykluczeniu.
2) Spełniania warunków udziału w postępowaniu lub kryteriów selekcji.
W celu potwierdzenia spełniania przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu Wykonawca składa aktualne na dzień
składania ofert oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu – zał. Nr 1a do Rozdział I SWZ. W przypadku
udostępnienia zasobów – oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby stanowi załącznik nr 1b Rozdział I SWZ. Informacje
zawarte w oświadczeniu będą stanowić wstępne potwierdzenie, że wykonawca spełnia warunki udziału w postępowaniu.
3) Warunki dotyczące określonej sytuacji finansowej lub ekonomicznej.
Wykonawca spełni warunek udziału w postępowaniu dotyczący sytuacji finansowej lub ekonomicznej, jeżeli wykaże, że posiada
ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia.
Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia warunek udziału w postępowaniu dotyczący sytuacji ekonomicznej lub finansowej, jeżeli
Wykonawca oświadczy, że posiada ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z
przedmiotem zamówienia.
Na potwierdzenie spełniania powyższego warunku Wykonawca składa wraz z ofertą oświadczenie, którego wzór stanowi Załącznik
nr 1a do Rozdziału I SWZ.
5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:
Do oferty należy dołączyć:
1) Pełnomocnictwo upoważniające do złożenia oferty, o ile ofertę składa pełnomocnik;
2) Pełnomocnictwo dla pełnomocnika do reprezentowania w postępowaniu Wykonawców wspólnie ubiegających się o
udzielenie zamówienia - dotyczy ofert składanych przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia;
3) Oświadczenie Wykonawcy o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania – zał. Nr 1a do Rozdział I SWZ. W przypadku
udostępnienia zasobów – oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby stanowi załącznik nr 1b Rozdział I SWZ. W
przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu składa
każdy z Wykonawców;
4) Oświadczenie Wykonawcy o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu – zał. Nr 1a do Rozdział I SWZ. W przypadku
udostępnienia zasobów – oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby stanowi załącznik nr 1b Rozdział I SWZ.
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie
6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
Wspólne ubieganie się Wykonawców o udzielenie zamówienia: Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie
zamówienia:
a) W przypadku, o którym mowa w pkt 7, wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o
udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
b)Zamawiający nie może wymagać od wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia posiadania
określonej formy prawnej w celu złożenia oferty lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu.
c) Przepisy dotyczące wykonawcy stosuje się odpowiednio do wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie
zamówienia.
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na
sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
Warunki dotyczące zmiany postanowień umowy dotyczą:
1. Zmiana Umowy może nastąpić w przypadku zaistnienia następujących okoliczności:
1) zmian w terminie realizacji przedmiotu umowy, następującym w wyniku przeszkód o
obiektywnym, nadzwyczajnym, niemożliwych do przewidzenia charakterze,
2) gdy zaistnieje siła wyższa lub inna, niemożliwa do przewidzenia w momencie zawarcia umowy okoliczność prawna,
ekonomiczna lub techniczna, za którą żadna ze stron nie ponosi odpowiedzialności, skutkująca brakiem możliwości
należytego wykonania umowy zgodnie z SWZ lub wprowadzenie tych zmian jest korzystne dla Zamawiającego,
3) z powodu uzasadnionych zmian w zakresie sposobu wykonania przedmiotu umowy proponowanych przez
Zamawiającego lub Wykonawcę, zaakceptowanych przez obie strony,
4) w przypadku konieczności wprowadzenia zmian spowodowanych działaniem Instytucji
Wdrażającej; w wyniku podpisania aneksu do umowy o dofinansowanie przedmiotowego zadania zmieniającego zasady i
terminy jego realizacji;
2026-08-19 Biuletyn Zamówień Publicznych Ogłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi
Ogłoszenie nr 2026/BZP 00397307 z dnia 2026-08-19
5) zmiany, których Zamawiający nie mógł przewidzieć na etapie zawarcia umowy, pod warunkiem że zmiana nie prowadzi
do zmiany ogólnego charakteru umowy, jest niezbędna do prawidłowej realizacji projektu grantowego, jest zgodna z
właściwymi wytycznymi dotyczącymi kwalifikowalności wydatków oraz została należycie uzasadniona w protokole
konieczności; ewentualne zwiększenie wynagrodzenia nie może przekroczyć 50% wartości pierwotnej umowy.
2. Zmiana postanowień niniejszej umowy może nastąpić w formie aneksu do umowy za zgodą obu Stron, pisemnie pod
rygorem nieważności.
3. Zamawiającemu przysługuje prawo odstąpienia od umowy lub jej rozwiązania ze skutkiem natychmiastowym, w
przypadku niewykonania lub nienależytego wykonywania umowy, w szczególności zwłoki w realizacji umowy wynoszącej co
najmniej 10 dni roboczych, a także w przypadku naruszenia przez Wykonawcę innego istotnego postanowienia umownego
albo dwóch innych niż istotne, chociażby różnych, postanowień umowy. Prawo odstąpienia może być wykonane najpóźniej
w ciągu 7 dni od zaistnienia zdarzenia stanowiącego podstawę odstąpienia od umowy.
7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją
zamówienia: Tak
7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty srodowiskowe
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-08-26 10:00
8.2.) Miejsce składania ofert: www.ekolbuszowa.logintrade.net
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-08-26 11:00
8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-09 ••• ••• 19 Biuletyn Zamówień Publicznych Ogłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi
Detalii licitație
Descriere
1. Przedmiotem zamówienia jest przygotowanie i przeprowadzenie szkoleń stacjonarnych z zakresu cyberbezpieczeństwa dla 90 pracowników Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej (dalej: Zamawiający). Zamawiający zastrzega możliwość zmiany ostatecznej liczby uczestników w granicach ± 2 osoby względem liczby wskazanej powyżej, bez wpływu na wynagrodzenie Wykonawcy określone w umowie. 2. Zamawiający informuje, że przedmiot zamówienia stanowi usługę kształcenia zawodowego finansowaną w całości ze środków publicznych. W związku z powyższym, zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. c ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (VAT), usługa korzysta ze zwolnienia z podatku VAT. Wykonawca, w przypadku spełnienia przesłanek wynikających z obowiązujących przepisów prawa, powinien uwzględnić powyższe przy kalkulacji ceny oferty oraz wystawieniu dokumentu sprzedaży. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Rozdział II SWZ.
Căutări relevante pentru PL-BZP-2026-BZP-00397307-01
Legături interne utile pentru CPV, autoritate și expresiile principale din denumirea procedurii.