Anunțul PL-BZP-2026-BZP-00408363-01 pentru Wyposażenie pracowni komputerowych i pracowni przyrodniczych w szkołach Gminy Gołuchów. este publicat de Gmina Gołuchów și este încadrat la codul CPV 48820000.
Sinteză HarveyAI
Harvey procesează documentele acestei licitații...
48820000 — Serwery48620000 — Systemy operacyjne48514000 — Pakiety oprogramowania zdalnego dostępu30231100 — Terminale komputerowe48000000 — Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne30237200 — Akcesoria komputerowe30211500 — Centralne jednostki przetwarzające (CPU) lub procesory48900000 — Różne pakiety oprogramowania i systemy komputerowe39162100 — Pomoce dydaktyczne
Ogłoszenie nr 2026/BZP 00408363 z dnia 2026-08-26
Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Wyposażenie pracowni komputerowych i pracowni przyrodniczych w szkołach Gminy Gołuchów.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Gołuchów
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 250855340
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Lipowa 1
1.5.2.) Miejscowość: Gołuchów
1.5.3.) Kod pocztowy: 63-322
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL416 - Kaliski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: [email eliminat]
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://goluchow.pl
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu
terytorialnego
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wyposażenie pracowni komputerowych i pracowni przyrodniczych w szkołach Gminy Gołuchów.
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1d12fb05-2112-413f-8bfc-0e7820bcb87c
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00 ••• ••• 26.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-26
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii
Europejskiej: Tak
2.15.) Nazwa projektu lub programu
Projekt realizowany w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027 (FEW) współfinansowanego ze
środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+) Nr FEWP.06.08-Z.00 ••• ••• 16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
2026-08-26 Biuletyn Zamówień Publicznych Ogłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Dostawy
Ogłoszenie nr 2026/BZP 00408363 z dnia 2026-08-26
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-1d12fb05-2112-413f-8bfc-0e7820bcb87c
3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń
oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z
wykonawcami - adres strony internetowej: Komunikacja w postępowaniu, z wyłączeniem składania ofert/wniosków o
dopuszczenie do udziału w postępowaniu, odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych
w zakładce „Formularze” („Formularze do komunikacji”) na Platformie e Zamówienia. Za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji”
odbywa się w szczególności przekazywanie wezwań i zawiadomień, zadawanie pytań i udzielania odpowiedzi. Możliwość
korzystania w postępowaniu z „Formularzy do komunikacji” w pełnym zakresie wymaga posiadania konta „Wykonawcy” na
Platformie e Zamówienia oraz zalogowania się na Platformie e Zamówienia. W szczególnie uzasadnionych przypadkach
uniemożliwiających komunikację wykonawcy i Zamawiającego za pośrednictwem Platformy e Zamówienia, Zamawiający dopuszcza
komunikację za pomocą poczty elektronicznej na adres e-mail: [email eliminat] / [email eliminat] (nie dotyczy
składania ofert/wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu).
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Wykonawca zamierzający wziąć udział
w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca” na Platformie e-Zamówienia
prowadzonej przez Urząd Zamówień Publicznych na stronie internetowej: www.uzp.gov.pl. Szczegółowe informacje na temat
zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e Zamówienia określa Regulamin Platformy e-
Zamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum
Pomocy”. Pozostałe ustalenia zgodnie z SWZ.
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych
budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE)
2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie
swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE
L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, zamawiający informuję, że:
1. Administratorem danych osobowych przetwarzanych w Urzędzie Gminy Gołuchów jest Wójt Gminy Gołuchów, z siedzibą ul.
Lipowa 1, 63-322 Gołuchów; tel.: 62 76 17 017, e-mail: [email eliminat]
2. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych Osobowych: Pan Piotr Kropidłowski, z którym można skontaktować się pod
numerem telefonu ogólnego: 48 ••• ••• 17 lub pod adresem e-mail: [email eliminat]
3. Dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z niniejszym postępowaniem o
udzielenie zamówienia publicznego.
4. Odbiorcami danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o
art. 18 i art. 74 ustawy Pzp.
5. Dane osobowe, po zrealizowaniu celu, dla którego zostały zebrane, będą przetwarzane do celów archiwalnych i przechowywane
przez okres niezbędny do zrealizowania przepisów dotyczących archiwizowania danych przez administratora.
6. Obowiązek podania przez wykonawcę danych osobowych bezpośrednio wykonawcy dotyczących jest wymogiem ustawowym
określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego.
7. W odniesieniu do danych osobowych wykonawcy decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art.
22 RODO.
8. Wykonawca posiada:
1) na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych wykonawcy dotyczących (w przypadku, gdy skorzystanie z
tego prawa wymagałoby po stronie administratora niewspółmiernie dużego wysiłku wykonawca może zostać zobowiązany do
wskazania dodatkowych informacji mających na celu sprecyzowanie żądania, w szczególności podania nazwy lub daty
postępowania o udzielenie zamówienia publicznego albo sprecyzowanie nazwy lub daty zakończonego postępowania o udzielenie
zamówienia);
2) na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania swoich danych osobowych (skorzystanie z prawa do sprostowania nie może
skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień umowy w zakresie
niezgodnym z ustawą Pzp oraz nie może naruszać integralności protokołu oraz jego załączników);
3) na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem
okresu trwania postępowania o udzielenie zamówienia publicznego oraz przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO (prawo
do ograniczenia przetwarzania nie ma zastosowania w odniesieniu do przechowywania, w celu zapewnienia korzystania ze środków
ochrony prawnej lub w celu ochrony praw innej osoby fizycznej lub prawnej, lub z uwagi na ważne względy interesu publicznego Unii
Europejskiej lub państwa członkowskiego);
4) prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy wykonawca uzna, że przetwarzanie danych
osobowych jego dotyczących narusza przepisy RODO.
9. Nie przysługuje wykonawcy:
1) w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
2) prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;
2026-08-26 Biuletyn Zamówień Publicznych Ogłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Dostawy
Ogłoszenie nr 2026/BZP 00408363 z dnia 2026-08-26
3) na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania
danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.
10. Przysługuje wykonawcy prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego na niezgodne z RODO przetwarzanie danych
osobowych wykonawcy przez administratora.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: RI.271.11.2026
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest dostawa, montaż, instalacja oraz konfiguracja sprzętu komputerowego do pracowni
terminalowych, a także pomocy dydaktycznych do pracowni edukacyjnych w poszczególnych placówkach oświatowych z
terenu Gminy Gołuchów w ramach projektu: „Wspieramy i rozwijamy kompetencje uczniów szkół podstawowych”.
Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć, zamontować i skonfigurować asortyment w następujących lokalizacjach
(szkołach):
1) ZADANIE 1: Wyposażenie Pracowni Biologiczno-Przyrodniczej w Szkole Podstawowej w Gołuchowie;
2) ZADANIE 2: Wyposażenie Pracowni Komputerowej oraz wyposażenie Pracowni Przyrodniczej w Szkole Podstawowej w
Jedlcu;
3) ZADANIE 3: Wyposażenie Pracowni Komputerowej w Szkole Podstawowej w Kucharkach;
4) ZADANIE 4: Wyposażenie Pracowni Komputerowej w Szkole Podstawowej w Kościelnej Wsi;
5) ZADANIE 5: Wyposażenie Pracowni Komputerowej w Szkole Podstawowej w Tursku;
Szczegółowy wykaz wszystkich urządzeń, licencji, oprogramowania oraz ich precyzyjne, minimalne parametry techniczne,
funkcjonalne i wydajnościowe zawiera Załączniki nr 7a do 7e do SWZ (zwane dalej OPZ).
4.2.6.) Główny kod CPV: 48820000-2 - Serwery
4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:
48620000-0 - Systemy operacyjne
48514000-4 - Pakiety oprogramowania zdalnego dostępu
30231100-8 - Terminale komputerowe
48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne
30237200-1 - Akcesoria komputerowe
30211500-6 - Centralne jednostki przetwarzające (CPU) lub procesory
48900000-7 - Różne pakiety oprogramowania i systemy komputerowe
39162100-6 - Pomoce dydaktyczne
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 30 dni
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty
budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
2026-08-26 Biuletyn Zamówień Publicznych Ogłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Dostawy
Ogłoszenie nr 2026/BZP 00408363 z dnia 2026-08-26
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.
4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres gwarancji
4.3.6.) Waga: 40
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek
kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Nie
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: Wykonawcy nie mogą
podlegać wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022r. o
szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa
narodowego. Na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu wykonawca / podmiot udostępniający zasoby złoży wraz z ofertą.
Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z postępowania na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022r. o
szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa
narodowego.
5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:
1. W celu potwierdzenia, że oferowane dostawy spełniają wymagania, cechy lub kryteria określone w Opisie Przedmiotu
Zamówienia (OPZ – załączniki nr 7a – 7e), Zamawiający żąda złożenia wraz z ofertą następujących przedmiotowych
środków dowodowych:
1) Serwer do pracowni terminalowej:
a) Wydruk z testu PassMark CPU Mark potwierdzający, że oferowany procesor osiąga wymagany wynik minimum 30 280
punktów (wydruk z bazy danych na stronie https://www.cpubenchmark.net z dnia 19.08.2026 r.).
b) Oświadczenie producenta lub autoryzowanego dystrybutora o przejęciu zobowiązań serwisowych w przypadku
niewywiązania się oferenta lub firmy serwisującej z obowiązków gwarancyjnych.
2) Urządzenia dostępowe typu terminalowego:
a) Deklaracja wieczystości licencji wystawiona przez producenta terminala, potwierdzająca, że oprogramowanie klienckie
terminala jest licencją wieczystą (perpetual).
b) Oświadczenie producenta lub autoryzowanego dystrybutora o przejęciu zobowiązań serwisowych w przypadku
niewywiązania się oferenta lub firmy serwisującej z obowiązków gwarancyjnych.
c) Deklaracja zgodności CE oraz deklaracja RoHS dla oferowanego modelu terminala.
d) Certyfikat ISO 9001:2015 (lub równoważny) producenta oferowanego terminala.
4) Monitor:
a) Certyfikaty lub deklaracje: FCC, Energy Star 8.0 lub w wersji nowoczesnej (lub równoważny)
b) deklarację zgodności CE, potwierdzającą, że przedmiot zamówienia spełnia wymogi dotyczące bezpieczeństwa i ochrony
zdrowia oraz został dopuszczony do obrotu i używania na terenie Polski, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
5) Jednostka centralna nauczyciela – komputer All-in-One:
a) Wydruk z testu PassMark CPU Mark potwierdzający, że oferowany procesor osiąga wymagany wynik minimum 30 760
punktów (wydruk z bazy danych na stronie https://www.cpubenchmark.net z dnia 19.08.2026 r.).
b) Deklaracja zgodności CE dla oferowanego modelu komputera.
c) Deklaracja producenta potwierdzającą poziom hałasu maksymalnie 14,5 dB w trybie IDLE, pomiar zgodny z normą ISO
9296 / ISO 7779.
d) Certyfikat Microsoft WHCL (lub równoważny) – wydruk ze strony Microsoft WHCL potwierdzający, że oferowany model
komputera posiada oficjalną certyfikację Microsoft dla wymaganego systemu operacyjnego.
e) Certyfikat ISO 9001 (lub równoważny) dla producenta sprzętu komputerowego.
f) Certyfikat lub wpis Energy Star (lub równoważny) – wydruk ze strony http://www.energystar.gov potwierdzający, że
oferowany model komputera spełnia wymogi normy Energy Star.
g) Certyfikat lub wpis EPEAT (lub równoważny)– wydruk ze strony http://www.epeat.net potwierdzający, że oferowany model
komputera spełnia wymogi normy EPEAT na poziomie minimum GOLD dla Polski.
h) Certyfikat lub wpis TCO (lub równoważny) – wydruk ze strony https://tcocertified.com/ potwierdzający, że oferowany
model komputera spełnia wymogi dla TCO 8.0 i TCO Edge (lub wyższych).
i) Certyfikat ISO 9001 (lub równoważny) na świadczenie usług serwisowych.
2026-08-26 Biuletyn Zamówień Publicznych Ogłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Dostawy
Ogłoszenie nr 2026/BZP 00408363 z dnia 2026-08-26
6) Licencja na pakiet biurowy:
a) Potwierdzenie statusu licencji dla instytucji edukacyjnej – oficjalny dokument lub zapis licencyjny producenta
potwierdzający, że oferowane oprogramowanie jest przeznaczone dla instytucji edukacyjnych (szkół).
5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Tak
5.10.) Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty:
Jeżeli wykonawca nie złoży ww. przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe będą
niekompletne, zamawiający wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie.
5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:
1. Pełnomocnictwo do złożenia oferty – jeżeli ofertę podpisuje pełnomocnik.
2. Pełnomocnictwo do reprezentowania w postępowaniu wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia –
dotyczy ofert składanych przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak
6.4.1) Informacje dotyczące wadium:
1. Zamawiający wymaga wniesienia wadium w wysokości 3.000,00 zł (słownie: trzy tysiące złotych 00/100 ). 2. Wadium
należy wnieść przed upływem terminu składania ofert. 3. Wadium może być wniesione w następujących formach: 1).
pieniądzu, 2). gwarancjach bankowych, 3). gwarancjach ubezpieczeniowych, 4). poręczeniach udzielanych przez podmioty,
o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju
Przedsiębiorczości. 4. Wadium w formie pieniężnej uważa się za wniesione, jeżeli kwota wadium znajdzie się na rachunku
wskazanym przez zamawiającego przed upływem terminu składania ofert. 5. Jeżeli wadium jest wnoszone w formie
gwarancji lub poręczenia, o których mowa w ust. 3 pkt 2) – 4), wykonawca przekazuje zamawiającemu oryginał gwarancji
lub poręczenia, w postaci elektronicznej.
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie
6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
1. Uczestnicy postępowania ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w
sprawie zamówienia publicznego.
2. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które
dostawy lub usługi wykonają poszczególni wykonawcy.
4. Oświadczenia o braku podstaw do wykluczenia składa każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie.
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na
sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
1. Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmian postanowień umowy w następujących okolicznościach:
1) Zmiany ogólne:
a) zmiana adresu / siedziby/ oznaczenia firmy wykonawcy;
b) zmiana osób występujących po stronie zamawiającego/wykonawcy.
2) Rezygnacja z podwykonawstwa lub wprowadzenie podwykonawstwa w toku umowy.
3) Zmiana terminu zakończenia dostaw wynikająca z wystąpienia opóźnień spowodowanych przez:
a) działanie siły wyższej rozumianej jako zdarzenie zewnętrzne, niemożliwe do przewidzenia i niemożliwe do zapobieżenia
(np. pożar, wojna itp.), mające bezpośredni wpływ na terminowość wykonania dostaw.
b) niezależne od Wykonawcy przestoje produkcyjne u producentów asortymentu lub udokumentowane braki komponentów
na rynku, uniemożliwiające terminowe wyprodukowanie lub dostarczenie zamówionego sprzętu.
4) W przedstawionych powyżej przypadkach wystąpienia opóźnień, fakt ten musi mieć odzwierciedlenie w protokole i musi
być potwierdzony przez przedstawiciela zamawiającego. W takich przypadkach strony ustalają nowe terminy realizacji, z
tym, że minimalny okres przesunięcia terminu zakończenia, równy będzie okresowi przerwy lub postoju.
2. Zmiana umowy nastąpić może z inicjatywy zamawiającego albo wykonawcy poprzez przedstawienie drugiej stronie
propozycji zmian w formie pisemnej, które powinny zawierać: opis zmiany, uzasadnienie zmiany, czas wykonania zmiany.
3. Warunkiem wprowadzenia zmian do zawartej umowy będzie potwierdzenie powstałych okoliczności w formie opisowej i
właściwie umotywowanej (protokół wraz z uzasadnieniem) przez powołaną przez zamawiającego osobę. Protokół
konieczności wymaga zatwierdzenia Kierownika zamawiającego.
2026-08-26 Biuletyn Zamówień Publicznych Ogłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Dostawy
Ogłoszenie nr 2026/BZP 00408363 z dnia 2026-08-26
4. Pozostałe kwestie odnoszące się do umowy uregulowane są w projekcie umowy, stanowiącym załącznik nr 6 do
niniejszej SWZ.
7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją
zamówienia: Tak
7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty srodowiskowe
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-04 10:00
8.2.) Miejsce składania ofert: Ofertę wraz z wymaganymi załącznikami składa się w formie elektronicznej lub w postaci
elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym, pod rygorem nieważności na platformie
https://ezamowienia.gov.pl
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-04 10:30
8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-03 ••• ••• 26 Biuletyn Zamówień Publicznych Ogłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Dostawy
Detalii licitație
Descriere
Przedmiotem zamówienia jest dostawa, montaż, instalacja oraz konfiguracja sprzętu komputerowego do pracowni terminalowych, a także pomocy dydaktycznych do pracowni edukacyjnych w poszczególnych placówkach oświatowych z terenu Gminy Gołuchów w ramach projektu: „Wspieramy i rozwijamy kompetencje uczniów szkół podstawowych”. Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć, zamontować i skonfigurować asortyment w następujących lokalizacjach (szkołach): 1) ZADANIE 1: Wyposażenie Pracowni Biologiczno-Przyrodniczej w Szkole Podstawowej w Gołuchowie; 2) ZADANIE 2: Wyposażenie Pracowni Komputerowej oraz wyposażenie Pracowni Przyrodniczej w Szkole Podstawowej w Jedlcu; 3) ZADANIE 3: Wyposażenie Pracowni Komputerowej w Szkole Podstawowej w Kucharkach; 4) ZADANIE 4: Wyposażenie Pracowni Komputerowej w Szkole Podstawowej w Kościelnej Wsi; 5) ZADANIE 5: Wyposażenie Pracowni Komputerowej w Szkole Podstawowej w Tursku; Szczegółowy wykaz wszystkich urządzeń, licencji, oprogramowania oraz ich precyzyjne, minimalne parametry techniczne, funkcjonalne i wydajnościowe zawiera Załączniki nr 7a do 7e do SWZ (zwane dalej OPZ).
Căutări relevante pentru PL-BZP-2026-BZP-00408363-01
Legături interne utile pentru CPV, autoritate și expresiile principale din denumirea procedurii.