Wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej a następnie przeprowadzenie robót budowlanych w ramach realizacji zadania pn.: "Prace remontowo-naprawcze po zalaniu Zespołu Szkół w Raciążu".
Anunțul PL-BZP-2026-BZP-00409646-01 pentru Wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej a następnie przeprowadzenie robót budowlanych w ramach realizacji zadania pn.: "Prace remontowo-naprawcze po zalaniu Zespołu Szkół w Raciążu". este publicat de POWIAT PŁOŃSKI și este încadrat la codul CPV 45000000.
Sinteză HarveyAI
Harvey procesează documentele acestei licitații...
Ogłoszenie nr 2026/BZP 00409646 z dnia 2026-08-27
Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej a następnie przeprowadzenie robót budowlanych w ramach realizacji
zadania pn.: "Prace remontowo-naprawcze po zalaniu Zespołu Szkół w Raciążu".
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIAT PŁOŃSKI
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 130377712
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Płocka 39
1.5.2.) Miejscowość: Płońsk
1.5.3.) Kod pocztowy: 09-100
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL922 - Ciechanowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: [email eliminat]
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiat-plonski.pl
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu
terytorialnego
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej a następnie przeprowadzenie robót budowlanych w ramach realizacji
zadania pn.: "Prace remontowo-naprawcze po zalaniu Zespołu Szkół w Raciążu".
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9388ec19-8683-470b-9f13-6f4dce924d2a
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00 ••• ••• 26.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-27
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00 ••• ••• 02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej a następnie przeprowadzenie robót budowlanych w ramach realizacji
zadania pn.: "Prace remontowo-naprawcze po zalaniu Zespołu Szkół w Raciążu
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii
Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
2026-08-27 Biuletyn Zamówień Publicznych Ogłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane
Ogłoszenie nr 2026/BZP 00409646 z dnia 2026-08-27
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-9388ec19-8683-470b-9f13-6f4dce924d2a
3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń
oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z
wykonawcami - adres strony internetowej: 1. W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym a
Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, dostępnej pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl lub drogą
elektroniczną przy użyciu poczty elektronicznej: [email eliminat] (nie dotyczy składania ofert).
2. Za pośrednictwem środków komunikacji wymienionych w pkt 1 odbywać się będzie w szczególności przekazywanie:
1) wniosków o wyjaśnienie treści SWZ,
2) oświadczeń (innych niż składanych wraz z ofertą),
3) wezwań i zawiadomień,
4) dokumentów składanych na wezwanie Zamawiającego ( w tym podmiotowych środków dowodowych),
5) wyjaśnień składanych na wezwanie Zamawiającego.
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. Wykonawca zamierzający wziąć
udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu ,,Wykonawca” na platformie e-
Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania konta podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-
Zamówienia określa regulamin Platformy e-Zamówienia dostępny na stronie internetowej https:/ezamowienia.gov.pl oraz informacje
zamieszczone w zakładce ,,Centrum Pomocy”.
2. W przypadku problemów technicznych i awarii związanych z funkcjonowaniem Platformy e-Zamówienia użytkownicy
mogąkorzystać ze wsparcia technicznego dostępnego pod numerem telefonu 22/458 77 99 lub drogą elektroniczną poprzez
formularz udostępniony na stronie internetowej: https://ezamowienia.gov.pl w zakładce ,,Zgłoś problem”.
3. We wszelkiej korespondencji związanej z niniejszym postępowaniem Zamawiający i Wykonawcy posługują się Numerem
ogłoszenia o zamówieniu lub Numerem referencyjnym postępowania (ZP.272.27.2026) lub identyfikatorem postępowania
dostępnym na platformie e-Zamówienia.
4. Za datę przekazania dokumentów elektronicznych, cyfrowych odwzorowań dokumentów oraz innych informacji przyjmuje się
potwierdzenie dostarczenia wiadomości zawierającej dokument informację z serwera pocztowego Zamawiającego.
5. Sposób sporządzenia dokumentów elektronicznych, cyfrowych odwzorowań dokumentów oraz informacji musi być zgody z
wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i
przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w
postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz. U. z 2020 r., poz. 2452) oraz rozporządzeniu Ministra
Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub
oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy (Dz. U. z 2020 poz. 2415).
6. Zmawiający nie przewiduje sposobu komunikowania się z Wykonawcami w inny sposób niż przy użyciu środków komunikacji
elektronicznej, wskazanych w SWZ.
7. W przypadku awarii platformy E-zamówienia, Zamawiający zastrzega sobie prawo do zamieszczania wszelkich informacji i
komunikatów na stronie internetowej Zamawiającego.
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych
budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE)
2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie
swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), dalej
„RODO”, Zamawiający informuje, że pełny obowiązek informacyjny wynikający z art. 13 RODO został zawarty w Rozdziale XXVII
Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ) – „Obowiązek informacyjny wynikający z art. 13 RODO”. Wszystkie szczegółowe
informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w niniejszym postępowaniu dostępne są w wyżej wskazanym rozdziale
SWZ.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: 272.27.2026
2026-08-27 Biuletyn Zamówień Publicznych Ogłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane
Ogłoszenie nr 2026/BZP 00409646 z dnia 2026-08-27
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Tak
4.1.14.) Określenie aspektów społecznych, środowiskowych lub etykiet w opisie przedmiotu zamówienia:
Zamawiający uwzględnił wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z
przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, zgodnie z art. 100 ust. 1 ustawy
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej a następnie przeprowadzenie robót
budowlanych w ramach realizacji zadania pn.: "Prace remontowo naprawcze po zalaniu Zespołu Szkół w Raciążu".
2. Zakres rzeczowy zadania uwzględnia prace remontowo naprawcze mające na celu likwidację szkód powstałych po
zalaniu szkoły na skutek intensywnych opadów deszczu.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest specyfikacji warunków zamówienia i załącznikach do niej, w tym w
opisie przedmiotu zamówienia (Załącznik Nr 9 do SWZ) oraz Programie Funkcjonalno-Użytkowym (Załącznik Nr 10 wraz z
załącznikami do SWZ).
4.2.6.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:
45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych
45261410-1 - Izolowanie dachu
45261300-7 - Kładzenie zaprawy i rynien
45442100-8 - Roboty malarskie
45410000-4 - Tynkowanie
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Tak
4.2.9) Rodzaj i maksymalna wartość opcji oraz okoliczności skorzystania z opcji:
1. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy Prawo zamówień
publicznych.
2. Zamówienie podstawowe obejmuje wykonanie robót budowlanych w zakresie określonym w Opisie przedmiotu
zamówienia (wg załącznika nr 9 do SWZ) oraz Programie Funkcjonalno-Użytkowym (wg załącznika nr 10 wraz z
załącznikami do SWZ).
3. W ramach prawa opcji Zamawiający zastrzega sobie możliwość zwiększenia zakresu zamówienia poprzez wykonanie
dodatkowych robót polegających na naprawie kominów na głównym budynku szkoły (zakresie B) w maksymalnym zakresie
do 85,95 m.b.
4. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w całości lub w części, tj. w zakresie od 1 m.b. do 85,94 m.b. robót objętych
opcją lub rezygnacji z możliwości skorzystania z prawa opcji.
5. Skorzystanie z prawa opcji jest uprawnieniem Zamawiającego i nie stanowi jego zobowiązania. Wykonawcy nie
przysługują żadne roszczenia wobec Zamawiającego z tytułu nieskorzystania z prawa opcji w całości lub w części.
6. Zakres robót realizowany w ramach prawa opcji zostanie określony przez Zamawiającego najpóźniej przed zawarciem
mowy poprzez wskazanie liczby metrów bieżących kominów przeznaczonych do naprawy.
7. Roboty wykonane w ramach opcji będą realizowane na warunkach określonych dla zamówienia podstawowego, zgodnie
z postanowieniami umowy oraz dokumentacją zamówienia.
8. Wynagrodzenie za roboty wykonywane w ramach prawa opcji zostanie ustalone na podstawie ceny jednostkowej za 1
m.b. naprawy komina wskazanej przez Wykonawcę w formularzu oferty cenowej oraz faktycznie zleconego zakresu robót.
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2027-04-30
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty
budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.1.) Sposób oceny ofert: Ocena ofert w ww. kryterium będzie dokonywana wg poniższego wzoru:
2026-08-27 Biuletyn Zamówień Publicznych Ogłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane
Ogłoszenie nr 2026/BZP 00409646 z dnia 2026-08-27
(cena najniższa)/(cena badana ) x 60 = ilość punktów w kryterium cena
Kryterium oferty będzie rozpatrywane na podstawie ceny brutto za wykonanie przedmiotu zamówienia, podanej przez Wykonawcę w
formularzu Oferty. Oferta z najniższą ceną otrzyma w tym kryterium maksymalnie 60 pkt.
Kryterium „ okres gwarancji” będzie oceniane na podstawie okresu udzielonej przez Wykonawcę gwarancji jakości na zrealizowany
przedmiot zamówienia (roboty budowlane, materiały) podanej przez Wykonawcę w formularzu oferty. Okres gwarancji liczony jest od
daty dnia podpisania protokołu odbioru przedmiotu zamówienia.
Ocena ofert w ww. kryterium będzie dokonywana w następujący sposób:
Okres gwarancji 24 miesięcy – 0 pkt.
Okres gwarancji 36 miesięcy – 20 pkt.
Okres gwarancji 48 miesięcy – 40 pkt.
Kryterium oferty będzie rozpatrywane na podstawie zadeklarowanego w Formularzu oferty okresu gwarancji. Oferta
najkorzystniejsza może otrzymać maksymalnie 40 pkt. Minimalny okres udzielonej gwarancji na wykonany przedmiot zamówienia
wymagany przez Zamawiającego to okres 24 miesięcy, zaś okres maksymalny to 48 miesięcy. Jeżeli Wykonawca w Formularzu
oferty nie określi żadnego okresu gwarancji, Zamawiający przyjmie, że Wykonawca oferuje minimalny okres gwarancji tj. 24
miesiące.
Kryterium „okres gwarancji” będzie oceniane na podstawie okresu udzielonej przez Wykonawcę gwarancji jakości na zrealizowany
przedmiot zamówienia (roboty budowlane, materiały) podanej przez Wykonawcę w formularzu oferty. Okres gwarancji liczony jest od
daty dnia podpisania protokołu odbioru przedmiotu zamówienia.
Przy ocenie ofert będzie brany pod uwagę okres udzielonej gwarancji (w pełnych miesiącach), ponad minimum wymagane w
zamówieniu tj. ponad 24 miesiące. Oznacza to, że Wykonawca otrzyma punkty za w/w kryterium oceny ofert, jeśli zaproponuje okres
gwarancji wyższy niż 36 miesięcy. W przypadku zaoferowania minimalnego, wymaganego okresu gwarancji (24 miesiące)
Wykonawca otrzyma 0 pkt w ww. kryterium oceny ofert. Maksymalny okres gwarancji podlegający punktacji to 48 miesięcy. Oznacza
to, że Wykonawca, który zaproponuje 48 miesięcy gwarancji otrzyma maksymalną liczbę punktów w tym kryterium tj 40 pkt. Jeżeli
Wykonawca nie zadeklaruje w formularzu oferty okresu gwarancji w miesiącach, wówczas Zamawiający przyjmie minimalny okres
gwarancji wynoszący 24 miesiące, a Wykonawca otrzyma 0 pkt w kryterium „okres gwarancji”. W przypadku zadeklarowania w
formularzu oferty okresu gwarancji mniejszego niż 24 miesiące, Zamawiający odrzuci ofertę, ponieważ jej treść nie będzie zgodna z
warunkami Zamówienia.
Za najkorzystniejszą Zamawiający uznana ofertę, która uzyska największą liczbę punktów w wyniku sumowania punktów w
kryterium,,cena„ i ,,okres gwarancji” według poniższego wzoru:
Łączna liczba punktów ocenianej oferty = C+G
Ilość punktów w kryterium "cena", "okres gwarancji" oraz łączna liczba punktów będą obliczane z dokładnością do dwóch miejsc po
przecinku z zastosowaniem matematycznej zasady zaokrąglania do drugiego miejsca po przecinku.
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.
4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres gwarancji
4.3.6.) Waga: 40
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek
kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału
w postępowaniu dotyczące zdolności technicznej:
1) w zakresie doświadczenia:
2026-08-27 Biuletyn Zamówień Publicznych Ogłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane
Ogłoszenie nr 2026/BZP 00409646 z dnia 2026-08-27
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu
składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie wykonał w sposób należyty co najmniej
1 robotę budowlaną polegającą na wykonaniu prac dekarskich na dachu o wartości tych prac nie mniejszej niż 100 000,00 zł
brutto.
1. Przez „wykonanie prac dekarskich na dachu” Zamawiający rozumie m.in. roboty remontowe, naprawcze, przebudowę,
modernizację, termomodernizację dachu, a także wykonanie fabrycznie nowego dachu w ramach wznoszenia (budowy)
nowego obiektu budowlanego.
2. Jeżeli prace dekarskie były częścią większego zadania inwestycyjnego (np. kompleksowej termomodernizacji lub budowy
całego budynku od podstaw), Wykonawca zobowiązany jest wykazać, że wartość samych robót związanych z dachem
(konstrukcja, pokrycie, izolacja, obróbki blacharskie itp.) wynosiła minimum 100 000,00 zł brutto.
2. Określając warunki udziału w postępowaniu w zakresie zdolności technicznej, Zamawiający stosuje poziomy zdolności
określone w przepisach wydanych na podstawie art. 5 ust. 4 ustawy z dnia 5 sierpnia 2025r. o certyfikacji wykonawców
zamówień publicznych (Dz. U. poz. 1235 oraz z 2026 r. poz. 421), chyba że nie jest to możliwe ze względu na charakter
zamówienia albo gdy dla danego przedmiotu zamówienia poziomy zdolności nie zostały określone, co zamawiający wskazał
w SWZ lub innych dokumentach zamówienia.
Z uwagi na brak obowiązujących przepisów wykonawczych w zakresie określenia poziomów zdolności, Zamawiający do
czasu wejścia w życie przepisów wykonawczych określających poziomy zdolności nie będzie określać warunków udziału w
postępowaniu z zastosowaniem poziomów zdolności. W odniesieniu do warunku dotyczącego zdolności technicznej
Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże minimalny poziom zdolności wymagany przez Zamawiającego w pkt 1.
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: 1.
Zamawiający na podstawie art. 274 ust. 1, wezwie Wykonawcę, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, do złożenia w
wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni od wezwania aktualnych na dzień złożenia następujących podmiotowych środków
dowodowych:
1) wykaz robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli
okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonania oraz
podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane oraz załączeniem dowodów określających, czy te roboty budowlane zostały
wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot na rzecz
którego roboty budowlane zostały wykonane, a jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych
dokumentów – inne odpowiednie dokumenty (wg wzoru Załącznik Nr 5 do SWZ),
2. Jeżeli jest to niezbędne do zapewnienia odpowiedniego przebiegu postępowania o udzielenie zamówienia, Zamawiający może na
każdym etapie postępowania wezwać Wykonawców do złożenia wszystkich lub niektórych podmiotowych środków dowodowych
aktualnych na dzień ich złożenia.
3. Jeżeli zachodzą uzasadnione podstawy do uznania, że złożone uprzednio podmiotowe środki dowodowe nie są już aktualne,
Zamawiający może w każdym czasie wezwać Wykonawcę lub Wykonawców do złożenia wszystkich lub niektórych podmiotowych
środków dowodowych, aktualnych na dzień ich złożenia.
4. Wykonawca zamiast odpowiednich podmiotowych środków dowodowych może złożyć certyfikat potwierdzający udzielenie
certyfikacji wykonawców zamówień publicznych, odpowiednio w zakresie, o którym mowa w art. 3 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 5
sierpnia 2025 r. o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych. Z uwagi na brak obowiązujących przepisów wykonawczych w
zakresie określenia poziomów zdolności, Wykonawca – do czasu wejścia w życie tych przepisów – składa podmiotowe środki
dowodowe zgodnie z obowiązującym Rozporządzeniem Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii w sprawie podmiotowych środków
dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy.
5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:
1. Oświadczenie Wykonawcy potwierdzające brak podstaw wykluczenia i spełnienie warunków udziału w postępowaniu wg
Załącznika nr 2,
2. Oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby potwierdzające brak podstaw wykluczenia i spełnienie warunków
udziału w postępowaniu wg Załącznika nr 3,
3. Oświadczenie Wykonawców wspólnie ubiegających się potwierdzające brak podstaw wykluczenia i spełnienie warunków
udziału w postępowaniu wg Załącznika nr 4,
4. Oświadczenie z art. 117 ust 4 - podział zadań Wykonawców wspólnie ubiegających się wg Załącznika nr 6,
5. Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania Wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów wg
Załącznika nr 7.
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak
6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
1) Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W tym przypadku Wykonawcy ustanawiają
pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i
zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
2026-08-27 Biuletyn Zamówień Publicznych Ogłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane
Ogłoszenie nr 2026/BZP 00409646 z dnia 2026-08-27
2) Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia ponoszą solidarną odpowiedzialność za wykonanie umowy
i wniesienie zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
3) W przypadku warunku dotyczącego zdolności technicznej lub zawodowej;
- w zakresie doświadczenia - Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli wymaganym doświadczeniem wykaże się
jeden z Wykonawców wspólnie ubiegających się lub wszyscy łącznie.
4) Każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia musi wykazać, iż brak jest podstaw do jego
wykluczenia z postępowania w okolicznościach, o których mowa w art. 108 ust.1 ustawy Pzp i art. 7 ust. 1 Ustawy z dnia 13
kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących
ochronie bezpieczeństwa narodowego
5) W odniesieniu do warunków dotyczących doświadczenia (warunek zdolności technicznej) Wykonawcy wspólnie
ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą polegać na zdolnościach tych z Wykonawców, którzy wykonają roboty
budowlane, do których realizacji te uprawnienia są wymagane.
6) W przypadku, o którym mowa w pkt 5) Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty
oświadczenie, z którego wynika, które roboty budowlane wykonają poszczególni Wykonawcy. Wzór oświadczenia stanowi
Załącznik Nr 7 do SWZ.
7) Jeżeli oferta Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, zostanie wybrana, Zamawiający żąda
przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego kopii umowy regulującej współpracę tych Wykonawców.
8) Wszelka korespondencja prowadzona będzie wyłącznie z podmiotem występującym jako pełnomocnik Wykonawców
wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na
sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
1. Zamawiający dopuszcza możliwość dokonania zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na
podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, w szczególności wystąpienia okoliczności, o których mowa w ustawie
Prawo zamówień publicznych, a także w następujących przypadkach:
1) zmiany dotyczące terminu realizacji zamówienia:
2) zmiany dotyczące wynagrodzenia,
3) pozostałe zmiany,
4) zmiana w zakresie podwykonawstwa,
2. Szczegółowe zapisy dotyczące zmian umowy określone zostały w paragrafie 15 wzoru umowy (Załącznik Nr 8 do SWZ).
7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją
zamówienia: Tak
7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty społeczne
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-11 10:00
8.2.) Miejsce składania ofert: Wykonawca składa ofertę za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia https://ezamowienia.gov.pl
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-11 11:00
8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni
2026-08-27 Biuletyn Zamówień Publicznych Ogłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane
Detalii licitație
Descriere
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej a następnie przeprowadzenie robót budowlanych w ramach realizacji zadania pn.: "Prace remontowo naprawcze po zalaniu Zespołu Szkół w Raciążu". 2. Zakres rzeczowy zadania uwzględnia prace remontowo naprawcze mające na celu likwidację szkód powstałych po zalaniu szkoły na skutek intensywnych opadów deszczu. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest specyfikacji warunków zamówienia i załącznikach do niej, w tym w opisie przedmiotu zamówienia (Załącznik Nr 9 do SWZ) oraz Programie Funkcjonalno-Użytkowym (Załącznik Nr 10 wraz z załącznikami do SWZ).
Căutări relevante pentru PL-BZP-2026-BZP-00409646-01
Legături interne utile pentru CPV, autoritate și expresiile principale din denumirea procedurii.