Anunțul PL-BZP-2026-BZP-00413113-01 pentru Dostawa sprzętu komputerowego w formule leasingu dla Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji este publicat de Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji și este încadrat la codul CPV 30200000.
Sinteză HarveyAI
Harvey procesează documentele acestei licitații...
Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji
z•••@a•••.pl
www.a•••.pl
P••• 2••• 0••• W••• m••• P•••
Conținutul complet al anunțului
Ogłoszenie nr 2026/BZP 00413113 z dnia 2026-08-28
Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Dostawa sprzętu komputerowego w formule leasingu dla Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 140278400
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Przeskok 2
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 00-032
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: [email eliminat]
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.aotmit.gov.pl
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający
Państwowa jednostka organizacyjna posiadająca osobowość prawną
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa sprzętu komputerowego w formule leasingu dla Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-22e06009-d5cd-4853-b647-3c62bc65128b
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00 ••• ••• 26.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-28
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii
Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://aotm.eb2b.com.pl/
3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
2026-08-28 Biuletyn Zamówień Publicznych Ogłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Dostawy
Ogłoszenie nr 2026/BZP 00413113 z dnia 2026-08-28
3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń
oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z
wykonawcami - adres strony internetowej: https://aotm.eb2b.com.pl/
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: ZGODNIE Z ROZDZIAŁEM XIII SWZ:
2. Ofertę oraz załączniki, oświadczenia, o których mowa w art. 125 ust. 1 PZP, pełnomocnictwa, zobowiązanie podmiotu
udostępniającego zasoby sporządza się w postaci elektronicznej, w ogólnie dostępnych formatach danych, w szczególności w
formatach .pdf, .doc, .docx, rtf, odt, xades. Ofertę, a także oświadczenie o jakim mowa w Rozdziale X ust. 1 SWZ składa się, pod
rygorem nieważności, w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.
3. Zawiadomienia, oświadczenia, wnioski lub informacje Wykonawcy przekazują:
1) drogą elektroniczną: [email eliminat];
2) poprzez Platformę, dostępną pod adresem: www https://aotm.eb2b.com.pl/
4. Rejestracja na Platformie, w tym złożenie oferty w formie elektronicznej, wymaga aby Wykonawca zamierzający wziąć udział w
postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego posiadał konto na Platformie Zakupowej. Zarejestrowanie i utrzymywanie konta
na Platformie Zakupowej oraz korzystanie z Platformy jest bezpłatne. Wymagania techniczne i organizacyjne korzystania z Platformy
Zakupowej określa Regulamin Platformy Zakupowej (dostępny pod adresem internetowym https://aotm.eb2b.com.pl/users/terms
Wykonawca przystępując do postępowania o udzielenie zamówienia publicznego tj. bezpłatnie rejestrując się lub logując (w
przypadku posiadania konta w Platformie Zakupowej), akceptuje warunki korzystania z Platformy, określone w Regulaminie oraz
uznaje go za wiążący.
11) Zamawiający zaleca przesyłanie plików w formacie .pdf.
12) Zalecenia zamawiającego odnośnie podpisu elektronicznego:
a) odnośnie kwalifikowanego podpisu elektronicznego:
- dla dokumentów w formacie „pdf” zaleca się podpis w formatem PAdES,
- dokumenty w formacie innym niż „pdf” zaleca się podpisywać formatem XAdES.
b) odnośnie podpisu osobistego:
- dla dokumentów w formacie „pdf” lub „xml” zaleca się podpis wewnętrzny (otoczony),
- dokumenty w formacie innym niż „pdf” zaleca się podpisywać podpisem zewnętrznym lub otaczającym.
c) odnośnie podpisu zaufanego:
- wielkość dokumentów nie może przekraczać 10 MB, dostępny format podpisu „xml”.
Zgodnie z art. 67 ustawy p.z.p., Zamawiający podaje wymagania techniczne związane z korzystaniem z Platformy:
1) stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 4/1 mb/s,
2) komputer klasy PC lub lub Mac, o następującej konfiguracji: pamięć RAM min. 8 GB, procesor dwurdzeniowy o taktowaniu min.
2,4 GHz, jeden z systemów operacyjnych: MS Windows, Mac OS, Linux, z aktualnym wsparciem technicznym producenta
(sugerujemy nie starsze niż 3 lata od daty wszczęcia postępowania)
3) zainstalowana dowolna wersja przeglądarki internetowej - sugerujemy najnowsze wersje: Chrome, Safari, Edge, Firefox, Opera
4) włączona obsługa JavaScript,
5) zainstalowany program obsługujący stosowane przez wykonawcę formaty plików (np. Acrobat Reader dla plików w formacie .pdf).
Dokumenty i oświadczenia należy przygotować i złożyć zgodnie z ustawą PZP oraz rozporządzeniami wykonawczymi, w
szczególności Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i
przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w
postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz.U.2020.2452 z późn. zm.) oraz Rozporządzeniem Ministra
Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub
oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy (Dz.U.2020.2415 z późn. zm.), dalej zwane rozporządzeniem ws.
Dokumentów.
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych
budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
2026-08-28 Biuletyn Zamówień Publicznych Ogłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Dostawy
Ogłoszenie nr 2026/BZP 00413113 z dnia 2026-08-28
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Dostawa fabrycznie nowych laptopów klasy korporacyjnej, przeznaczonych do pracy w środowisku domenowym, pracy w
sieci, typowych zadań biurowych, charakteryzujących się długim cyklem życia produktu, wraz z systemem operacyjnym oraz
wsparciem producenta.
Ilość: 120 sztuk.
4.2.6.) Główny kod CPV: 30200000-1 - Urządzenia komputerowe
4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:
30213000-5 - Komputery osobiste
30213100-6 - Komputery przenośne
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 36 miesiące
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty
budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium kosztu oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Koszt
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.
4.3.5.) Nazwa kryterium: 2. Wysokość opłaty wstępnej
4.3.6.) Waga: 20
Kryterium 3
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.
4.3.5.) Nazwa kryterium: 3. Ubezpieczenie sprzętu w formule all-risk wliczone w raty leasingowe
4.3.6.) Waga: 20
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek
kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak
5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:
Art. 109 ust. 1 pkt 5
Art. 109 ust. 1 pkt 7
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
4) Zdolności technicznej lub zawodowej w zakresie posiadanego doświadczenia:
Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że należycie wykonał lub wykonuje w okresie ostatnich 3 lat przed upływem
terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie 2 usługi, z których każda
obejmowała m.in. dostawę sprzętu komputerowego, a wartość każdej z nich wynosiła co najmniej 300 000,00 zł brutto
(całkowite wynagrodzenie Wykonawcy obejmujące dostawę sprzętu komputerowego). W przypadku zamówień, które są w
2026-08-28 Biuletyn Zamówień Publicznych Ogłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Dostawy
Ogłoszenie nr 2026/BZP 00413113 z dnia 2026-08-28
trakcie realizacji, Wykonawca na dzień składania ofert winien wykazać się, realizacją umowy na kwotę minimum 300 000,00
zł brutto.
Zastrzega się, że jedna z tych usług została wykonana lub jest wykonywana w formule leasingu o wartości nie mniejszej niż
100 000 zł;
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: Do oferty Wykonawca
zobowiązany jest dołączyć aktualne na dzień składania ofert oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu oraz o
braku podstaw do wykluczenia z postępowania - zgodnie z Załącznikiem nr 2 do SWZ.
5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu:
Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty na podstawie art. 274 ust. 1 ustawy PZP wezwie Wykonawcę, którego oferta
została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni, aktualnych na dzień złożenia,
następujących podmiotowych środków dowodowych:
- Wykaz dostaw/zamówień – załącznik nr 5 do SWZ wraz z załączeniem dowodów określających czy te usługi zostały wykonane lub
są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na
rzecz którego usługi były wykonywane, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych są wykonywane. W przypadku świadczeń
okresowych lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny
być wydane nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
- OŚWIADCZENIE WYKONAWCY składane w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy
kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2023 r. poz. 1689 z późn.
zm.) - załącznik nr 7 do SWZ.
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na
sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
§ 7. Zmiany Umowy
Zmiana Umowy jest dopuszczalna wyłącznie w przypadkach przewidzianych w Umowie oraz zgodnie z art. 455, art. 439 i
art. 436 ustawy Pzp.
Wszelkie zmiany wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności.
Zmiany muszą pozostawać zgodne z zasadami konkurencyjności, proporcjonalności oraz nie mogą prowadzić do zmiany
ogólnego charakteru Umowy.
Dopuszcza się zmianę parametrów technicznych, konfiguracji sprzętu lub sposobu realizacji, jeżeli:
nastąpi zmiana technologiczna na rynku,
komponent został wycofany z produkcji,
dostępna jest nowsza wersja o parametrach nie gorszych od wymaganych,
zmiana pozwala obniżyć koszty realizacji.
Zmiana nie może pogarszać funkcjonalności przedmiotu zamówienia, a ewentualny wzrost wynagrodzenia nie może
przekroczyć 30% wartości pierwotnej Umowy.
Dopuszcza się zmianę terminu realizacji w przypadku działania siły wyższej, przerw w dostawach potwierdzonych przez
producenta, awarii lub innych okoliczności niezależnych od Stron. Termin może zostać przedłużony o czas trwania
przeszkody wraz z okresem niezbędnym do wznowienia realizacji.
Dopuszcza się zmianę sposobu realizacji dostaw, w tym dostawy partiami oraz zmianę miejsca dostawy na inne wskazane
przez Zamawiającego, o ile nie powoduje to zwiększenia wynagrodzenia.
2026-08-28 Biuletyn Zamówień Publicznych Ogłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Dostawy
Ogłoszenie nr 2026/BZP 00413113 z dnia 2026-08-28
Dopuszcza się zmiany wynikające z okoliczności, których Strony nie mogły przewidzieć z należytą starannością, oraz ze
zmian przepisów prawa wpływających na realizację Umowy. Łączny wzrost wynagrodzenia wynikający z tych zmian nie
może przekroczyć 50% wartości pierwotnej Umowy.
Dopuszcza się zmianę Wykonawcy w przypadku sukcesji prawnej, przekształcenia, połączenia lub przejęcia, pod
warunkiem że nowy podmiot spełnia warunki udziału w postępowaniu.
Dopuszczalne są zmiany finansowe obejmujące:
odpowiednie zwiększenie lub zmniejszenie wynagrodzenia wynikające ze zmian Umowy,
zmianę wynagrodzenia w związku ze zmianą stawki VAT zgodnie z art. 436 Pzp,
waloryzację wynagrodzenia na podstawie art. 436 Pzp w przypadku zmian wpływających na koszty realizacji, dotyczących
minimalnego wynagrodzenia, składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne oraz PPK,
waloryzację na podstawie art. 439 Pzp w przypadku zmiany cen materiałów lub kosztów związanych z realizacją Umowy,
potwierdzonych danymi GUS,
wprowadzenie możliwości wykupu sprzętu, jeśli będzie to uzasadnione ekonomicznie i organizacyjnie.
Dopuszczalne są także zmiany nieistotne w rozumieniu art. 455 Pzp, w szczególności poprawa omyłek pisarskich i
rachunkowych, doprecyzowanie postanowień oraz aktualizacja danych Stron.
Zmiany mogą być inicjowane przez każdą ze Stron w okresie obowiązywania Umowy. Wniosek powinien zawierać
uzasadnienie oraz dokumenty potwierdzające zasadność zmiany. Strony uzgadniają termin rozpatrzenia wniosku, nie
dłuższy niż 14 dni. Brak porozumienia co do zmiany nie zobowiązuje żadnej ze Stron do jej zaakceptowania. Jeżeli
proponowana zmiana ma istotne znaczenie dla dalszej realizacji Umowy, Strona wnioskująca może wypowiedzieć Umowę
na zasadach określonych w § 9.
7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją
zamówienia: Nie
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-09 10:00
8.2.) Miejsce składania ofert: https://aotm.eb2b.com.pl/
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-09 12:00
8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-08 ••• ••• 28 Biuletyn Zamówień Publicznych Ogłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Dostawy
Detalii licitație
Descriere
Dostawa fabrycznie nowych laptopów klasy korporacyjnej, przeznaczonych do pracy w środowisku domenowym, pracy w sieci, typowych zadań biurowych, charakteryzujących się długim cyklem życia produktu, wraz z systemem operacyjnym oraz wsparciem producenta. Ilość: 120 sztuk.
Căutări relevante pentru PL-BZP-2026-BZP-00413113-01
Legături interne utile pentru CPV, autoritate și expresiile principale din denumirea procedurii.