Anunțul PL-BZP-2026-BZP-00416913-01 pentru Przebudowa pomieszczeń w budynku „FB” na potrzeby utworzenia Pracowni Badań Urodynamicznych na Oddziale Klinicznym Chirurgii i Urologii Dziecięcej este publicat de Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza-Radeckiego și este încadrat la codul CPV 45000000.
Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza-Radeckiego
m•••@u•••.pl
www.u•••.pl
B••• 2••• 5••• W••• d••• P•••
Conținutul complet al anunțului
Ogłoszenie nr 2026/BZP 00416913 z dnia 2026-09-01
Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Przebudowa pomieszczeń w budynku „FB” na potrzeby utworzenia Pracowni Badań Urodynamicznych na Oddziale
Klinicznym Chirurgii i Urologii Dziecięcej
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza-Radeckiego
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 00 ••• ••• 15) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Borowska 213
1.5.2.) Miejscowość: Wrocław
1.5.3.) Kod pocztowy: 50-556
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL514 - Miasto Wrocław
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: [email eliminat]
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.usk.wroc.pl
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład
opieki zdrowotnej
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa pomieszczeń w budynku „FB” na potrzeby utworzenia Pracowni Badań Urodynamicznych na Oddziale
Klinicznym Chirurgii i Urologii Dziecięcej
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e50135fc-5d7e-4a29-a2b9-79e9faa2f178
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00 ••• ••• 26.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-09-01
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00 ••• ••• 12/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.41 Przebudowa pomieszczeń w budynku „FB” na potrzeby utworzenia Pracowni Badań Urodynamicznych na Oddziale
Klinicznym Chirurgii i Urologii Dziecięcej
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii
Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
2026-09-01 Biuletyn Zamówień Publicznych Ogłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane
Ogłoszenie nr 2026/BZP 00416913 z dnia 2026-09-01
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://platformazakupowa.pl/transakcja/1362737
3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń
oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z
wykonawcami - adres strony internetowej: 1. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim w formie elektronicznej za
pośrednictwem platformazakupowa.pl pod adresem: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1362737
2. Zamawiający wymaga, aby komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami, w tym wszelkie oświadczenia, wnioski,
zawiadomienia oraz informacje, przekazywane były za pośrednictwem platformazakupowa.pl i formularza „Wyślij wiadomość do
zamawiającego”.
3. Za datę przekazania (wpływu) oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przyjmuje się datę ich przesłania za
pośrednictwem platformazakupowa.pl poprzez kliknięcie przycisku „Wyślij wiadomość do zamawiającego” po których pojawi się
komunikat, że wiadomość została wysłana do zamawiającego.
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 4. Zamawiający będzie przekazywał
wykonawcom informacje za pośrednictwem platformazakupowa.pl. Informacje dotyczące odpowiedzi na pytania, zmiany
specyfikacji, zmiany terminu składania i otwarcia ofert Zamawiający będzie zamieszczał na platformie w sekcji “Komunikaty”.
Korespondencja, której zgodnie z obowiązującymi przepisami adresatem jest konkretny Wykonawca, będzie przekazywana za
pośrednictwem platformazakupowa.pl do konkretnego wykonawcy.
5. Wykonawca jako podmiot profesjonalny ma obowiązek sprawdzania komunikatów i wiadomości bezpośrednio na
platformazakupowa.pl przesłanych przez zamawiającego, gdyż system powiadomień może ulec awarii lub powiadomienie może
trafić do folderu SPAM.
6. Zamawiający, zgodnie z § 11 ust. 2 ROZPORZĄDZENIE PREZESA RADY MINISTRÓW z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie
sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków
komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie zamieszcza wymagania dotyczące
specyfikacji połączenia, formatu przesyłanych danych oraz szyfrowania i oznaczania czasu przekazania i odbioru danych za
pośrednictwem platformazakupowa.pl, tj.:
1) stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s,
2) komputer klasy PC lub MAC o następującej konfiguracji: pamięć min. 2 GB Ram, procesor Intel IV 2 GHZ lub jego nowsza wersja,
jeden z systemów operacyjnych - MS Windows 7, Mac Os x 10 4, Linux, lub ich nowsze wersje,
3) zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa, w przypadku Internet Explorer minimalnie wersja 10 0.,
4) włączona obsługa JavaScript,
5) zainstalowany program Adobe Acrobat Reader lub inny obsługujący format plików .pdf,
6) Platformazakupowa.pl działa według standardu przyjętego w komunikacji sieciowej - kodowanie UTF8,
7) Oznaczenie czasu odbioru danych przez platformę zakupową stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg. czasu
lokalnego serwera synchronizowanego z zegarem Głównego Urzędu Miar.
7. Wykonawca, przystępując do niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego:
1) akceptuje warunki korzystania z platformazakupowa.pl określone w Regulaminie zamieszczonym na stronie internetowej pod
linkiem w zakładce „Regulamin" oraz uznaje go za wiążący,
2) zapoznał i stosuje się do Instrukcji składania ofert/wniosków dostępnej pod linkiem.
8. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za złożenie oferty w sposób niezgodny z Instrukcją korzystania z
platformazakupowa.pl, w szczególności za sytuację, gdy zamawiający zapozna się z treścią oferty przed upływem terminu składania
ofert (np. złożenie oferty w zakładce „Wyślij wiadomość do Zamawiającego”. Taka oferta zostanie uznana przez Zamawiającego za
ofertę handlową i nie będzie brana pod uwagę w przedmiotowym postępowaniu ponieważ nie został spełniony obowiązek narzucony
w art. 221 Ustawy Prawo Zamówień Publicznych.
9. Zamawiający informuje, że instrukcje korzystania z platformazakupowa.pl dotyczące w szczególności logowania, składania
wniosków o wyjaśnienie treści SWZ, składania ofert oraz innych czynności podejmowanych w niniejszym postępowaniu przy użyciu
platformazakupowa.pl znajdują się w zakładce „Instrukcje dla Wykonawców" na stronie internetowej pod adresem:
https://platformazakupowa.pl/strona/45-instrukcje
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych
budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
2026-09-01 Biuletyn Zamówień Publicznych Ogłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane
Ogłoszenie nr 2026/BZP 00416913 z dnia 2026-09-01
4.1.2.) Numer referencyjny: DZP.242.376.2026
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przebudowa pomieszczeń w budynku „FB” na potrzeby utworzenia Pracowni Badań Urodynamicznych na Oddziale
Klinicznym Chirurgii i Urologii Dziecięcej
4.2.6.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 150 dni
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty
budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 80
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu
realizacji.
4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres gwarancji
4.3.6.) Waga: 20
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek
kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak
5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:
Art. 109 ust. 1 pkt 5
Art. 109 ust. 1 pkt 7
Art. 109 ust. 1 pkt 8
Art. 109 ust. 1 pkt 9
Art. 109 ust. 1 pkt 10
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
1. O udzielenie zamówienia określonego w niniejszej SWZ mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają następujące
warunki udziału w postępowaniu określone przez zamawiającego, dotyczące:
1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym tzn.
2026-09-01 Biuletyn Zamówień Publicznych Ogłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane
Ogłoszenie nr 2026/BZP 00416913 z dnia 2026-09-01
• Wykonawca jest wpisany do jednego z rejestrów zawodowych lub handlowych prowadzonych w kraju, w którym mają
siedzibę lub miejsce zamieszkania, co w przypadku wykonawców mających siedzibę na terenie Rzeczypospolitej Polskiej
(RP) oznacza, że są wpisani do Krajowego Rejestru Sądowego lub Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności
Gospodarczej
2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów
tzn.
ZAMAWIAJĄCY NIE STAWIA WARUNKU W TYM ZAKRESIE
3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej tzn.
ZAMAWIAJĄCY NIE STAWIA WARUNKU W TYM ZAKRESIE
4) zdolności technicznej lub zawodowej tzn.
a) w zakresie zdolności technicznej wykażą, że:
• Wykonawca spełni warunek udziału w postępowaniu w zakresie zdolności technicznej jeżeli wykaże, że w okresie
ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym
okresie, zrealizował co najmniej jedno zamówienie polegające na wykonaniu robót objętych postępowaniem, tj. remoncie,
budowie, przebudowie lub rozbudowie czynnego obiektu szpitalnego lub innego obiektu użyteczności publicznej
wraz z wykonaniem robót towarzyszących oraz instalacji elektrycznej oświetlenia o wartości robót nie mniejszej niż 500
000,00 zł brutto [słownie: pięćset tysięcy 00/100];
b) Wykonawca spełni warunek udziału w postępowaniu w zakresie zdolności zawodowej, jeżeli ustanowi do kierowania
pracami:
• KIEROWNIKA ROBÓT posiadającego uprawnienia budowlane do kierowania robotami objętymi niniejszym
postępowaniem bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno – budowlanej, legitymującego się minimum 5 – letnim
doświadczeniem (licząc od daty wpisu na listę członków danej izby) w kierowaniu robotami budowlanymi, w tym w
kierowaniu przynajmniej jedną robotą budowlaną, remontem, budową, przebudową czy rozbudową czynnego obiektu
szpitalnego lub innego obiektu użyteczności publicznej.
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak
6.4.1) Informacje dotyczące wadium:
1. Wniesienie wadium
1) Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium w wysokości 6 000,00 PLN (słownie złotych: sześć tysięcy 00/100) przed
upływem terminu składania ofert.
2) Wadium może być wniesione w:
1) pieniądzu;
2) gwarancjach bankowych;
3) gwarancjach ubezpieczeniowych;
4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o
utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2019 r. poz. 310, 836 i 1572).
3) Wadium w formie pieniądza należy wnieść przelewem na konto w Bank Gospodarstwa Krajowego nr rachunku 26 1130
1033 0018 8007 3520 0010, z dopiskiem na przelewie:
„Wadium w postępowaniu nr DZP.242.376.2026 na przebudowę pomieszczeń w budynku „FB” na potrzeby utworzenia
Pracowni Badań Urodynamicznych na Oddziale Klinicznym Chirurgii
i Urologii Dziecięcej”.
4) Skuteczne wniesienie wadium w pieniądzu następuje z chwilą uznania środków pieniężnych
na rachunku bankowym Zamawiającego, przed upływem terminu składania ofert
(tj. przed upływem dnia i godziny wyznaczonej, jako ostateczny termin składania ofert).
5) Zamawiający zaleca, aby w przypadku wniesienia wadium w formie pieniężnej – dokument potwierdzający dokonanie
przelewu wadium został załączony do oferty;
6) Jeżeli wadium jest wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia, wykonawca przekazuje zamawiającemu oryginał
gwarancji lub poręczenia, w postaci elektronicznej.
7) Wadium wniesione w pieniądzu zamawiający przechowuje na rachunku bankowym.
8) Wadium wniesione w formie innej niż pieniężna musi posiadać ważność, co najmniej do końca terminu związania
wykonawcy złożoną przez niego ofertą.
9) Wadium złożone w formie innej niż pieniężna musi obejmować odpowiedzialność za wszystkie przypadki powodujące
utratę wadium przez wykonawcę określone w art. 98 ust. 6 ustawy pzp.
10) Gwarancja bankowa lub ubezpieczeniowa powinna być nieodwołalna i bezwarunkowa oraz płatna na pierwsze żądanie.
2. Zwrot wadium
1) Zamawiający zwraca wadium niezwłocznie, nie później jednak niż w terminie 7 dni od dnia wystąpienia jednej z
okoliczności:
2026-09-01 Biuletyn Zamówień Publicznych Ogłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane
Ogłoszenie nr 2026/BZP 00416913 z dnia 2026-09-01
1) upływu terminu związania ofertą;
2) zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego;
3) unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, z wyjątkiem sytuacji gdy nie zostało rozstrzygnięte odwołanie na
czynność unieważnienia albo nie upłynął termin do jego wniesienia.
2) Zamawiający, niezwłocznie, nie później jednak niż w terminie 7 dni od dnia złożenia wniosku zwraca wadium wykonawcy:
1) który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert;
2) którego oferta została odrzucona;
3) po wyborze najkorzystniejszej oferty, z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza;
4) po unieważnieniu postępowania, w przypadku gdy nie zostało rozstrzygnięte odwołanie na czynność unieważnienia albo
nie upłynął termin do jego wniesienia.
3) Złożenie wniosku o zwrot wadium, powoduje rozwiązanie stosunku prawnego z wykonawcą wraz z utratą przez niego
prawa do korzystania ze środków ochrony prawnej, o których mowa w dziale IX ustawy pzp.
4) Zamawiający zwraca wadium wniesione w pieniądzu wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na
którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za
przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez wykonawcę.
5) Zamawiający zwraca wadium wniesione w innej formie niż w pieniądzu poprzez złożenie gwarantowi lub poręczycielowi
oświadczenia o zwolnieniu wadium.
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na
sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
1. Zmiana postanowień Umowy może nastąpić za zgodą obu Stron wyrażoną na piśmie pod rygorem
nieważności, w przypadkach przewidzianych w Umowie lub po spełnieniu przesłanek przewidzianych
w art. 454-455 PZP.
2. Niedopuszczalna jest, pod rygorem nieważności, taka zmiana Umowy oraz wprowadzenie do niej takich postanowień,
które byłyby niekorzystne dla Zamawiającego, jeżeli przy ich uwzględnieniu
należałoby zmienić treść oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, chyba że
zachodzi jedna z przesłanek, o których mowa w art. 455 PZP.
3. Zamawiający przewiduje możliwość zmiany Umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której
dokonano wyboru Wykonawcy, w następujących przypadkach i na następujących warunkach:
1. zmiana terminu realizacji Umowy (art. 455 ust. 1 pkt 1 PZP):
a) w sytuacji wystąpienia Siły Wyższej, uniemożliwiającej lub istotnie utrudniającej wykonanie
prac w terminie. Termin realizacji Umowy może ulec przedłużeniu o czas trwania Siły
Wyższej i czas niezbędny do usunięcia jej skutków, nie dłużej jednak niż łącznie o 60
(sześćdziesiąt) Dni w odniesieniu do pierwotnego terminu wykonania Przedmiotu Umowy.
Wykonawca jest zobowiązany niezwłocznie powiadomić Zamawiającego o zaistnieniu Siły
Wyższej. Jeżeli czas występowania Siły Wyższej przekracza 60 (sześćdziesiąt) Dni, Strony
mogą rozwiązać Umowę za porozumieniem,
b) w przypadku wystąpienia nieprzewidzianych okoliczności (gospodarczych, politycznych,
społecznych, atmosferycznych itp.), niezależnych od żadnej ze Stron, które w bezpośredni
sposób wpłyną na okoliczności realizacji Umowy (np. przerwy w dostawach kluczowych
materiałów lub urządzeń, w tym komponentów klimatyzacyjno-wentylacyjnych). Termin
realizacji może ulec zmianie o czas niezbędny do przeciwdziałania tym okolicznościom,
jednak nie dłużej niż łącznie o 30 (trzydzieści) Dni w odniesieniu do pierwotnego terminu
wykonania Umowy,
c) w przypadku wystąpienia trudności organizacyjnych związanych z funkcjonowaniem
Zamawiającego (np. prowadzenie innych prac remontowych w bezpośrednim sąsiedztwie
przebudowywanych pomieszczeń, planowane przez Zamawiającego wyłączenia instalacji
lub niemożność prowadzenia głośnych prac z uwagi na stan pacjentów na Oddziale
Klinicznym Chirurgii i Urologii Dziecięcej), które w bezpośredni sposób wpłyną na
okoliczności realizacji Przedmiotu Umowy. Termin realizacji może ulec zmianie o czas
niezbędny do przeciwdziałania tym okolicznościom, jednak nie dłużej niż łącznie o 30 (trzydzieści) Dni w odniesieniu do
pierwotnego terminu wykonania Umowy,
d) w przypadku wystąpienia okoliczności leżących po stronie Zamawiającego, w szczególności
nieterminowego przekazania danych lub dokumentów. Termin realizacji może ulec zmianie
o czas niezbędny do przeciwdziałania tym okolicznościom, jednak nie dłużej niż łącznie o 30
(trzydzieści) Dni w odniesieniu do pierwotnego terminu wykonania Umowy,
e) w przypadku konieczności wykonania dodatkowej Dokumentacji Technicznej lub analiz,
nieobjętych Przedmiotem Umowy, a niezbędnych do prawidłowego wykonania Przedmiotu
2026-09-01 Biuletyn Zamówień Publicznych Ogłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane
Ogłoszenie nr 2026/BZP 00416913 z dnia 2026-09-01
Umowy. Termin realizacji może ulec zmianie o czas niezbędny do przeciwdziałania tym
okolicznościom, jednak nie dłużej niż łącznie o 45 (czterdzieści pięć) Dni w odniesieniu do pierwotnego terminu wykonania
Umowy,
7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją
zamówienia: Nie
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-23 10:00
8.2.) Miejsce składania ofert: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1362737
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-23 10:30
8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-22
SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE
3. Zatrzymanie wadium
Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, a w przypadku wadium wniesionego w formie gwarancji lub poręczenia,
występuje odpowiednio do gwaranta lub poręczyciela z żądaniem zapłaty wadium, jeżeli:
a) wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 107 ust. 2 lub art. 128 ust. 1 ustawy pzp, z przyczyn
leżących po jego stronie, nie złożył podmiotowych środków dowodowych lub przedmiotowych środków dowodowych
potwierdzających okoliczności,
o których mowa w art. 57 lub art. 106 ust. 1 ustawy pzp, oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy pzp (JEDZ),
innych dokumentów lub oświadczeń lub nie wyraził zgody na poprawienie omyłki, o której mowa w art. 223 ust. 2 pkt 3
ustawy pzp, co spowodowało brak możliwości wybrania oferty złożonej przez wykonawcę, jako najkorzystniejszej;
b) wykonawca, którego oferta została wybrana:
odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie,
- nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
- zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie wykonawcy,
którego oferta została wybrana.
Zmiany UMOWY, cd.:
f) w przypadku nałożenia przez właściwy organ administracji architektoniczno-budowlanej lub
inny organ opiniujący, w drodze postanowienia lub wezwania, obowiązku usunięcia
nieprawidłowości, uzupełnienia braków lub dokonania korekt w Dokumentacji Technicznej.
Termin realizacji Umowy może ulec zmianie o czas niezbędny do wprowadzenia
wymaganych zmian przez projektanta, uzyskania ponownych uzgodnień (jeśli będą
wymagane) oraz o czas niezbędny na ponowną ocenę wniosku lub zgłoszenia przez organ,
pod warunkiem, że nałożenie powyższego obowiązku nie wynikało z przyczyn, za które
odpowiedzialność ponosi Wykonawca (w szczególności z błędnego wypełnienia wniosku lub
dołączenia niewłaściwych załączników), jednak nie dłużej niż łącznie o 60 (sześćdziesiąt)
Dni w odniesieniu do pierwotnego terminu wykonania Umowy,
g) w przypadku wstrzymania Robót Budowlanych przez Zamawiającego z przyczyn nie leżących
po stronie Wykonawcy. Termin realizacji może ulec zmianie o okres wstrzymania Robót Budowlanych, jednak nie dłużej niż
łącznie o 30 (trzydzieści) Dni w odniesieniu do pierwotnego terminu wykonania Umowy,
h) w przypadku zwłoki Zamawiającego w przekazaniu Wykonawcy terenu budowy. Termin
realizacji może ulec zmianie o okres trwania opóźnienia, jednak nie dłużej niż łącznie o 30 (trzydzieści) Dni w odniesieniu do
pierwotnego terminu wykonania Umowy,
i) w przypadku natrafienia podczas wykonywania Robót Budowlanych na
niezinwentaryzowane lub błędnie zinwentaryzowane w dokumentacji przekazanej przez
Zamawiającego instalacje, sieci lub urządzenia (w szczególności w obrębie podłóg,
szachtów instalacyjnych, ścian i sufitów podwieszanych budynku FB), co będzie skutkowało
koniecznością wstrzymania prac lub zmiany Dokumentacji Technicznej. Termin realizacji
może ulec zmianie o czas niezbędny do przeciwdziałania tym okolicznościom, jednak nie dłużej niż łącznie o 45
(czterdzieści pięć) Dni w odniesieniu do pierwotnego terminu wykonania Umowy,
j) w przypadku konieczności wykonania Robót Budowlanych dodatkowych lub zamiennych,
niezbędnych do prawidłowego wykonania Przedmiotu Umowy, w tym również Robót
Budowlanych dodatkowych lub zamiennych wynikających z konieczności wdrożenia zmian
w Dokumentacji Technicznej nałożonych, w drodze postanowienia lub wezwania, przez
właściwy organ administracji architektoniczno-budowlanej lub inny organ opiniujący.
Termin realizacji może ulec zmianie o czas niezbędny na wykonanie tych robót, jednak nie dłużej niż łącznie o 45
(czterdzieści pięć) Dni w odniesieniu do pierwotnego terminu wykonania Umowy,
2026-09-01 Biuletyn Zamówień Publicznych Ogłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane
Detalii licitație
Descriere
Przebudowa pomieszczeń w budynku „FB” na potrzeby utworzenia Pracowni Badań Urodynamicznych na Oddziale Klinicznym Chirurgii i Urologii Dziecięcej
Căutări relevante pentru PL-BZP-2026-BZP-00416913-01
Legături interne utile pentru CPV, autoritate și expresiile principale din denumirea procedurii.