Anunțul PL-BZP-2026-BZP-00423013-01 pentru „Utrzymanie rzeki Szprotawa w km 9+011-18+670 od mostu w Cieciszowie do ujścia Szprotawicy” este publicat de Gmina Szprotawa. și este încadrat la codul CPV 77312100.
Sinteză HarveyAI
Harvey procesează documentele acestei licitații...
Ogłoszenie nr 2026/BZP 00423013 z dnia 2026-09-04
Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
„Utrzymanie rzeki Szprotawa w km 9+011-18+670 od mostu w Cieciszowie do ujścia Szprotawicy”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzą zamawiający działający wspólnie
1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Szprotawa.
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 970770445
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rynek 45
1.5.2.) Miejscowość: Szprotawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 67-300
1.5.4.) Województwo: lubuskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL432 - Zielonogórski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: [email eliminat]
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.szprotawa.pl
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu
terytorialnego
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
1.8.) Informacje o pozostałych zamawiających działających wspólnie
Zamawiający 2
1.2.) Nazwa zamawiającego: Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5272825616
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Ul. Chałubińskiego 8
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 00-613
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: [email eliminat]
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wody.gov.pl
1.9.) Podział obowiązków – zamówienie wspólne
Gmina Szprotawa:
-Przygotowanie dokumentacji związanej z udzieleniem zamówienia
-Zamieszczenie ogłoszeń we właściwych publikatorach
-nadzoru ,kontroli i odbioru usługi
-sporządzenia i przechowywania dokumentacji z postępowania publicznego
Wody Polskie:
-udzielanie wsparcia technicznego i merytorycznego
-przekazanie terenu wykonania zadania i udzielenie wyłonionemu Wykonawcy wszystkich istotnych informacji na temat
2026-09-04 Biuletyn Zamówień Publicznych Ogłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi
Ogłoszenie nr 2026/BZP 00423013 z dnia 2026-09-04
terenów związanych z realizacją zamówienia
-przygotowanie książki realizacji zadania oraz nadzorowania , kontroli i odbioru prac
-specjalistyczny nadzór merytoryczny nad prowadzonymi usługami
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Utrzymanie rzeki Szprotawa w km 9+011-18+670 od mostu w Cieciszowie do ujścia Szprotawicy”
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5a42178f-754b-4b99-81aa-f225239cd4ef
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00 ••• ••• 26.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-09-04
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00 ••• ••• 06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.5 „Utrzymanie rzeki Szprotawa w km 9+011-18+670 od mostu w Cieciszowie do ujścia Szprotawicy”
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii
Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-5a42178f-754b-4b99-81aa-f225239cd4ef
3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń
oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z
wykonawcami - adres strony internetowej: W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między
Zamawiającym a wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem
https://ezamowienia.gov.pl
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Komunikacja w postępowaniu, z
wyłączeniem składania ofert/wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, odbywa się drogą elektroniczną za
pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce „Formularze” („Formularze do komunikacji”). Za pośrednictwem
„Formularzy do komunikacji” odbywa się w szczególności przekazywanie wezwań i zawiadomień, zadawanie pytań i udzielanie
odpowiedzi. Formularze do komunikacji umożliwiają również dołączenie załącznika do przesyłanej wiadomości (przycisk „dodaj
załącznik”).
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych
budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
2026-09-04 Biuletyn Zamówień Publicznych Ogłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi
Ogłoszenie nr 2026/BZP 00423013 z dnia 2026-09-04
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: WIZ.271.1.2026
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
2.1 Przedmiot zamówienia obejmuje: Utrzymanie rzeki Szprotawa w km 9+011-18+670 od mostu w Cieciszowie do ujścia
Szprotawicy.
- Mechaniczne wykoszenie porostów – gęstych, twardych ze skarp, 7730 x 4m x 2 (średnia szerokość skarp 4,0 m);
- Ręczne wykoszenie porostów – gęstych, twardych ze skarp, 1929 x 4m x 2 (średnia szerokość skarp 4,0 m);
- Wygrabienie wykoszonych porostów ze skarp o szer. ponad 2.0 m, 1929 x 4m x 2 (średnia szerokość skarp 4,0 m);
- Mechaniczne hakowanie porostów z dna rzeki 8693 x 10m x 0,67m średnia szerokość rzeki: 10 m (wykoszenie 2/3 z
szerokości rzeki);
- Ręczne hakowanie porostów z dna cieków 966 x 10m x 0,67, średnia szerokość rzeki: 10 m (wykoszenie 2/3 z szerokości
rzeki);
- Usunięcie hakowanych porostów gęstych twardych z dna cieków na okład, 9659 x 10m x 0,67 średnia szerokość rzeki: 7 m
(wykoszenie 2/3 z szerokości rzeki).
- Wykonawca zobowiązany jest prowadzić dziennik realizacji zadania utrzymaniowego zał nr w którym odnotowuje wszystkie
prowadzone czynności utrzymaniowe. Dziennik jest po zakończeniu zadania dostarczany do Zamawiającego wraz ze
zgłoszeniem gotowości do odbioru z akceptacją robót przez osobę nadzorującą ze strony Zamawiającego.
- Wykonawca zapewni pełnienie nadzoru przyrodniczego nad realizacją zadania przez osobę legitymującą się odpowiednim
wykształceniem i doświadczeniem w nadzorowaniu prac.
- Po zakończeniu prac Wykonawca przekaże Zamawiającemu sprawozdanie końcowe z pełnienia nadzoru przyrodniczego
nad realizacją zadania zawierające opis wszelkich podjętych działań.
2.2 Przedmiar robót określający szczegółowy zakres prac zał nr 9 do SWZ,
2.3 Zamawiający załącza mapkę z zaznaczonym zakresem zamówienia oraz fotografie stanu istniejącego cieku wodnego
zał. 8 do SWZ
4.2.6.) Główny kod CPV: 77312100-1 - Usługi odchwaszczania
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2026-10-30
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty
budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.
4.3.5.) Nazwa kryterium: kryterium ekologiczne
4.3.6.) Waga: 40
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek
2026-09-04 Biuletyn Zamówień Publicznych Ogłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi
Ogłoszenie nr 2026/BZP 00423013 z dnia 2026-09-04
kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące:
1) Zdolności do występowania w obrocie gospodarczym.
Zamawiający odstępuje od ustalania warunku w tym zakresie.
2) Uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów.
Zamawiający odstępuje od ustalania warunku w tym zakresie.
3) Sytuacji ekonomicznej lub finansowej:
Wykonawca musi wykazać, iż posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności
związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną minimum 200.000,00 zł.
4) Zdolności technicznej lub zawodowej:
a) Wykonawca musi wykazać, iż w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia
działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał należycie, w szczególności zgodnie z przepisami prawa oraz prawidłowo
ukończył:
-co najmniej jedną usługę wykaszania skarp cieku wodnego, o wartości min 100 000 zł,
b) Wykonawca zapewni pełnienie nadzoru przyrodniczego nad realizacją zadania przez osobę legitymującą się
odpowiednim wykształceniem i doświadczeniem w nadzorowaniu prac.
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: a) oświadczenia wykonawcy
w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy PZP, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16
lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz.U. z 2020 r. poz. 1076 i 1086), z innym wykonawcą, który złożył odrębną
ofertę, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi
przygotowanie oferty niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej, zgodnie ze wzorem
stanowiącym Załącznik nr 3 do SWZ;
5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: a)
dokumentu potwierdzającego ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z
przedmiotem zamówienia na wymaganą sumę gwarancyjną.
b) Wykazu usług , zgodnego ze wzorem stanowiącym Załącznik nr 4 do SWZ, spełniających wymagania określone w Rozdziale 5
SWZ wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia
działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonywania oraz podmiotów, na
rzecz których usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te roboty budowlane zostały wykonane
należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego
usługi zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne
odpowiednie dokumenty;
c) Wykaz osób załącznik nr 5 do SWZ
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak
6.4.1) Informacje dotyczące wadium:
Oferta musi być zabezpieczona wadium w wysokości: - 5 000,00 PLN (słownie: pięć tysięcy złotych 00/100).
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na
sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
2026-09-04 Biuletyn Zamówień Publicznych Ogłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi
Ogłoszenie nr 2026/BZP 00423013 z dnia 2026-09-04
zgodnie z zapisami SWZ
7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją
zamówienia: Tak
7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-14 12:00
8.2.) Miejsce składania ofert: platforma e zamówienia
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-14 12:30
8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni
2026-09-04 Biuletyn Zamówień Publicznych Ogłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi
Detalii licitație
Descriere
2.1 Przedmiot zamówienia obejmuje: Utrzymanie rzeki Szprotawa w km 9+011-18+670 od mostu w Cieciszowie do ujścia Szprotawicy. - Mechaniczne wykoszenie porostów – gęstych, twardych ze skarp, 7730 x 4m x 2 (średnia szerokość skarp 4,0 m); - Ręczne wykoszenie porostów – gęstych, twardych ze skarp, 1929 x 4m x 2 (średnia szerokość skarp 4,0 m); - Wygrabienie wykoszonych porostów ze skarp o szer. ponad 2.0 m, 1929 x 4m x 2 (średnia szerokość skarp 4,0 m); - Mechaniczne hakowanie porostów z dna rzeki 8693 x 10m x 0,67m średnia szerokość rzeki: 10 m (wykoszenie 2/3 z szerokości rzeki); - Ręczne hakowanie porostów z dna cieków 966 x 10m x 0,67, średnia szerokość rzeki: 10 m (wykoszenie 2/3 z szerokości rzeki); - Usunięcie hakowanych porostów gęstych twardych z dna cieków na okład, 9659 x 10m x 0,67 średnia szerokość rzeki: 7 m (wykoszenie 2/3 z szerokości rzeki). - Wykonawca zobowiązany jest prowadzić dziennik realizacji zadania utrzymaniowego zał nr w którym odnotowuje wszystkie prowadzone czynności utrzymaniowe. Dziennik jest po zakończeniu zadania dostarczany do Zamawiającego wraz ze zgłoszeniem gotowości do odbioru z akceptacją robót przez osobę nadzorującą ze strony Zamawiającego. - Wykonawca zapewni pełnienie nadzoru przyrodniczego nad realizacją zadania przez osobę legitymującą się odpowiednim wykształceniem i doświadczeniem w nadzorowaniu prac. - Po zakończeniu prac Wykonawca przekaże Zamawiającemu sprawozdanie końcowe z pełnienia nadzoru przyrodniczego nad realizacją zadania zawierające opis wszelkich podjętych działań. 2.2 Przedmiar robót określający szczegółowy zakres prac zał nr 9 do SWZ, 2.3 Zamawiający załącza mapkę z zaznaczonym zakresem zamówienia oraz fotografie stanu istniejącego cieku wodnego zał. 8 do SWZ
Căutări relevante pentru PL-BZP-2026-BZP-00423013-01
Legături interne utile pentru CPV, autoritate și expresiile principale din denumirea procedurii.