Anunțul PL-BZP-2026-BZP-00423668-01 pentru Wykonanie awaryjnego ujęcia wód podziemnych na działce 17/11 obręb Bolechowo-Osiedle, gmina Czerwonak este publicat de Gminne Przedsiębiorstwo Wodociagowe Sp. z o. o. și este încadrat la codul CPV 45000000.
Sinteză HarveyAI
Harvey procesează documentele acestei licitații...
Ogłoszenie nr 2026/BZP 00423668 z dnia 2026-09-04
Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Wykonanie awaryjnego ujęcia wód podziemnych na działce 17/11 obręb Bolechowo-Osiedle, gmina Czerwonak
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzą zamawiający działający wspólnie
1.2.) Nazwa zamawiającego: Gminne Przedsiębiorstwo Wodociagowe Sp. z o. o.
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 302606401
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Piaskowa 1, 62-028 Koziegłowy
1.5.2.) Miejscowość: Koziegłowy
1.5.3.) Kod pocztowy: 62-028
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL418 - Poznański
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: [email eliminat]
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://gpwczerwonak.pl/
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa
publicznego)
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Pobór, uzdatnianie i dostarczanie wody oraz odprowadzanie i oczyszczanie ścieków.
1.8.) Informacje o pozostałych zamawiających działających wspólnie
Zamawiający 2
1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Czerwonak
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7773129484
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Źródlana 39
1.5.2.) Miejscowość: Czerwonak
1.5.3.) Kod pocztowy: 62-004
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL418 - Poznański
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: [email eliminat]
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.czerwonak.pl/
1.9.) Podział obowiązków – zamówienie wspólne
Gmina Czerwonak jest zamawiającym, który udzielił pełnomocnictwa do przygotowania dokumentacji oraz przeprowadzenia
postępowania jako pełnomocnik Tomaszowi Sikorze – Prezesowi Gminnego Przedsiębiorstwa Wodociągowego Sp. z o.o.
Udzielone pełnomocnictwo nie obejmuje swoim zakresem prawa do zaciągania zobowiązań, ani zawierania lub zmiany
umów.
Pełnomocnik jest upoważniony do udzielania dalszych pełnomocnictw w granicach przyznanego mu pełnomocnika.
Pełnomocnik udzielił pełnomocnictwa do przygotowania i przeprowadzenia postępowania Aleksandrze z Adamskiej
prowadzącej działalność gospodarczą pod firmą Enmedia Aleksandra Adamska ul. hetmańska 26/3, 60-252 Poznań, NIP
2026-09-04 Biuletyn Zamówień Publicznych Ogłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane
Ogłoszenie nr 2026/BZP 00423668 z dnia 2026-09 ••• ••• 14.
Aleksandra Adamska jako dalszy pełnomocnik nie jest upoważniona do wykonania czynności zastrzeżonych dla kierownika
zamawiającego.
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie awaryjnego ujęcia wód podziemnych na działce 17/11 obręb Bolechowo-Osiedle, gmina Czerwonak
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9fb0723b-256c-4676-a570-1e5ba0afb1e1
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00 ••• ••• 26.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-09-04
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00 ••• ••• 01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Wykonanie awaryjnego ujęcia wód podziemnych na działce 17/11 obręb Bolechowo-Osiedle, gmina Czerwonak
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii
Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://enmedia.ezamawiajacy.pl/pn/ENMEDIA/demand/317852/notice/public/details
3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń
oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z
wykonawcami - adres strony internetowej: https://enmedia.ezamawiajacy.pl/pn/ENMEDIA/demand/317852/notice/public/details
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. We wszystkich kontaktach z
Zamawiającym Wykonawca zobowiązany jest powoływać się na numer sprawy: 88/2026/PN
2. Osobami upoważnionymi przez Zamawiającego do kontaktowania się z Wykonawcami są Aleksandra Adamska, adres mail:
[email eliminat], te. 695 699 499.
3. W sytuacjach awaryjnych, np. w przypadku awarii platformy zakupowej, zamawiający dopuszcza również możliwość
komunikowania się z wykonawcami za pośrednictwem poczty elektronicznej podanej w ust. 2 powyżej - z tym zastrzeżeniem, iż
oferta, w tym wszelkie oświadczenia i dokumenty składane w ramach niniejszego postępowania mogą zostać przekazane wyłącznie
za pomocą platformy zakupowej.
4. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim w formie elektronicznej.
5. Komunikacja między zamawiającym a wykonawcami, w niniejszym postępowaniu w tym składanie ofert, wymiana informacji oraz
przekazywanie dokumentów lub oświadczeń między zamawiającym a wykonawcą odbywa się przy użyciu środków komunikacji
elektronicznej tj. za pośrednictwem platformy zakupowej pod adresem:
https://enmedia.ezamawiajacy.pl/pn/ENMEDIA/demand/317852/notice/public/details
6. Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje składa się poprzez kafelek „Wiadomości” kierujący do modułu
korespondencji. Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia lub informacje, które wpłyną do Zamawiającego, uważa się za dokumenty
złożone w terminie, jeśli ich czytelna treść dotrze do Zamawiającego przed upływem tego terminu. Za datę wpływu oświadczeń,
wniosków, zawiadomień oraz informacji przyjmuje się datę ich wpływu na Platformę.
7. Ogólne zasady korzystania z Platformy:
1) zgłoszenie do postępowania wymaga zalogowania Wykonawcy do Systemu na subdomenie Nazwa Jednostki;
https://enmedia.ezamawiajacy.pl, lub https://oneplace.marketplanet.pl.
2026-09-04 Biuletyn Zamówień Publicznych Ogłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane
Ogłoszenie nr 2026/BZP 00423668 z dnia 2026-09-04
2) Wykonawca po wybraniu opcji „Przystąp do postępowania” zostanie przekierowany do strony https://oneplace.marketplanet.pl,
gdzie zostanie powiadomiony o możliwości zalogowania lub do założenia bezpłatnego konta. Wykonawca zakłada konto wykonując
kroki procesu rejestracyjnego; podaje adres e-mail, ustanawia hasło, następnie powtarza hasło, wpisuje kod z obrazka, akceptuje
regulamin, klika polecenie „Zarejestruj się”.
8. Rejestracja konta następuje poprzez:
1) kontakt z numerem telefonu podanym w potwierdzeniu lub
2) jeżeli użytkownik nie skontaktuje się telefonicznie konto zostanie aktywowane w ciągu maksymalnie 6 godzin roboczych.
pełna treść zapisów znajduje się w SWZ w rozdziale VIII.
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych
budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): 1. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE)
2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie
swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE
L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, informuję, że:
1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gminne Przedsiębiorstwo Wodociągowe sp. z o.o., ul. Piaskowa 1, 62-028
Koziegłowy,
2) kontakt do Inspektora Danych Osobowych: [email eliminat],
3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i c RODO w celu związanym z postępowaniem o
udzielenie niniejszego zamówienia publicznego, realizacją umowy zawartej w wyniku postępowania o udzielenie zamówienia
publicznego oraz dochodzenia ewentualnych roszczeń z tytułu realizacji umowy;
4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w
oparciu o art. 18 oraz art. 74 ust. 1 ustawy;
5) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, przez okres niezbędny do przeprowadzenia postępowania, w stosunku do
Wykonawcy, którego oferta została wybrana – przez okres trwania umowy, lecz odpowiednio nie krócej niż 5 lat, od dnia
zakończenia postępowania udzielenia zamówienia publicznego oraz do czasu przedawnienia ewentualnych roszczeń wynikających
z umowy. Ponadto dane osobowe przechowywane będą przez okres wynikający z powszechnie obowiązujących przepisów,
przepisów wewnętrznych administratora danych.
6) obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym
określonym w przepisach ustawy, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, a w przypadku
Wykonawcy, którego oferta została wybrana - do realizacji umowy; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z
ustawy;
7) w odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art.
22 RODO;
8) posiada Pani/Pan:
a) na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących;
b) na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania lub uzupełnienia Pani/Pana danych osobowych, z zastrzeżeniem, iż
powyższe nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ani naruszeniem integralności
protokołu oraz jego załączników ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z ustawą;
c) na podstawie art. 18 ust. 1 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z
zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO, przy czym wystąpienie z żądaniem, o którym mowa w art. 18
ust. 1 RODO, nie ogranicza przetwarzania danych osobowych do czasu zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia
publicznego;
d) prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych
osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO;
9) nie przysługuje Pani/Panu:
a) w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
b) prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;
c) na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania
Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. b i c RODO.
2. W przypadku gdy wykonanie obowiązków, o których mowa w art. 15 ust. 1-3 RODO, wymagałoby niewspółmiernie dużego
wysiłku, Zamawiający zażąda od osoby, której dane dotyczą, wskazania podania nazwy postępowania o udzielenie zamówienia
publicznego, w związku, z którym dane te są przetwarzane.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: 88/2026/PN
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
2026-09-04 Biuletyn Zamówień Publicznych Ogłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane
Ogłoszenie nr 2026/BZP 00423668 z dnia 2026-09-04
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowe wykonanie awaryjnego ujęcia wód podziemnych – otworu
hydrogeologicznego nr 2 o projektowanej głębokości 112 m p.p.t., wraz z robotami przygotowawczymi, dokumentacją,
pompowaniami, badaniami i wyposażeniem w tym obudowy studziennej typu Lange lub równoważnej i pompy głębinowej z
orurowaniem, przeznaczonego do ujmowania wód podziemnych z neogeńskiego - mioceńskiego poziomu wodonośnego, na
terenie gminnego ujęcia wód podziemnych w miejscowości Bolechowo-Osiedle, gmina Czerwonak.
Roboty należy wykonać zgodnie z dokumentacją stanowiącą załączniki do postępowania, wymaganymi decyzjami i
zatwierdzeniami właściwych organów, obowiązującymi przepisami prawa, zasadami wiedzy technicznej, sztuką wiertniczą
oraz wymaganiami niniejszego OPZ.
Przedmiot zamówienia obejmuje wycinkę drzew w obrębie placu budowy tj. dz. 17/11 i 17/7 obr. Bolechowo-Osiedle,
wszystkie roboty, dostawy, materiały, badania, pomiary, zabezpieczenia, urządzenia tymczasowe oraz dokumentację
niezbędne do wykonania kompletnej studni głębinowej i przekazania jej Zamawiającemu do dalszego zagospodarowania i
eksploatacji zgodnie z przeznaczeniem.
2. Okres gwarancji i rękojmi wynosi 60 miesięcy.
3. Informacja o przedmiocie zamówienia zawarta jest w załączniku nr 1 do SWZ oraz załącznikach.
4.2.6.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:
45262220-9 - Wiercenie studni wodnych
77211400-6 - Usługi wycinania drzew
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
43130000-3 - Sprzęt wiertniczy
76490000-4 - Usługi instalowania odwiertów
71355000-1 - Usługi pomiarowe
71351900-2 - Usługi geologiczne, oceanograficzne i hydrologiczne
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2026-12-10
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty
budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.1.) Sposób oceny ofert: 1. Przy wyborze najkorzystniejszej oferty zamawiający będzie się kierował kryterium ceny oferty brutto
za realizację przedmiotu zamówienia obliczonej przez wykonawcę zgodnie zobowiązującymi przepisami prawa, zasadami
określonymi w Rozdziale XVII SWZ i podanej w formularzu ofertowym (wzór – wg Załącznika nr 3 do SWZ). Cena oferty brutto za
realizację przedmiotu zamówienia – 100,00 %.
2. Oferty oceniane będą punktowo. Maksymalna ilość punktów, jaką po uwzględnieniu wagi może osiągnąć oferta wynosi 100,00 pkt
równa jest określonej wadze kryterium w %. Przyjmuje się, że 1,00% = 1,00 punkt i tak zostanie przeliczona liczba punktów w
przyjętym kryterium.
3. Uzyskana liczba punktów w ramach kryterium zaokrąglana będzie do drugiego miejsca po przecinku - jeżeli trzecia cyfra po
przecinku jest mniejsza od 5 wynik zostanie zaokrąglony w dół, a jeżeli cyfra jest równa lub większa od 5 wynik zostanie zaokrąglony
w górę. Przyznawanie ilości punktów poszczególnym ofertom odbywać się będzie wg następującej zasady:
4. Zamawiający ofercie o najniższej łącznej cenie brutto spośród ofert ocenianych przyzna 100,00 punktów, a każdej następnej
zostanie przyporządkowana liczba punktów proporcjonalnie mniejsza, według wzoru:
Cena = najniższa oferowana cena / cena badanej oferty x 100,00.
5. Zamawiający za najkorzystniejszą uzna ofertę z najniższą ceną, wśród ofert nie odrzuconych i wykonawców, którzy nie zostali
wykluczeni z postępowania o udzielenie zamówienia.
6. Zamawiający udzieli zamówienia wykonawcy, którego oferta odpowiada wszystkim wymaganiom określonym w ustawie Pzp oraz
w niniejszej SWZ i została oceniona jako najkorzystniejsza w oparciu o podane w ogłoszeniu o zamówieniu i SWZ kryteria wyboru.
7. Zamawiający wybiera najkorzystniejszą ofertę w terminie związania ofertą określonym w dokumentach zamówienia.
2026-09-04 Biuletyn Zamówień Publicznych Ogłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane
Ogłoszenie nr 2026/BZP 00423668 z dnia 2026-09-04
8. Jeżeli termin związania ofertą upłynął przed wyborem najkorzystniejszej oferty, zamawiający wzywa wykonawcę, którego oferta
otrzymała najwyższą ocenę, do wyrażenia, w wyznaczonym przez zamawiającego terminie, pisemnej zgody na wybór jego oferty.
9. W przypadku braku zgody, o której mowa w ust. 8, zamawiający zwraca się o wyrażenie takiej zgody do kolejnego wykonawcy,
którego oferta została najwyżej oceniona, chyba że zachodzą przesłanki do unieważnienia postępowania.
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 100,00
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek
kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu, dotyczące:
1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym – Zamawiający nie określa warunku udziału w postępowaniu w tym
zakresie;
2) uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej – Zamawiający nie określa warunku
udziału w postępowaniu w tym zakresie;
3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej – Zamawiający nie określa warunku udziału
w postępowaniu w tym zakresie;
4) zdolności technicznej lub zawodowej – Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli:
a) Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia
działalności jest krótszy, w tym okresie, wykonał należycie tj. doprowadził co najmniej do podpisania protokołu odbioru robót
lub równoważnego dokumentu co najmniej jedną robotę budowlaną polegającą na budowie ujęcia wód podziemnych, o
wartości nie mniejszej niż 250 000,00 zł brutto. Przez jedną robotę budowlaną rozumie się wykonanie robót na podstawie
jednej umowy.
W przypadku, gdy Wykonawca posługuje się doświadczeniem zdobytym w ramach konsorcjum, Zamawiający żąda
wykazania roboty rzeczywiście wykonanej przez Wykonawcę.
Mając na uwadze art. 117 ust. 3 oraz 118 ust. 2 ustawy Zamawiający zastrzega, że w sytuacji składania oferty przez
Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz analogicznie w sytuacji, gdy Wykonawca będzie
polegał na zasobach innego podmiotu, na zasadach określonych w art. 118 ustawy, w odniesieniu do warunków
dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia Wykonawcy mogą polegać na zdolnościach
podmiotów udostępniających zasoby, jeśli podmioty te wykonają roboty budowlane lub usługi, do realizacji których te
zdolności są wymagane.
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: 1. Zamawiający nie wymaga
składania podmiotowych środków dowodowych w celu potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia, o których mowa w art. 108 ust.
1 ustawy oraz w art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach. Zamawiający dokona oceny na podstawie oświadczenia
Wykonawcy o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania, o którym mowa w rozdz. XVI ust. 8 pkt 1) SWZ składanego wraz z ofertą.
5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: 1.
Wykaz podmiotowych środków dowodowych składanych na wezwanie Zamawiającego przez wykonawcę, którego oferta została
najwyżej oceniona, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu określonych przez Zamawiającego w rozdziale
XI ust. 2 pkt 4 ppkt a) SWZ:
1) wykaz robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest
krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały
wykonane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o
których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały
wykonywane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne odpowiednie
dokumenty. Okres, o którym wyżej mowa liczy się wstecz od dnia, w którym upływa termin składania ofert.
5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:
W przypadku oferowania rozwiązań równoważnych, w tym materiałów i urządzeń, Wykonawca zobowiązany jest załączyć
do oferty zestawienie, wykaz lub inny dokument (dokumenty) materiałów lub urządzeń równoważnych i wykazać ich
równoważność w stosunku do wskazanych w SWZ.
5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Tak
2026-09-04 Biuletyn Zamówień Publicznych Ogłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane
Ogłoszenie nr 2026/BZP 00423668 z dnia 2026-09-04
5.10.) Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty:
W przypadku oferowania rozwiązań równoważnych, w tym materiałów i urządzeń, Wykonawca zobowiązany jest załączyć
do oferty zestawienie, wykaz lub inny dokument (dokumenty) materiałów lub urządzeń równoważnych i wykazać ich
równoważność w stosunku do wskazanych w SWZ.
5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:
1. Wykonawca sporządza ofertę na formularzu ofertowym stanowiącym załącznik nr 3 do SWZ. Ponadto wraz z formularzem
Wykonawca składa:
1) pełnomocnictwa lub inne dokumenty potwierdzające umocowanie do reprezentowania (odpowiednio: wykonawcy,
podmiotu udostępniającego zasoby, wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia), jeżeli w imieniu
(odpowiednio: wykonawcy, podmiotu udostępniającego zasoby, wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie
zamówienia) działa osoba, której umocowanie do reprezentowania nie wynika z dokumentów rejestrowych,
2) zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby
realizacji danego zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując
zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów oraz oświadczenie podmiotu udostępniającego
zasoby o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, w zakresie
wskazanym w rozdziale XI SWZ zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik nr 2 do formularza ofertowego,
3) oświadczenie o wspólnym składaniu oferty – wg wzoru stanowiącego załącznik nr 3 do formularza ofertowego.
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak
6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia.
2. Wspólnicy spółki cywilnej traktowani są jak Wykonawcy składający ofertę wspólną.
3. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia, ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w
postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia
publicznego – nie dotyczy spółki cywilnej, o ile upoważnienie/pełnomocnictwo do występowania w imieniu tej spółki wynika z
dołączonej do oferty umowy spółki bądź wszyscy wspólnicy podpiszą ofertę.
4. Pełnomocnictwo należy dołączyć do oferty zgodnie z rozdziałem XVI ust. 8 pkt 2 SWZ.
5. W przypadku Wykonawców składających ofertę wspólną w stosunku do żadnego z nich nie mogą istnieć podstawy do
wykluczenia określone w treści SWZ.
6. W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienie przez Wykonawców oświadczenie, o którym mowa w art.
125 ustawy (ust. 8 pkt 1) rozdziału XVI SWZ) składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie.
Oświadczenia te potwierdzają spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w którym Wykonawca wspólnie
ubiegający się o udzielenie zamówienia wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu, oraz brak podstaw
wykluczenia - każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia nie może podlegać wykluczeniu z
postępowania w oparciu o wskazane w SWZ podstawy wykluczenia. Powyższe oznacza, iż:
1) oświadczenie w zakresie braku podstaw wykluczenia musi złożyć każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o
udzielenie zamówienia;
2) oświadczenie o spełnianiu warunków udziału składa podmiot, który w odniesieniu do danego warunku udziału w
postępowaniu potwierdza jego spełnianie; dopuszcza się oświadczenie złożone łącznie, tj. podpisane przez wszystkie
podmioty wspólnie składające ofertę lub przez pełnomocnika występującego w imieniu wszystkich podmiotów.
7. W przypadku, o którym mowa w art. 117 ust. 2 lub 3 ustawy, Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie
zamówienia zobowiązani są dołączyć do oferty oświadczenie, o którym mowa w art. 117 ust. 4 ustawy, którego wynika, które
roboty budowlane, dostawy lub usługi wykonają poszczególni wykonawcy, stanowiącym odpowiedni punkt formularza oferty,
stanowiącego załącznik nr 3 do formularza ofertowego.
8. Wszelka korespondencja prowadzona będzie wyłącznie z podmiotem występującym jako pełnomocnik Wykonawców
wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na
sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
Zmiana i zakres zmian opisany został w załączniku nr 2 do SWZ - § 18
Zmiany postanowień Umowy.
2026-09-04 Biuletyn Zamówień Publicznych Ogłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane
Ogłoszenie nr 2026/BZP 00423668 z dnia 2026-09-04
7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją
zamówienia: Tak
7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-21 11:00
8.2.) Miejsce składania ofert: platforma zakupowa
https://enmedia.ezamawiajacy.pl/pn/ENMEDIA/demand/317852/notice/public/details
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-21 11:30
8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-20
2026-09-04 Biuletyn Zamówień Publicznych Ogłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane
Detalii licitație
Descriere
1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowe wykonanie awaryjnego ujęcia wód podziemnych – otworu hydrogeologicznego nr 2 o projektowanej głębokości 112 m p.p.t., wraz z robotami przygotowawczymi, dokumentacją, pompowaniami, badaniami i wyposażeniem w tym obudowy studziennej typu Lange lub równoważnej i pompy głębinowej z orurowaniem, przeznaczonego do ujmowania wód podziemnych z neogeńskiego - mioceńskiego poziomu wodonośnego, na terenie gminnego ujęcia wód podziemnych w miejscowości Bolechowo-Osiedle, gmina Czerwonak. Roboty należy wykonać zgodnie z dokumentacją stanowiącą załączniki do postępowania, wymaganymi decyzjami i zatwierdzeniami właściwych organów, obowiązującymi przepisami prawa, zasadami wiedzy technicznej, sztuką wiertniczą oraz wymaganiami niniejszego OPZ. Przedmiot zamówienia obejmuje wycinkę drzew w obrębie placu budowy tj. dz. 17/11 i 17/7 obr. Bolechowo-Osiedle, wszystkie roboty, dostawy, materiały, badania, pomiary, zabezpieczenia, urządzenia tymczasowe oraz dokumentację niezbędne do wykonania kompletnej studni głębinowej i przekazania jej Zamawiającemu do dalszego zagospodarowania i eksploatacji zgodnie z przeznaczeniem. 2. Okres gwarancji i rękojmi wynosi 60 miesięcy. 3. Informacja o przedmiocie zamówienia zawarta jest w załączniku nr 1 do SWZ oraz załącznikach.
Căutări relevante pentru PL-BZP-2026-BZP-00423668-01
Legături interne utile pentru CPV, autoritate și expresiile principale din denumirea procedurii.