Anunțul SCN1089776 pentru Acord cadru privind achizitia publica de servicii telefonie fixa, linie TELVERDE, abonamente acces internet, abonamente televiziune si inchiriere receivere este publicat de DIRECTIA GENERALA DE ASISTENTA SOCIALA SI PROTECTIA COPILULUI VASLUI și este încadrat la codul CPV 64210000-1 – Servicii de telefonie si de transmisie de date (Rev.2).
AUTORITATEA CONTRACTANTA I.1) Denumire si adrese DIRECTIA GENERALA DE ASISTENTA SOCIALA SI PROTECTIA COPILULUI VASLUI Cod de identificare fiscala: 17095927; Adresa: SOSEAUA NATIONALA VASLUI - IASI, NR. 1; Tipul juridic al cumparatorului: -Localitatea: Vaslui; Cod NUTS: RO216 Vaslui; Cod postal: 730019; Tara: Romania; Persoana de contact: ALINA MARICICA PETCUTA; Telefon: 40 ••• ••• 38; Fax: 40 ••• ••• 46; E-mail: a•••@d•••.ro; Adresa internet: (URL) https://www.dgaspc-vs.ro; Adresa web a profilului cumparatorului: https://www.e-licitatie.ro; I.2) Achizitie comuna Contractul implica o achizitie comuna: Nu Contractul este atribuit de un organism central de achizitie: Nu I.4) Tipul autoritii contractante Organism de drept public I.5) Activitate principala Protectie sociala
Obiect Sectiunea II.1 Obiectul achizitiei II.1.1) Titlu Acord cadru privind achizitia publica de servicii telefonie fixa, linie TELVERDE, abonamente acces internet, abonamente televiziune si inchiriere receivere Numar referinta: 1570/19.07.2021 II.1.2) Cod CPV principal 64210000-1 Servicii de telefonie si de transmisie de date (Rev.2) II.1.3) Tipul contractului Servicii / Servicii in afara celor cuprinse in Anexa II II.1.4) Descrierea succinta Acord cadru privind achizitia publica de telefonie fixa, linie TELVERDE, abonamente acces internet, abonamente televiziune si inchiriere receivere. In baza acordului cadru se vor perfecta cate 5 contracte subsecvente. Serviciile se vor presta in centrele aflate in subordinea D.G.A.S.P.C. Vaslui. Perioada previzionata pentru desfasurarea acordului cadru – 24 luni, 01.09.2021-31.08.2023. Operatorii economici vor putea solicita clarificari/informatii suplimentare cu 10 zile inainte de data limita de depunere ofetelor.Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatii suplimentare in termen de maxim doua zile lucratoare. II.1.5) Valoarea totala estimate Valoarea fara TVA: 134638,56; Moneda: RON (în cazul acordurilor-cadru sau al sistemelor dinamice de achizitii – valoarea maxima totala estimata pentru întreaga durata a acordului-cadru sau a sistemului dinamic de achizitii) II.1.6) Informatii privind loturile Contractul este împartit în loturi: Nu Pot fi depuse oferte pentru: - Sectiunea II.2 Descriere II.2.2) Cod(uri) CPV suplimentare Cod CPV principal: 64210000-1 Servicii de telefonie si de transmisie de date (Rev.2) Cod CPV suplimentar: - II.2.3) Locul de executare Cod NUTS: RO216 Vaslui Locul principal de executare: Centrele D.G.A.S.P.C. Vaslui indicate in caietul de sarciniCentrele D.G.A.S.P.C. Vaslui indicate in caietul de sarcini II.2.4) Descrierea achizitiei publice (natura si cantitatea lucrarilor, produselor sau serviciilor sau o mentiune privind nevoile si cerintele) Achizitie publica de Servicii de telefonie fixa - 32 linii telefonice fixe, 1 linie TELVERDE,12 servicii internet, 41 servicii TV si inchiriere119 receivere II.2.5) Criterii de atribuire Pretul cel mai scazut II.2.13) Informatii despre fondurile Uniunii Europene Achizitia se refera la un proiect si/sau program finantat din fonduri ale Uniunii Europene: Nu II.2.14) Informatii suplimentare -
Acord cadru privind achizitia publica de servicii telefonie fixa, linie TELVERDE, abonamente acces internet, abonamente televiziune si inchiriere receivere Anunt de participare simplificat Sectiunea I: AUTORITATEA CONTRACTANTA I.1) Denumire si adrese DIRECTIA GENERALA DE ASISTENTA SOCIALA SI PROTECTIA COPILULUI VASLUI Cod de identificare fiscala: 17095927; Adresa: SOSEAUA NATIONALA VASLUI - IASI, NR. 1; Tipul juridic al cumparatorului: -Localitatea: Vaslui; Cod NUTS: RO216 Vaslui; Cod postal: 730019; Tara: Romania; Persoana de contact: ALINA MARICICA PETCUTA; Telefon: 40 ••• ••• 38; Fax: 40 ••• ••• 46; E-mail: a•••@d•••.ro; Adresa internet: (URL) https://www.dgaspc-vs.ro; Adresa web a profilului cumparatorului: https://www.e-licitatie.ro; I.2) Achizitie comuna Contractul implica o achizitie comuna: Nu Contractul este atribuit de un organism central de achizitie: Nu I.4) Tipul autoritii c
Legături interne utile pentru CPV, autoritate și expresiile principale din denumirea procedurii.
Cod CPV
64210000-1 - Servicii de telefonie si de transmisie de date (Rev.2)
Vezi alte licitații publice pentru CPV 64210000-1 pornind de la SCN1089776.
Autoritate contractantă
DIRECTIA GENERALA DE ASISTENTA SOCIALA SI PROTECTIA COPILULUI VASLUI
Explorează și alte anunțuri publicate de DIRECTIA GENERALA DE ASISTENTA SOCIALA SI PROTECTIA COPILULUI VASLUI.
Cuvinte-cheie din titlu
Acord cadru privind achizitia publica de servicii telefonie fixa, linie TELVERDE, abonamente acces internet, abonamente televiziune si inchiriere receivere
Caută proceduri similare folosind titlul licitației SCN1089776.
Informatii juridice, economice, financiare si tehnice III.1) Conditii de participare III.1.1) Capacitatea de exercitare a activitatii profesionale, inclusiv cerintele privind inscrierea in registrele profesionale sau comerciale Lista si descriere succinta a conditiilor: Cerinta nr.1: - Declaratie pe propria raspundere privind neincadrarea in vreuna din situatiile prevazute in art.164, 165 si 167 din Legea nr.98/2016. Ofertantii, tertii sustinatori si subcontractantii nu trebuie sa se regaseasca in situatiile prevazute la art.164, 165 si 167 din Legea nr.98/2016. Modalitatea prin care poate fi demonstrata indeplinirea cerintei: Se va completa DUAE de catre operatorii economici participanti la procedura de atribuire cu informatiile aferente situatiei lor. Cerinta nr.2: Prezentarea Declaratiei privind neincadrarea in prevederile art.59 (evitarea conflictului de interese) din Legea nr.98/2016 - Formularul 2 din sectiunea Formulare va fi completata de toti participantii si se va urca in SEAP odata cu DUAE; Petcuta Alina Lista cu persoanele ce detin functii de decizie in cadrul autoritatii contractante:1. Cazacu Dragos Andrei 2.Buruiana Ioan 3.Furtuna Adrian 4.Petcuta Alina 5. Andrusca Danut 6. Topala Aida 7. Ungurianu Tedi 8.Barbu Stefan 9. Gheteu Vali 10. Gheorghian Eleodor 11. Barbu Mihaela 12. Trifan Ion Documentele justificative care probeaza indeplinirea celor asumate prin completarea DUAE urmeaza a fi prezentate, la solicitarea autoritatii contractante, doar de catre ofertantul clasat pe locul I in clasamentul intermediar intocmit pana la finalizarea evaluarii ofertelor. Aceste documente pot fi: -certificate constatatoare privind lipsa datoriilor RESTANTE cu privire la plata impozitelor, taxelor sau a contributiilor la bugetul general consolidat ( buget local, buget de stat e.t.c.) la momentul prezentarii; -cazierul judiciar al operatorului economic si al membrilor organului de administrare, de conducere sau de supraveghere al respectivului operator economic sau a celor ce au putere de reprezentare, de decizie sau de control in cadrul acestuia, asa cum rezulta din certificatul constatator emis de ONRC/actul constitutiv; -dupa caz, documente prin care sa se demonstreze faptul ca operatorul economic poate beneficia de derogarile prevazute la art.166 alin.(2), art.167 alin.(2), art.171 din Legea nr.98/2016 privind achizitiile publice; -alte documente edificatoare, dupa caz. Ofertantul persoana juridica romana clasat pe primul loc va trebui sa prezinte aceste documente scanate in SEAP . Ofertantii pot ridica certificatele si pot obtine informatii cu privire la impozite si taxe locale de la Primariile si Administratiile Financiare de care tin sau eliberate de autoritatile competente din tara in care ofertantul este rezident. In masura in care procedura de emitere a certificatului nu permite confirmarea situatiei datoriilor la data solicitata, ofertantul/candidatul poate depune o declaratie pe propria raspundere conform art.168 din Legea nr.98/2016 pentru indeplinirea cerintelor 1 - 3. Daca exista incertitudini referitoare la situatia unui operator economic autoritatea contractanta are dreptul sa solicite informatii direct de la autoritatile competente. 1.Operatorii economici ce depun oferte trebuie sa dovedeasca o forma de inregistrare in conditiile legii in tara de rezidenta, ca sunt legal constituiti si ca nu se afla in niciuna din situatiile de anulare a constituirii, precum si faptul ca au capacitatea profesionala de a realiza activitatea care face obiectul contractului. Modalitatea de indeplinire: Initial completarea DUAE, urmand ca, la cererea autoritatii contractante, ofertantul clasat pe primul loc sa prezinte, pana la finalizarea evaluarii ofertelor, un certificat constatator emis de O.N.R.C. din care sa rezulte obiectul de activitate la respectivului operator economic sau, in cazul ofertantilor straini, documente echivalente emise in tara de rezidenta. Informatiile cuprinse in certificatul constatator trebuie sa fie reale/actuale la momentul prezentarii acestuia. In cazul unei asocieri, fiecare asociat este obligat sa prezinte aceste documente pentru partea de contract pe care o realizeaza. Documentele se vor prezenta scanate si semnate in S.E.A.P. Modalitatea prin care poate fi demonstrata indeplinirea cerintei:se va completa DUAE cu informatiile aferente situatiei ofertantilor participanti. Documentele ce probeaza indeplinirea celor asumate prin completarea DUAE, in cazul ofertantilor straini, documentele echivalente emise in tara de rezidenta, urmeaza sa fie prezentate, la solicitarea autoritatii contractante, doar de catre ofertantul clasat pe locul I in clasamentul intermediar III.1.2) Situatia economica si financiara Criteriile de selectie enuntate în documentele achizitiei: Nu Lista si descriere succinta a criteriilor de selectie: - Nivel(uri) minim(e) al(e) standardelor care ar putea fi impuse: - III.1.3) Capacitatea tehnica si profesionala Criteriile de selectie enuntate în documentele achizitiei: Da Lista si descriere succinta a criteriilor de selectie: Pentru contractele de achizitie de servicii: executarea de servicii de tipul specificat Ofertantul ( operator economic sau membrii asocierii impreuna ) trebuie sa aiba capacitatea tehnica de a executa serviciile din cadrul acestui contract si sa aiba ca obiectul de activitate prestarea de servicii de telefonie/internet/ televiziune. Proportia de subcontractare Daca este cazul, ofertantul are obligatia de a preciza partea/partile din contract pe care urmeaza sa le subcontracteze, procentul din valoarea contractului care va fi indeplinit de subcontractanti si datele de identificare ale subcontractantilor propusi. Informatii necesare: Declaratie privind partea/partile din contract care sunt indeplinite de subcontractant si specializarea acestora. Documentele se prezinta in original, copie legalizata sau copie conform cu originalul, dupa caz. c)Informatii privind asocierea ( daca este cazul ) In cazul in care oferta este depusa de un grup de operatori, aceasta va cuprinde si acordul de asociere in care va fi nominalizat liderul de asociere, confirmat prin scrisori de imputernicire din partea tuturor asociatilor, proportia din contract care revine fiecarui asociat in parte precum si faptul ca liderul asociatiei este responsabil cu executia contractului, inclusiv platile. Informatii necesare: Acordul de asociere. In cazul ofertei declarate castigatoare, la incheierea contractului de achizitie publica, autoritatea contractanta va solicita viitorului contractanta legalizarea acordului de asociere. Documentele se vor prezenta in original, copie legalizata sau copie ,,conform cu originalul", dupa caz. Nivel(uri) minim(e) al(e) standardelor care ar putea fi impuse: Lista principalelor servicii similare, de natura serviciilor de telefonie/internet/ televiziune, prestate in ultimii 3 ani, calculati pana la data limita de depunere a ofertelor. Lista va contine valori, perioade de prestari servicii, beneficiari, indiferent daca acestia sunt autoritati contractante sau clienti privati, insotita de o certificare/documente emise sau contrasemnate de o autoritate contractanta sau de clientul beneficiar. Avand in vedere dispozitiile art.193 alin.3 din Legea nr. 98/2016, in cazul in care un operator economic intentioneaza sa subcontracteze o parte o parte/parti din contract, DUAE va include inf.solicitata cu privire la subcontractanti. In baza Notificarii ANAP nr.256/08.12.2016 solicitam tuturor ofertantilor, ca, odata cu depunerea DUAE, sa prezinte acordul de subcontractare. Nedepunerea odata cu oferta a DUAE, a angajamnetului ferm a tertului sustinator din care sa rezulte modul efectiv in care se va materializa sustinerea acestuia, sau dupa caz a acordului de subcontractare si/sau acordului de asociere constituie temei pentru solicitarea de clarificari pentru eventualele inadvertente de forma ale informatiilor cuprinse in sectiunile DUAE, atat ale ofertantului/candidatului, cat si ale subcontractantului/tertului sustinator, acest lucru fiind necesar pentru a asigura desfasurarea corespunzatoare a procedurii de atribuire - conf. Notificarii nr.258 reprezentatnd Erata la Notificarea ANAP nr.256/2016 Documentele justificative care probeaza cele asumate in acorduri vor fi solicitate doar ofertantului declarat castigator, la solicitarea autoritatii contractante.
Procedura IV.1) Descriere IV.1.1) Tipul procedurii Procedura simplificata IV.1.3) Informatii privind un acord-cadru sau un sistem dinamic de achizitii Achizitia implica incheierea unui acord-cadru: Da Numarul maxim preconizat de participanti la acordul-cadru: - Justificarea oricarei durate care depaseste patru ani: - IV.1.6) Informatii despre licitatia electronica Se va organiza o licitatie electronica: Nu IV.2) Informatii administrative IV.2.2) Termen limita pentru primirea ofertelor sau a cererilor de participare Data si ora locala: 06 ••• ••• 15:00 IV.2.4) Limbile in care pot fi depuse ofertele sau cererile de participare: Romana IV.2.6) Perioada minima pe parcursul careia ofertantul trebuie sa isi mentinta oferta Oferta trebuie sa fie valabila pana la: 06.12.2021 Durata in luni: 4 IV.2.7) Conditii de deschidere a ofertelor Data si ora locala:06 ••• ••• 15:00 Locul: In SEAP
Informatii complementare VI.1) Informatii privind periodicitatea Aceasta achizitie este periodica: Nu Perioadele estimate de publicare a anunturilor viitoare: - VI.2) Informatii privind fluxurile de lucru electronice Se va utiliza sistemul de comenzi electronice: Nu Se va accepta facturarea electronica: Da Se vor utiliza platile electronice: Nu VI.3) Informatii suplimentare Modul in care se poate accesa DUAE in vederea completarii de catre operatorii economici interesati: SEAP In cazul in care se constata, dupa evaluare, ca sunt clasate pe primul si al doile loc mai multe oferte cu preturi egale, autoritatea contractanta va solicita depunerea de noi oferte de pret prin intermediul SEAP in sectiunea ,,Clarificari”. Departajarea ofertelor se va raporta ofertele egale de pe primul loc.Operatorii economici vor incarca electronic documente care contin noile preturi, urmand ca primele doua oferte ce contin pretul cel mai mic sa fie declarate castigatoare. Contractul se va incheia cu operatorul clasat pe locul I.Ofertantii vor prezenta o declaratie prin care accepta clauzele contractuale cuprinse in modelul de contract din documentatia de atribuire, in caz contrar se va considera ca a acceptat tacit clauzele contractuale. Completarea DUAE se va face si accesand SEAP. VI.4) Proceduri de contestare VI.4.1) Organismul de solutionare a contestatiilor Consiliul National de Solutionare a Contestatiilor Adresa: Str. Stavropoleos nr. 6, sector 3; Tipul juridic al cumparatorului: Autoritate guvernamentală centrală; Localitatea: București; Cod postal: 030084; Tara: Romania; Telefon: 40 ••• ••• 41; Fax: 40 ••• ••• 42; E-mail: o•••@c•••.ro; Adresa internet: (URL) http://www.cnsc.ro; VI.4.2) Organismul competent pentru procedurile de mediere - VI.4.3) Procedura de contestare Precizari privind termenul (termenele) pentru procedurile de contestare: Persoana care se considera vatamata poate sesiza CNSC. Termenele de exercitare a caii de atac sunt cele prevazute la art.6 si 8 din Legea nr.101/2016. VI.4.4) Serviciul de la care se pot obtine informatii privind procedura de contestare - VI.5) Data expedierii prezentului anunt 22.07.2021
DIRECTIA GENERALA DE ASISTENTA SOCIALA SI PROTECTIA COPILULUI VASLUI
Profil autoritate
S••• S••• N••• V••• n••• 1••• S••• -••• J••• V••• L••• M••• G••• C••• p••• 7••• M••• G••• V••• ••
Date din anunț
Persoană
A••• M••• P•••
a•••@d•••.ro
Telefon
40 ••• ••• 38
Fax
40 ••• ••• 46
Adresă
Vaslui, Vaslui