Anunțul SCN1177369 pentru Contract de prestări servicii de gastroenterologie este publicat de 4540054 - MINISTERUL APĂRĂRII NAȚIONALE – UNITATEA MILITARĂ 02534 IAȘI și este încadrat la codul CPV 85121251-7 – Servicii de gastroenterologie (Rev.2).
Harvey procesează documentele acestei licitații...
AUTORITATEA CONTRACTANTA I.1) Denumire si adrese MINISTERUL APĂRĂRII NAȚIONALE – UNITATEA MILITARĂ 02534 IAȘI Cod de identificare fiscala: 4540054; Adresa: Strada: General Berthelot Henri Mathias, nr. 7-9; Tipul juridic al cumparatorului: Autoritate guvernamentală centrală; Localitatea: Iasi; Cod NUTS: RO213 Iasi; Cod postal: 700483; Tara: Romania; Persoana de contact: Ana-Maria Gradinariu; Telefon: 07 ••• ••• 37; Fax: 40 ••• ••• 44; E-mail: a•••@s•••.ro; Adresa internet: (URL) https://www.smuis.ro; Adresa web a profilului cumparatorului: https://www.e-licitatie.ro; I.2) Achizitie comuna Contractul implica o achizitie comuna: Nu Contractul este atribuit de un organism central de achizitie: Nu I.3) Comunicare Documentele de achizitii publice sunt disponibile pentru acces direct, nerestrictionat, complet si gratuit la: (URL) https://e-licitatie.ro/pub/notices/simplified-notice/v2/view/100242087 Informatii suplimentare pot fi obtinute de la: adresa mentionata mai sus Ofertele sau cererile de participare trebuie depuse: adresa mentionata mai sus I.4) Tipul autoritii contractante Minister sau orice alta autoritate nationala sau federala, inclusiv subdiviziuni regionale sau locale ale acestora I.5) Activitate principala Sanatate
Obiect Sectiunea II.1 Obiectul achizitiei II.1.1) Titlu Contract de prestări servicii de gastroenterologie Numar referinta: 4540054_2026_PAAPD1629193 II.1.2) Cod CPV principal 85121251-7 Servicii de gastroenterologie (Rev.2) II.1.3) Tipul contractului Servicii / Servicii de sanatate, servicii sociale si servicii conexe II.1.4) Descrierea succinta Asigurarea unui medic specialist în vederea prestării serviciilor de gastroenterologie până la data de 31.12.2026, conform cerintelor din caietul de sarcini, cu posibilitatea de prelungire prin act adițional până la data de 30.04.2026. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor este de 3 zile. Autoritatea contractantă va răspunde la toate clarificările în a 2-a zi înainte de termenul limită pentru depunerea ofertelor. II.1.5) Valoarea totala estimate Valoarea fara TVA: 57450; Moneda: RON (în cazul acordurilor-cadru sau al sistemelor dinamice de achizitii – valoarea maxima totala estimata pentru întreaga durata a acordului-cadru sau a sistemului dinamic de achizitii) II.1.6) Informatii privind loturile Contractul este împartit în loturi: Nu Pot fi depuse oferte pentru: - Sectiunea II.2 Descriere II.2.2) Cod(uri) CPV suplimentare Cod CPV principal: 85121251-7 Servicii de gastroenterologie (Rev.2) Cod CPV suplimentar: - II.2.3) Locul de executare Cod NUTS: RO213 Iași Locul principal de executare: str. G-ral Berthelot Henri Mathias, nr. 7-9str. G-ral Berthelot Henri Mathias, nr. 7-9 II.2.4) Descrierea achizitiei publice (natura si cantitatea lucrarilor, produselor sau serviciilor sau o mentiune privind nevoile si cerintele) Prestarea de servicii de gastroenterologie în baza unui contract de achiziție publică, în vederea asigurării supravegherii sănătății pacienților Spitalului Clinic Militar de Urgență „Dr. IacobCzihac" – Iași. II.2.5) Criterii de atribuire Cel mai bun raport calitate – pret Denumire factor evaluare: Pretul ofertei Pondere: 40% Denumire factor evaluare: Experiența în ani de activitate (30%, respectiv 30 de puncte) Pondere: 30% Denumire factor evaluare: Competențe de specialitate (30%, respectiv 30 puncte) Pondere: 30% II.2.13) Informatii despre fondurile Uniunii Europene Achizitia se refera la un proiect si/sau program finantat din fonduri ale Uniunii Europene: Nu II.2.14) Informatii suplimentare -
Contract de prestări servicii de gastroenterologie Anunt de participare simplificat Sectiunea I: AUTORITATEA CONTRACTANTA I.1) Denumire si adrese MINISTERUL APĂRĂRII NAȚIONALE – UNITATEA MILITARĂ 02534 IAȘI Cod de identificare fiscala: 4540054; Adresa: Strada: General Berthelot Henri Mathias, nr. 7-9; Tipul juridic al cumparatorului: Autoritate guvernamentală centrală; Localitatea: Iasi; Cod NUTS: RO213 Iasi; Cod postal: 700483; Tara: Romania; Persoana de contact: Ana-Maria Gradinariu; Telefon: 07 ••• ••• 37; Fax: 40 ••• ••• 44; E-mail: a•••@s•••.ro; Adresa internet: (URL) https://www.smuis.ro; Adresa web a profilului cumparatorului: https://www.e-licitatie.ro; I.2) Achizitie comuna Contractul implica o achizitie comuna: Nu Contractul este atribuit de un organism central de achizitie: Nu I.3) Comunicare Documentele de achizitii publice sunt disponibile pentru acces direct, nerestrictiona
Legături interne utile pentru CPV, autoritate și expresiile principale din denumirea procedurii.
Cod CPV
85121251-7 - Servicii de gastroenterologie (Rev.2)
Vezi alte licitații publice pentru CPV 85121251-7 pornind de la SCN1177369.
Autoritate contractantă
4540054 - MINISTERUL APĂRĂRII NAȚIONALE – UNITATEA MILITARĂ 02534 IAȘI
Explorează și alte anunțuri publicate de 4540054 - MINISTERUL APĂRĂRII NAȚIONALE – UNITATEA MILITARĂ 02534 IAȘI.
Cuvinte-cheie din titlu
Contract de prestări servicii de gastroenterologie
Caută proceduri similare folosind titlul licitației SCN1177369.
Informatii juridice, economice, financiare si tehnice III.1) Conditii de participare III.1.1) Capacitatea de exercitare a activitatii profesionale, inclusiv cerintele privind inscrierea in registrele profesionale sau comerciale Lista si descriere succinta a conditiilor: Motive excludere privind situația operatorului economic: Încălcarea obligațiilor în domeniile legislației de mediu Neîncadrarea în prevederile art. 164,165,167 din Legea 98/2016 - dupa caz documente prin care se demonstreaza faptul ca operatorul economic poate beneficia de derogarile prevazute la art. 166 alin.(2), art.167 alin.(2), art.171 din Legea 98/2016 privind achizitiile publice; - alte documente edificatoare, dupa caz. Ofertantul va completa cerinta corespunzatoare in formularul DUAE. Documentele justificative care probeaza indeplinirea celor asumate prin completarea DUAE urmeaza a fi prezentate, la solicitarea autoritatii contractante, doar de catre ofertantii clasati pe primul loc in clasamentul intermediar intocmit la finalizarea evaluarii ofertelor Încălcarea obligațiilor în domeniile legislației muncii Neîncadrarea în prevederile art. 164,165,167 din Legea 98/2016 - dupa caz documente prin care se demonstreaza faptul ca operatorul economic poate beneficia de derogarile prevazute la art. 166 alin.(2), art.167 alin.(2), art.171 din Legea 98/2016 privind achizitiile publice; - alte documente edificatoare, dupa caz. Ofertantul va completa cerinta corespunzatoare in formularul DUAE. Documentele justificative care probeaza indeplinirea celor asumate prin completarea DUAE urmeaza a fi prezentate, la solicitarea autoritatii contractante, doar de catre ofertantii clasati pe primul loc in clasamentul intermediar intocmit la finalizarea evaluarii ofertelor Încălcarea obligațiilor în domeniile legislației sociale Neîncadrarea în prevederile art. 164,165,167 din Legea 98/2016 - dupa caz documente prin care se demonstreaza faptul ca operatorul economic poate beneficia de derogarile prevazute la art. 166 alin.(2), art.167 alin.(2), art.171 din Legea 98/2016 privind achizitiile publice; - alte documente edificatoare, dupa caz. Ofertantul va completa cerinta corespunzatoare in formularul DUAE. Documentele justificative care probeaza indeplinirea celor asumate prin completarea DUAE urmeaza a fi prezentate, la solicitarea autoritatii contractante, doar de catre ofertantii clasati pe primul loc in clasamentul intermediar intocmit la finalizarea evaluarii ofertelor Acorduri cu alți operatori economici care vizează denaturarea concurenței Neîncadrarea în prevederile art. 164,165,167 din Legea 98/2016 - dupa caz documente prin care se demonstreaza faptul ca operatorul economic poate beneficia de derogarile prevazute la art. 166 alin.(2), art.167 alin.(2), art.171 din Legea 98/2016 privind achizitiile publice; - alte documente edificatoare, dupa caz. Ofertantul va completa cerinta corespunzatoare in formularul DUAE. Documentele justificative care probeaza indeplinirea celor asumate prin completarea DUAE urmeaza a fi prezentate, la solicitarea autoritatii contractante, doar de catre ofertantii clasati pe primul loc in clasamentul intermediar intocmit la finalizarea evaluarii ofertelor Conflict de interese care decurge din participarea la procedura de achiziții publice Conflict de interese care decurge din participarea la procedura de achiziții publice Operatorul economic (ofertant individual/ofertant asociat/subcontractant/tert sustinator) nu trebuie sa se încadreze în situatiile prevazute la art. 59 si art. 60 din Legea nr. 98/2016. Modalitatea de îndeplinire: Operatorii economici participanti la procedura de atribuire vor completa si depune Declaratia cu privire la conflictul de interese (declarația privind neîncadrarea în situațiile potențial generatoare de conflict de interese, cu menționarea persoanelor care dețin funcții de decizie în cadrul autorității contractante) în conformitate cu prevederile art. 59 si art. 60 alin. (1) lit. a), lit. d) si lit. e) din Legea 98 (Formularul este pus in sectiunea formulare). Persoanele ce detin functii de decizie în autoritatea contractanta cu privire la organizarea, derularea si finalizarea procedurii de achizitie publica sunt: Zamfir Bogdan-Ștefan, Pleșescu Iulian, Ungureanu Sebastian, Atitienei Dragoș-George, Ifrim Marcel, Grădinariu Ana-Maria, Herghelegiu Crenguța, Mitache Diana Elena, Toderascu Bogdan. Implicare directă sau indirectă în pregătirea acestei proceduri de achiziții publice Neîncadrarea în prevederile art. 164,165,167 din Legea 98/2016 - dupa caz documente prin care se demonstreaza faptul ca operatorul economic poate beneficia de derogarile prevazute la art. 166 alin.(2), art.167 alin.(2), art.171 din Legea 98/2016 privind achizitiile publice; - alte documente edificatoare, dupa caz. Ofertantul va completa cerinta corespunzatoare in formularul DUAE. Documentele justificative care probeaza indeplinirea celor asumate prin completarea DUAE urmeaza a fi prezentate, la solicitarea autoritatii contractante, doar de catre ofertantii clasati pe primul loc in clasamentul intermediar intocmit la finalizarea evaluarii ofertelor Încetare anticipată, daune-interese sau alte sancțiuni comparabile Neîncadrarea în prevederile art. 164,165,167 din Legea 98/2016 - dupa caz documente prin care se demonstreaza faptul ca operatorul economic poate beneficia de derogarile prevazute la art. 166 alin.(2), art.167 alin.(2), art.171 din Legea 98/2016 privind achizitiile publice; - alte documente edificatoare, dupa caz. Ofertantul va completa cerinta corespunzatoare in formularul DUAE. Documentele justificative care probeaza indeplinirea celor asumate prin completarea DUAE urmeaza a fi prezentate, la solicitarea autoritatii contractante, doar de catre ofertantii clasati pe primul loc in clasamentul intermediar intocmit la finalizarea evaluarii ofertelor Activitățile economice sunt suspendate Neîncadrarea în prevederile art. 164,165,167 din Legea 98/2016 - dupa caz documente prin care se demonstreaza faptul ca operatorul economic poate beneficia de derogarile prevazute la art. 166 alin.(2), art.167 alin.(2), art.171 din Legea 98/2016 privind achizitiile publice; - alte documente edificatoare, dupa caz. Ofertantul va completa cerinta corespunzatoare in formularul DUAE. Documentele justificative care probeaza indeplinirea celor asumate prin completarea DUAE urmeaza a fi prezentate, la solicitarea autoritatii contractante, doar de catre ofertantii clasati pe primul loc in clasamentul intermediar intocmit la finalizarea evaluarii ofertelor Faliment Neîncadrarea în prevederile art. 164,165,167 din Legea 98/2016 - dupa caz documente prin care se demonstreaza faptul ca operatorul economic poate beneficia de derogarile prevazute la art. 166 alin.(2), art.167 alin.(2), art.171 din Legea 98/2016 privind achizitiile publice; - alte documente edificatoare, dupa caz. Ofertantul va completa cerinta corespunzatoare in formularul DUAE. Documentele justificative care probeaza indeplinirea celor asumate prin completarea DUAE urmeaza a fi prezentate, la solicitarea autoritatii contractante, doar de catre ofertantii clasati pe primul loc in clasamentul intermediar intocmit la finalizarea evaluarii ofertelor Insolvență Neîncadrarea în prevederile art. 164,165,167 din Legea 98/2016 - dupa caz documente prin care se demonstreaza faptul ca operatorul economic poate beneficia de derogarile prevazute la art. 166 alin.(2), art.167 alin.(2), art.171 din Legea 98/2016 privind achizitiile publice; - alte documente edificatoare, dupa caz. Ofertantul va completa cerinta corespunzatoare in formularul DUAE. Documentele justificative care probeaza indeplinirea celor asumate prin completarea DUAE urmeaza a fi prezentate, la solicitarea autoritatii contractante, doar de catre ofertantii clasati pe primul loc in clasamentul intermediar intocmit la finalizarea evaluarii ofertelor Active administrate de lichidator Neîncadrarea în prevederile art. 164,165,167 din Legea 98/2016 - dupa caz documente prin care se demonstreaza faptul ca operatorul economic poate beneficia de derogarile prevazute la art. 166 alin.(2), art.167 alin.(2), art.171 din Legea 98/2016 privind achizitiile publice; - alte documente edificatoare, dupa caz. Ofertantul va completa cerinta corespunzatoare in formularul DUAE. Documentele justificative care probeaza indeplinirea celor asumate prin completarea DUAE urmeaza a fi prezentate, la solicitarea autoritatii contractante, doar de catre ofertantii clasati pe primul loc in clasamentul intermediar intocmit la finalizarea evaluarii ofertelor Situații similare, în temeiul legislației naționale, cum ar fi falimentul Neîncadrarea în prevederile art. 164,165,167 din Legea 98/2016 - dupa caz documente prin care se demonstreaza faptul ca operatorul economic poate beneficia de derogarile prevazute la art. 166 alin.(2), art.167 alin.(2), art.171 din Legea 98/2016 privind achizitiile publice; - alte documente edificatoare, dupa caz. Ofertantul va completa cerinta corespunzatoare in formularul DUAE. Documentele justificative care probeaza indeplinirea celor asumate prin completarea DUAE urmeaza a fi prezentate, la solicitarea autoritatii contractante, doar de catre ofertantii clasati pe primul loc in clasamentul intermediar intocmit la finalizarea evaluarii ofertelor Concordat Neîncadrarea în prevederile art. 164,165,167 din Legea 98/2016 - dupa caz documente prin care se demonstreaza faptul ca operatorul economic poate beneficia de derogarile prevazute la art. 166 alin.(2), art.167 alin.(2), art.171 din Legea 98/2016 privind achizitiile publice; - alte documente edificatoare, dupa caz. Ofertantul va completa cerinta corespunzatoare in formularul DUAE. Documentele justificative care probeaza indeplinirea celor asumate prin completarea DUAE urmeaza a fi prezentate, la solicitarea autoritatii contractante, doar de catre ofertantii clasati pe primul loc in clasamentul intermediar intocmit la finalizarea evaluarii ofertelor Abaterea profesională gravă Neîncadrarea în prevederile art. 164,165,167 din Legea 98/2016 - dupa caz documente prin care se demonstreaza faptul ca operatorul economic poate beneficia de derogarile prevazute la art. 166 alin.(2), art.167 alin.(2), art.171 din Legea 98/2016 privind achizitiile publice; - alte documente edificatoare, dupa caz. Ofertantul va completa cerinta corespunzatoare in formularul DUAE. Documentele justificative care probeaza indeplinirea celor asumate prin completarea DUAE urmeaza a fi prezentate, la solicitarea autoritatii contractante, doar de catre ofertantii clasati pe primul loc in clasamentul intermediar intocmit la finalizarea evaluarii ofertelor Au fost găsiți vinovați de fals în declarații, au divulgat informații, nu au putut furniza documentele necesare și au obținut informații confidențiale ale acestei proceduri Neîncadrarea în prevederile art. 164,165,167 din Legea 98/2016 - dupa caz documente prin care se demonstreaza faptul ca operatorul economic poate beneficia de derogarile prevazute la art. 166 alin.(2), art.167 alin.(2), art.171 din Legea 98/2016 privind achizitiile publice; - alte documente edificatoare, dupa caz. Ofertantul va completa cerinta corespunzatoare in formularul DUAE. Documentele justificative care probeaza indeplinirea celor asumate prin completarea DUAE urmeaza a fi prezentate, la solicitarea autoritatii contractante, doar de catre ofertantii clasati pe primul loc in clasamentul intermediar intocmit la finalizarea evaluarii ofertelor Criterii selecție privind capacitatea de a corespunde cerințelor: Autorizație sau apartenență la o organizație particulară necesară pentru contracte de servicii Certificat de membru eliberat de Colegiul medicilor – vizat anual; Asigurare răspundere civilă medicală obligatorie Ofertantul va completa cerința corespunzătoare în formularul DUAE. Documentele justificative care probează îndeplinirea celor asumate prin completarea DUAE urmează a fi prezentate, la solicitarea autorității contractante, doar de către ofertantul clasat pe primul loc în clasamentul intermediar întocmit la finalizarea evaluării ofertelor. III.1.2) Situatia economica si financiara Criteriile de selectie enuntate în documentele achizitiei: Nu Lista si descriere succinta a criteriilor de selectie: - Nivel(uri) minim(e) al(e) standardelor care ar putea fi impuse: - III.1.3) Capacitatea tehnica si profesionala Criteriile de selectie enuntate în documentele achizitiei: Da Lista si descriere succinta a criteriilor de selectie: Diplome de studii și calificări profesionale Nivel(uri) minim(e) al(e) standardelor care ar putea fi impuse: Experiența minim necesară: - Nu este necesară, dar constituie un avantaj, conform criteriului de atribuire. Ofertantul va completa cerința corespunzătoare în formularul DUAE. Documentele justificative care probează îndeplinirea celor asumate prin completarea DUAE urmează a fi prezentate, la solicitarea autorității contractante, doar de către ofertantul clasat pe primul loc în clasamentul intermediar întocmit la finalizarea evaluării ofertelor. Diploma de absolvire studii superioare specifică, diplomă medic specialist pentru care se depune oferta. Ofertantul va completa cerința corespunzătoare în formularul DUAE. Documentele justificative care probează îndeplinirea celor asumate prin completarea DUAE urmează a fi prezentate, la solicitarea autorității contractante, doar de către ofertantul clasat pe primul loc în clasamentul intermediar întocmit la finalizarea evaluării ofertelor. Se va prezenta în oricare din formele copie legalizată/copie lizibilă cu mențiunea „conform cu originalul”.
Procedura IV.1) Descriere IV.1.1) Tipul procedurii Procedura simplificata IV.1.3) Informatii privind un acord-cadru sau un sistem dinamic de achizitii IV.1.6) Informatii despre licitatia electronica Se va organiza o licitatie electronica: Nu IV.2) Informatii administrative IV.2.2) Termen limita pentru primirea ofertelor sau a cererilor de participare Data si ora locala: 20.07.2026 15:00 IV.2.4) Limbile in care pot fi depuse ofertele sau cererile de participare: Romana IV.2.6) Perioada minima pe parcursul careia ofertantul trebuie sa isi mentinta oferta Oferta trebuie sa fie valabila pana la: 01.01.0001 IV.2.7) Conditii de deschidere a ofertelor Data si ora locala:21.07.2026 08:00 Locul: la sediul autoritatii contractante
Informatii complementare VI.1) Informatii privind periodicitatea Aceasta achizitie este periodica: Nu Perioadele estimate de publicare a anunturilor viitoare: - VI.2) Informatii privind fluxurile de lucru electronice Se va utiliza sistemul de comenzi electronice: Nu Se va accepta facturarea electronica: Da Se vor utiliza platile electronice: Nu VI.3) Informatii suplimentare Comunicarea privind rezultatul procedurii va fi transmis ofertanților prin utilizarea uneia din următoarele modalități de comunicare: adresa de e-mail menționată de ofertant. Autoritatea contractantă are dreptul de a solicita ofertanților, în circumstanțe excepționale, înainte de expirarea perioadei de valabilitate a ofertei, prelungirea acestei perioade. În cazul în care două sau mai multe oferte sunt clasate pe primul loc, cu punctaje egale, departajarea se va face având în vedere punctajul obținut la factorii de evaluare în ordinea descrescătoare a ponderilor acestora. În situația în care egalitatea se menține, autoritatea contractantă are dreptul să solicite noi propuneri financiare, și oferta câștigătoare va fi desemnată cea cu propunerea financiară cea mai mică. Cerintele tehnice definite la nivelul anuntului de participare, caietului de sarcini sau altor documente complementare, prin trimiterea standardelor, la un anumit producator, la marci, brevete, tipuri, la o origine sau la o productie/metoda specifica de fabricatie/prestare/executie, vor fi intelese ca fiind insotite de mentiunea ”sau echivalent”. VI.4) Proceduri de contestare VI.4.1) Organismul de solutionare a contestatiilor Consiliul National de Solutionare a Contestatiilor Adresa: Str. Stavropoleos nr. 6, sector 3; Tipul juridic al cumparatorului: -Localitatea: Bucuresti; Cod postal: 030084; Tara: Romania; Telefon: 40 ••• ••• 41; Fax: 40 ••• ••• 42; E-mail: o•••@c•••.ro; Adresa internet: (URL) http://www.cnsc.ro; VI.4.2) Organismul competent pentru procedurile de mediere - VI.4.3) Procedura de contestare Precizari privind termenul (termenele) pentru procedurile de contestare: Ofertanții pot sesiza CNSC. Termenele de exercitare a căilor de atac sunt cele prevăzute la art. 8 din Legea nr. 101/2016 VI.4.4) Serviciul de la care se pot obtine informatii privind procedura de contestare - VI.5) Data expedierii prezentului anunt 10.07.2026
4540054 - MINISTERUL APĂRĂRII NAȚIONALE – UNITATEA MILITARĂ 02534 IAȘI
Profil autoritate
Datele din profilul autorității nu sunt disponibile momentan.
Date din anunț
Persoană
A••• G•••
a•••@s•••.ro
Telefon
07 ••• ••• 37
Fax
40 ••• ••• 44
Adresă
Iasi, Iasi