Anunțul SCN1177461 pentru Cumparare trei autovehicule full electric/plug-in hibrid este publicat de 16380780 - Comuna Rafaila și este încadrat la codul CPV 34144900-7 – Vehicule electrice (Rev.2).
AUTORITATEA CONTRACTANTA I.1) Denumire si adrese Comuna Rafaila Cod de identificare fiscala: 16380780; Adresa: Strada: DJ 248G, nr. 56; Tipul juridic al cumparatorului: Autoritate locală; Localitatea: Rafaila; Cod NUTS: RO216 Vaslui; Cod postal: 737541; Tara: Romania; Persoana de contact: Neculai Ciobanica; Telefon: 40 ••• ••• 74; Fax: 40 ••• ••• 74; E-mail: p•••@y•••.com; Adresa internet: (URL) https://www.rafaila.ro; Adresa web a profilului cumparatorului: https://www.e-licitatie.ro; I.2) Achizitie comuna Contractul implica o achizitie comuna: Nu Contractul este atribuit de un organism central de achizitie: Nu I.3) Comunicare Documentele de achizitii publice sunt disponibile pentru acces direct, nerestrictionat, complet si gratuit la: (URL) https://e-licitatie.ro/pub/notices/simplified-notice/v2/view/100242188 Informatii suplimentare pot fi obtinute de la: adresa mentionata mai sus Ofertele sau cererile de participare trebuie depuse: adresa mentionata mai sus I.4) Tipul autoritii contractante Autoritate regionala sau locala I.5) Activitate principala Servicii publice generale
Obiect Sectiunea II.1 Obiectul achizitiei II.1.1) Titlu Cumparare trei autovehicule full electric/plug-in hibrid Numar referinta: 3 II.1.2) Cod CPV principal 34144900-7 Vehicule electrice (Rev.2) II.1.3) Tipul contractului Furnizare / Cumparare II.1.4) Descrierea succinta Beneficiarul urmeaza sa incheie un contract de furnizare privind achizitia a 3 (trei) autovehicule, din care: o autoutilitarã usoara din categoria N1, full electric, cu masa maxima de 3,5 to; un autoturism plug-in hibrid si un autoturism full electric prin Programul privind reducerea emisiilor de gaze cu efect de seră în transporturi, prin promovarea vehiculelor de transport rutier nepoluante din punct de vedere energetic 2025 -2030, conform specificațiilor din Caietul de sarcini – SECȚIUNEA II. – Rabla Publici - Numar de inregistrare: 2917/29.06.2026 - Numar de inregistrare dosar AFM: RPUE01202513900051/2025. Durata contractului de furnizare: 90 zile de la data semnarii de ambele parti contractante. Garantia de participare la licitatie: 0. II.1.5) Valoarea totala estimate Valoarea fara TVA: 328925,62; Moneda: RON (în cazul acordurilor-cadru sau al sistemelor dinamice de achizitii – valoarea maxima totala estimata pentru întreaga durata a acordului-cadru sau a sistemului dinamic de achizitii) II.1.6) Informatii privind loturile Contractul este împartit în loturi: Nu Pot fi depuse oferte pentru: - Sectiunea II.2 Descriere II.2.2) Cod(uri) CPV suplimentare Cod CPV principal: 34144900-7 Vehicule electrice (Rev.2) Cod CPV suplimentar: - II.2.3) Locul de executare Cod NUTS: RO216 Vaslui Locul principal de executare: Primaria comunei Rafaila, str. DJ 248G, nr. 56, judetul Vaslui, ROMANIAPrimaria comunei Rafaila, str. DJ 248G, nr. 56, judetul Vaslui, ROMANIA II.2.4) Descrierea achizitiei publice (natura si cantitatea lucrarilor, produselor sau serviciilor sau o mentiune privind nevoile si cerintele) Achizitia a trei autovehicule necesare pentru deplasarea personalului in interes de serviciu, si pentru transport diferite produse/materiale necesare bunei functionari a Primariei si Consiliului Local Rafaila II.2.5) Criterii de atribuire Pretul cel mai scazut II.2.13) Informatii despre fondurile Uniunii Europene Achizitia se refera la un proiect si/sau program finantat din fonduri ale Uniunii Europene: Nu II.2.14) Informatii suplimentare Fonduri de la AFM, reprezentant c/v a trei ecotichete de cate 120000 lei/buc., respectiv 360000 lei total, cu TVA inclus, si cofinantare de la Bugetul local al Comunei Rafaila pentru diferenta de pret.
Cumparare trei autovehicule full electric/plug-in hibrid Anunt de participare simplificat Sectiunea I: AUTORITATEA CONTRACTANTA I.1) Denumire si adrese Comuna Rafaila Cod de identificare fiscala: 16380780; Adresa: Strada: DJ 248G, nr. 56; Tipul juridic al cumparatorului: Autoritate locală; Localitatea: Rafaila; Cod NUTS: RO216 Vaslui; Cod postal: 737541; Tara: Romania; Persoana de contact: Neculai Ciobanica; Telefon: 40 ••• ••• 74; Fax: 40 ••• ••• 74; E-mail: p•••@y•••.com; Adresa internet: (URL) https://www.rafaila.ro; Adresa web a profilului cumparatorului: https://www.e-licitatie.ro; I.2) Achizitie comuna Contractul implica o achizitie comuna: Nu Contractul este atribuit de un organism central de achizitie: Nu I.3) Comunicare Documentele de achizitii publice sunt disponibile pentru acces direct, nerestrictionat, complet si gratuit la: (URL) https://e-licitatie.ro/pub/notices/simplifie
Legături interne utile pentru CPV, autoritate și expresiile principale din denumirea procedurii.
Cod CPV
34144900-7 - Vehicule electrice (Rev.2)
Vezi alte licitații publice pentru CPV 34144900-7 pornind de la SCN1177461.
Autoritate contractantă
16380780 - Comuna Rafaila
Explorează și alte anunțuri publicate de 16380780 - Comuna Rafaila.
Cuvinte-cheie din titlu
Cumparare trei autovehicule full electric/plug-in hibrid
Caută proceduri similare folosind titlul licitației SCN1177461.
Informatii juridice, economice, financiare si tehnice III.1) Conditii de participare III.1.1) Capacitatea de exercitare a activitatii profesionale, inclusiv cerintele privind inscrierea in registrele profesionale sau comerciale Lista si descriere succinta a conditiilor: III.1.2) Situatia economica si financiara Criteriile de selectie enuntate în documentele achizitiei: Nu Lista si descriere succinta a criteriilor de selectie: - Nivel(uri) minim(e) al(e) standardelor care ar putea fi impuse: - III.1.3) Capacitatea tehnica si profesionala Criteriile de selectie enuntate în documentele achizitiei: Nu Lista si descriere succinta a criteriilor de selectie: - Nivel(uri) minim(e) al(e) standardelor care ar putea fi impuse: -
Procedura IV.1) Descriere IV.1.1) Tipul procedurii Procedura simplificata IV.1.3) Informatii privind un acord-cadru sau un sistem dinamic de achizitii IV.1.6) Informatii despre licitatia electronica Se va organiza o licitatie electronica: Nu IV.2) Informatii administrative IV.2.2) Termen limita pentru primirea ofertelor sau a cererilor de participare Data si ora locala: 23.07.2026 15:00 IV.2.4) Limbile in care pot fi depuse ofertele sau cererile de participare: Romana IV.2.6) Perioada minima pe parcursul careia ofertantul trebuie sa isi mentinta oferta Oferta trebuie sa fie valabila pana la: 23.10.2026 Durata in luni: 3 IV.2.7) Conditii de deschidere a ofertelor Data si ora locala:23.07.2026 15:00 Locul: In SEAP
Informatii complementare VI.1) Informatii privind periodicitatea Aceasta achizitie este periodica: Nu Perioadele estimate de publicare a anunturilor viitoare: - VI.2) Informatii privind fluxurile de lucru electronice Se va utiliza sistemul de comenzi electronice: Nu Se va accepta facturarea electronica: Da Se vor utiliza platile electronice: Nu VI.3) Informatii suplimentare ”Cerintele tehnice definite la nivelul anuntului de participare, caietului de sarcini sau altor documente complementare, prin trimiterea standardelor, la un anumit producator, la marci, brevete, tipuri, la o origine sau la o productie/metoda specifica de fabricatie/prestare/executie, vor fi intelese ca fiind insotite de mentiunea ”sau echivalent”. VI.4) Proceduri de contestare VI.4.1) Organismul de solutionare a contestatiilor Consiliul National de Solutionare a Contestatiilor Adresa: Str. Stavropoleos nr. 6, sector 3; Tipul juridic al cumparatorului: -Localitatea: Bucuresti; Cod postal: 030084; Tara: Romania; Telefon: 40 ••• ••• 41; Fax: 40 ••• ••• 42; E-mail: o•••@c•••.ro; Adresa internet: (URL) http://www.cnsc.ro; VI.4.2) Organismul competent pentru procedurile de mediere - VI.4.3) Procedura de contestare Precizari privind termenul (termenele) pentru procedurile de contestare: - VI.4.4) Serviciul de la care se pot obtine informatii privind procedura de contestare - VI.5) Data expedierii prezentului anunt 14.07.2026
16380780 - Comuna Rafaila
Profil autoritate
Datele din profilul autorității nu sunt disponibile momentan.
Date din anunț
Persoană
N••• C•••
p•••@y•••.com
Telefon
40 ••• ••• 74
Fax
40 ••• ••• 74
Adresă
Rafaila, Vaslui