Anunțul SCN1179269 pentru Furnizare autovehicule plug-in hybrid si electrice prin ”Programul privind reducerea emisiilor de gaze cu efect de seră în transporturi, prin promovarea vehiculelor de transport rutier nepoluante și eficiente din punct de vedere energetic 2025-2030 este publicat de 4956065 - Primaria Municipiului Targu Jiu și este încadrat la codul CPV 34100000-8 – Autovehicule (Rev.2).
Harvey procesează documentele acestei licitații...
AUTORITATEA CONTRACTANTA I.1) Denumire si adrese Primaria Municipiului Targu Jiu Cod de identificare fiscala: 4956065; Adresa: Strada: Bdul Constantin Brancusi, nr. 19 .; Tipul juridic al cumparatorului: Autoritate locală; Localitatea: Targu Jiu; Cod NUTS: RO412 Gorj; Cod postal: 210192; Tara: Romania; Persoana de contact: GHEORGHE SULEA; Telefon: 40 ••• ••• 38; Fax: 40 ••• ••• 78; E-mail: l•••@t•••.ro; Adresa internet: (URL) https://www.targujiu.ro; Adresa web a profilului cumparatorului: https://www.e-licitatie.ro; I.2) Achizitie comuna Contractul implica o achizitie comuna: Nu Contractul este atribuit de un organism central de achizitie: Nu I.3) Comunicare Documentele de achizitii publice sunt disponibile pentru acces direct, nerestrictionat, complet si gratuit la: (URL) https://e-licitatie.ro/pub/notices/simplified-notice/v2/view/100244144 Informatii suplimentare pot fi obtinute de la: adresa mentionata mai sus Ofertele sau cererile de participare trebuie depuse: adresa mentionata mai sus I.4) Tipul autoritii contractante Autoritate regionala sau locala I.5) Activitate principala Servicii publice generale
Obiect Sectiunea II.1 Obiectul achizitiei II.1.1) Titlu Furnizare autovehicule plug-in hybrid si electrice prin ”Programul privind reducerea emisiilor de gaze cu efect de seră în transporturi, prin promovarea vehiculelor de transport rutier nepoluante și eficiente din punct de vedere energetic 2025-2030 Numar referinta: P5-2026 II.1.2) Cod CPV principal 34100000-8 Autovehicule (Rev.2) II.1.3) Tipul contractului Furnizare / Cumparare II.1.4) Descrierea succinta Obiectivul principal constă în achiziționarea unui număr de 7 autovehicule nepoluante plug-in hybrid si electrice prin ”Programul privind reducerea emisiilor de gaze cu efect de seră în transporturi, prin promovarea vehiculelor de transport rutier nepoluante și eficiente din punct de vedere energetic 2025-2030” , astfel: Lotul 1: Autovehicule plug-in hybrid : 3 bucati ; Lotul 2 : Autovehicule pur electrice : 4 bucati . Produsele ofertate/ furnizate trebuie să fie noi și nefolosite, fără a fi utilizate anterior, an de fabricație 2026 . Achiziția este finanțată din : - fonduri nerambursabile acordate de Administrația Fondului pentru Mediu (AFM), reprezentând contravaloarea a 7 ecotichete acordate prin Programul Rabla, în conformitate cu Ghidul de finanțare aprobat prin ORDINUL nr. 1.231 din 23 aprilie 2025 la Programul privind reducerea emisiilor de gaze cu efect de seră în transporturi, prin promovarea vehiculelor de transport rutier nepoluante și eficiente din punct de vedere energetic 2025-2030 și Contractul de finanțare nr. 2681/02.07.2026 încheiat cu AFM; - bugetul local al Municipiului Târgu Jiu, reprezentând diferența dintre prețul de achiziție al autovehiculelor și valoarea ecotichetelor decontate de AFM. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari sau informatii suplimentare , in legatura cu documentatia de atribuire, inainte de data limita de depunere a ofertelor 15 zile. Solicitarea de clarificari sau informatii se va transmite prin intermediul S.E.A.P, prin accesarea Sectiunii dedicate SOLICITARE DE CLARIFICARI/INTREBARI/COMUNICARI. In masura in care solicitarile de clarificari sau informatii suplimentare au fost adresate in termenul prevazut in anuntul de participare, raspunsurile cat si intrebarile in legatura cu documentatia de atribuire vor fi publicate in S.E.A.P. la SECTIUNEA SOLICITARE DE CLARIFICARI/INTREBARI/COMUNICARI cat si in SECTIUNEA LISTA CLARIFICARI, NOTIFICARI SI DECIZII, in a 7-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.In cazul decalarii termenului de depunere al ofertelor se va extinde corespunzator(cu zilele de decalare). II.1.5) Valoarea totala estimate Valoarea fara TVA: 990637,36; Moneda: RON (în cazul acordurilor-cadru sau al sistemelor dinamice de achizitii – valoarea maxima totala estimata pentru întreaga durata a acordului-cadru sau a sistemului dinamic de achizitii) II.1.6) Informatii privind loturile Contractul este împartit în loturi: Da Pot fi depuse oferte pentru: Toate Loturile Sectiunea II.2 Descriere II.2.1) Titlu 1 Autovehicule plug-in hybrid II.2.2) Cod(uri) CPV suplimentare Cod CPV principal: 34100000-8 Autovehicule (Rev.2) Cod CPV suplimentar: 34144900-7 Vehicule electrice (Rev.2) II.2.3) Locul de executare Cod NUTS: RO412 Gorj Locul principal de executare: Primaria Municipiului Targu JiuPrimaria Municipiului Targu Jiu II.2.4) Descrierea achizitiei publice (natura si cantitatea lucrarilor, produselor sau serviciilor sau o mentiune privind nevoile si cerintele) Furnizare 3 autovehicule plug-in hybrid in conformitate cu cerintele mentionate in caietul de sarcini . II.2.5) Criterii de atribuire Cel mai bun raport calitate – pret Denumire factor evaluare: Pretul ofertei Pondere: 40% Denumire factor evaluare: Garanția comercială generală a autovehiculului Pondere: 30% Denumire factor evaluare: Garanția pentru acumulatorul/bateria de tracțiune Pondere: 30% II.2.6 Valoarea estimata Valoarea fara TVA: 424558,83; Moneda: RON (în cazul acordurilor-cadru sau al sistemelor dinamice de achizitii – valoarea maxima totala estimata pentru întreaga durata a acestui lot) II.2.13) Informatii despre fondurile Uniunii Europene Achizitia se refera la un proiect si/sau program finantat din fonduri ale Uniunii Europene: Nu II.2.14) Informatii suplimentare - II.2.1) Titlu 2 Autovehicule pur electrice II.2.2) Cod(uri) CPV suplimentare Cod CPV principal: 34100000-8 Autovehicule (Rev.2) Cod CPV suplimentar: 34144900-7 Vehicule electrice (Rev.2) II.2.3) Locul de executare Cod NUTS: RO412 Gorj Locul principal de executare: Primaria Municipiului Tg Jiu .Primaria Municipiului Tg Jiu . II.2.4) Descrierea achizitiei publice (natura si cantitatea lucrarilor, produselor sau serviciilor sau o mentiune privind nevoile si cerintele) Furnizare 4 autovehicule pur electrice ( 100% electrice ) in conformitate cu cerintele mentionate in caietul de sarcini . II.2.5) Criterii de atribuire Cel mai bun raport calitate – pret Denumire factor evaluare: Pretul ofertei Pondere: 40% Denumire factor evaluare: Garanția comercială generală a autovehiculului Pondere: 30% Denumire factor evaluare: Garanția pentru acumulatorul/bateria de tracțiune Pondere: 30% II.2.6 Valoarea estimata Valoarea fara TVA: 566078,53; Moneda: RON (în cazul acordurilor-cadru sau al sistemelor dinamice de achizitii – valoarea maxima totala estimata pentru întreaga durata a acestui lot) II.2.13) Informatii despre fondurile Uniunii Europene Achizitia se refera la un proiect si/sau program finantat din fonduri ale Uniunii Europene: Nu II.2.14) Informatii suplimentare -
Furnizare autovehicule plug-in hybrid si electrice prin ”Programul privind reducerea emisiilor de gaze cu efect de seră în transporturi, prin promovarea vehiculelor de transport rutier nepoluante și eficiente din punct de vedere energetic 2025-2030 Anunt de participare simplificat Sectiunea I: AUTORITATEA CONTRACTANTA I.1) Denumire si adrese Primaria Municipiului Targu Jiu Cod de identificare fiscala: 4956065; Adresa: Strada: Bdul Constantin Brancusi, nr. 19 .; Tipul juridic al cumparatorului: Autoritate locală; Localitatea: Targu Jiu; Cod NUTS: RO412 Gorj; Cod postal: 210192; Tara: Romania; Persoana de contact: GHEORGHE SULEA; Telefon: 40 ••• ••• 38; Fax: 40 ••• ••• 78; E-mail: l•••@t•••.ro; Adresa internet: (URL) https://www.targujiu.ro; Adresa web a profilului cumparatorului: https://www.e-licitatie.ro; I.2) Achizitie comuna Contractul implica o achizitie comuna: Nu Contractul este at
Legături interne utile pentru CPV, autoritate și expresiile principale din denumirea procedurii.
Cod CPV
34100000-8 - Autovehicule (Rev.2)
Vezi alte licitații publice pentru CPV 34100000-8 pornind de la SCN1179269.
Autoritate contractantă
4956065 - Primaria Municipiului Targu Jiu
Explorează și alte anunțuri publicate de 4956065 - Primaria Municipiului Targu Jiu.
Cuvinte-cheie din titlu
Furnizare autovehicule plug-in hybrid si electrice prin ”Programul privind reducerea emisiilor de gaze cu efect de seră în transporturi, prin promovarea vehiculelor de transport rutier nepoluante și eficiente din punct de vedere energetic 2025-2030
Caută proceduri similare folosind titlul licitației SCN1179269.
Informatii juridice, economice, financiare si tehnice III.1) Conditii de participare III.1.1) Capacitatea de exercitare a activitatii profesionale, inclusiv cerintele privind inscrierea in registrele profesionale sau comerciale Lista si descriere succinta a conditiilor: Motive excludere privind situația operatorului economic: Pentru loturile: 1,2 Încălcarea obligațiilor în domeniile legislației de mediu Ofertanții, terții susținători și subcontractanții nu trebuie să se regăsească în situațiile de excludere. Documentele justificative care probează îndeplinirea celor asumate prin completarea DUAE vor fi solicitate de către autoritatea contractantă doar ofertantului aflat pe primul loc în clasamentul intermediar întocmit în urma aplicării criteriului de atribuire, conform prevederilor art.132 alin. (2) din HG 395/2016. Pentru loturile: 1,2 Încălcarea obligațiilor în domeniile legislației muncii Ofertanții, terții susținători și subcontractanții nu trebuie să se regăsească în situațiile de excludere. Documentele justificative care probează îndeplinirea celor asumate prin completarea DUAE vor fi solicitate de către autoritatea contractantă doar ofertantului aflat pe primul loc în clasamentul intermediar întocmit în urma aplicării criteriului de atribuire, conform prevederilor art.132 alin. (2) din HG 395/2016. Pentru loturile: 1,2 Încălcarea obligațiilor în domeniile legislației sociale Ofertanții, terții susținători și subcontractanții nu trebuie să se regăsească în situațiile de excludere. Documentele justificative care probează îndeplinirea celor asumate prin completarea DUAE vor fi solicitate de către autoritatea contractantă doar ofertantului aflat pe primul loc în clasamentul intermediar întocmit în urma aplicării criteriului de atribuire, conform prevederilor art.132 alin. (2) din HG 395/2016. Pentru loturile: 1,2 Acorduri cu alți operatori economici care vizează denaturarea concurenței Ofertanții, terții susținători și subcontractanții nu trebuie să se regăsească în situațiile de excludere. Documentele justificative care probează îndeplinirea celor asumate prin completarea DUAE vor fi solicitate de către autoritatea contractantă doar ofertantului aflat pe primul loc în clasamentul intermediar întocmit în urma aplicării criteriului de atribuire, conform prevederilor art.132 alin. (2) din HG 395/2016. Pentru loturile: 1,2 Conflict de interese care decurge din participarea la procedura de achiziții publice Operatorul economic are cunostinta de vreun conflict de interese, astfel cum se precizeaza In legislatia nationala, anuntul relevant sau documentele achizitiei, care decurge din participarea sa la procedura de achizitii publice? Persoanele cu funcție de decizie, din cadrul autoritatii contractante sunt: Primar - Marcel-Laurențiu Romanescu. Viceprimar - Ion-Bogdan Bejinaru, Adrian Marcel Tudor Draghici. Administrator Public- Grigore Jianu Secretar General – Natalia Popescu Arhitect Sef - Bogdan Ivanovici Director Executiv - Constantina Irina Sandu, Maria-Camelia Grecu, Luminița-Iuliana Ciuncanu, Alina Elena Prună, Raul Chiriac, Mincă Mihai, Diana Vasilica Fometescu, Florin Urdea, Laurențiu Dan, Alina Diana Alice Trușcă. Director Executiv adjunct: Ionuț Jilăveanu, Ion - Florin Băluță, Constantin Razvan Armand, Cirstea Stefania Adriana. Șef Serviciu - Gheorghe Sulea, Alina-Elena Pițu, Mădălina Petria, Cornelia Gamulescu, Maria Stan, Maria Cîrțînă, Corina Șuță, Costinel Alexandru Grindeanu, Carmen-Cornelia Popescu, Viorel Popescu, Adrian Surupăceanu, Florin Daniel Munteanu, Cristian Popa, Maria Stamate, Anca Nicoleta Petreus, Gabriel Dorin Tudor, Emilia Nicoleta Krupenschi, Vasile Grecu, Florin Tiberiu Popescu, Roxana Bianca Neagoe. Șef Complex - Camelia Elena Rusta. Ofertantii, tertii sustinatori, subcontractantii vor completa cerinta corespunzatoare in formularul DUAE din documentatia de atribuire. Autoritatea contractanta va tine cont si de documentele prin care se demonstreaza faptul ca operatorul economic poate beneficia de derogarile prevazute la art 166 alin. (1) si alin. (2), art. 167 alin. (2) și art. 171 din Legea nr. 98/2016 privind achizitiile publice. Pentru loturile: 1,2 Implicare directă sau indirectă în pregătirea acestei proceduri de achiziții publice Ofertanții, terții susținători și subcontractanții nu trebuie să se regăsească în situațiile de excludere. Documentele justificative care probează îndeplinirea celor asumate prin completarea DUAE vor fi solicitate de către autoritatea contractantă doar ofertantului aflat pe primul loc în clasamentul intermediar întocmit în urma aplicării criteriului de atribuire, conform prevederilor art.132 alin. (2) din HG 395/2016. Pentru loturile: 1,2 Încetare anticipată, daune-interese sau alte sancțiuni comparabile Ofertanții, terții susținători și subcontractanții nu trebuie să se regăsească în situațiile de excludere. Documentele justificative care probează îndeplinirea celor asumate prin completarea DUAE vor fi solicitate de către autoritatea contractantă doar ofertantului aflat pe primul loc în clasamentul intermediar întocmit în urma aplicării criteriului de atribuire, conform prevederilor art.132 alin. (2) din HG 395/2016. Pentru loturile: 1,2 Activitățile economice sunt suspendate Ofertanții, terții susținători și subcontractanții nu trebuie să se regăsească în situațiile de excludere. Documentele justificative care probează îndeplinirea celor asumate prin completarea DUAE vor fi solicitate de către autoritatea contractantă doar ofertantului aflat pe primul loc în clasamentul intermediar întocmit în urma aplicării criteriului de atribuire, conform prevederilor art.132 alin. (2) din HG 395/2016. Pentru loturile: 1,2 Faliment Ofertanții, terții susținători și subcontractanții nu trebuie să se regăsească în situațiile de excludere. Documentele justificative care probează îndeplinirea celor asumate prin completarea DUAE vor fi solicitate de către autoritatea contractantă doar ofertantului aflat pe primul loc în clasamentul intermediar întocmit în urma aplicării criteriului de atribuire, conform prevederilor art.132 alin. (2) din HG 395/2016. Pentru loturile: 1,2 Insolvență Ofertanții, terții susținători și subcontractanții nu trebuie să se regăsească în situațiile de excludere. Documentele justificative care probează îndeplinirea celor asumate prin completarea DUAE vor fi solicitate de către autoritatea contractantă doar ofertantului aflat pe primul loc în clasamentul intermediar întocmit în urma aplicării criteriului de atribuire, conform prevederilor art.132 alin. (2) din HG 395/2016. Pentru loturile: 1,2 Active administrate de lichidator Ofertanții, terții susținători și subcontractanții nu trebuie să se regăsească în situațiile de excludere. Documentele justificative care probează îndeplinirea celor asumate prin completarea DUAE vor fi solicitate de către autoritatea contractantă doar ofertantului aflat pe primul loc în clasamentul intermediar întocmit în urma aplicării criteriului de atribuire, conform prevederilor art.132 alin. (2) din HG 395/2016. Pentru loturile: 1,2 Situații similare, în temeiul legislației naționale, cum ar fi falimentul Ofertanții, terții susținători și subcontractanții nu trebuie să se regăsească în situațiile de excludere. Documentele justificative care probează îndeplinirea celor asumate prin completarea DUAE vor fi solicitate de către autoritatea contractantă doar ofertantului aflat pe primul loc în clasamentul intermediar întocmit în urma aplicării criteriului de atribuire, conform prevederilor art.132 alin. (2) din HG 395/2016. Pentru loturile: 1,2 Concordat Ofertanții, terții susținători și subcontractanții nu trebuie să se regăsească în situațiile de excludere. Documentele justificative care probează îndeplinirea celor asumate prin completarea DUAE vor fi solicitate de către autoritatea contractantă doar ofertantului aflat pe primul loc în clasamentul intermediar întocmit în urma aplicării criteriului de atribuire, conform prevederilor art.132 alin. (2) din HG 395/2016. Pentru loturile: 1,2 Abaterea profesională gravă Ofertanții, terții susținători și subcontractanții nu trebuie să se regăsească în situațiile de excludere. Documentele justificative care probează îndeplinirea celor asumate prin completarea DUAE vor fi solicitate de către autoritatea contractantă doar ofertantului aflat pe primul loc în clasamentul intermediar întocmit în urma aplicării criteriului de atribuire, conform prevederilor art.132 alin. (2) din HG 395/2016. Pentru loturile: 1,2 Au fost găsiți vinovați de fals în declarații, au divulgat informații, nu au putut furniza documentele necesare și au obținut informații confidențiale ale acestei proceduri Ofertanții, terții susținători și subcontractanții nu trebuie să se regăsească în situațiile de excludere. Documentele justificative care probează îndeplinirea celor asumate prin completarea DUAE vor fi solicitate de către autoritatea contractantă doar ofertantului aflat pe primul loc în clasamentul intermediar întocmit în urma aplicării criteriului de atribuire, conform prevederilor art.132 alin. (2) din HG 395/2016. Criterii selecție privind capacitatea de a corespunde cerințelor: Pentru loturile: 1,2 Înregistrare într-un registru comercial Operatorii economici ce depun oferta trebuie sa dovedeasca forma de inregistrare si dupa caz, atestare ori apartenenta, din punct de vedere profesional in conformitatea cu cerintele legale din tara in care este stabilit operatorul economic, sa reiasa ca acestia sunt legal constituiti, ca nu se afla in niciuna din situatiile de anulare a constituirii precum si faptul ca au capacitatea profesionala de a realiza activitatile care fac obiectul contractului. Ofertantii vor completa Partea IV din DUAE selectand DA sau NU, fiind activata optiunea ,,a” - Indicatia globala pentru toate criteriile de selectie, urmand ca documentele justificative (certificatul ONRC in cazul persoanelor romane sau document echivalent in cazul persoanelor straine) sa fie prezentate la solicitarea autoritatii contractante doar de ofertantul clasat pe primul loc dupa aplicarea criteriului de atribuire. Din Certificatul Constatator (sau documentul echivalent in cazul persoanelor straine) trebuie sa rezulte obiectul de activitate al operatorului economic. Obiectul contractului trebuie sa aiba corespondent in codul CAEN din certificatul constatator (sau documentul echivalent in cazul persoanelor straine). Informatiile din acest document trebuie sa fie reale/actuale la momentul prezentarii. Documentele vor fi transmise prin intermediul SEAP si vor fi semnate cu semnatura electronica extinsa conform prevederilor legale. In cazul persoanelor juridice straine documentele vor fi insotite de traducere autorizata in limba romana. Ofertanții ai căror acționari sunt personae fizice sau persoane juridice înregistrate pe teritoriul României vor prezenta odata cu DUAE un extras ONRC ce va contine datele privind beneficiarii reali. Ofertantul/ofertanții declarat/declarați castigator/câștigători care are/au în structura acționariatului entități juridice străine la solicitarea autoritatii contractante, vor prezenta o declarație pe proprie răspundere dată de către reprezentantul legal, conform prevederilor art. 326 din Codul Penal privind falsul în declarații, ce va conține datele despre beneficiarii reali (cel puțin nume, prenume și data nașterii), în conformitate cu prevederile Legii nr. 129/2019. Ofertanții străini, înregistrați în afara României, vor depune odata cu DUAE documente justificative, certificate sau alte înscrisuri eliberate de autoritatea responsabilă de datele beneficiarului real din țara ofertantului, însoțite de traducerea în limba română, certificata de traducători autorizați, în condițiile legii. Ofertanții de tipul asociațiilor și fundațiilor, vor depune odata cu DUAE un extras de la Ministerul Justiției (Registrul Național ONG) privind beneficiarii reali ai asociației/fundației.In cazul în care asociația/fundația este o entitate străină sau are beneficiari reali persoane străine,ofertantii vor prezenta o declarație pe proprie răspundere dată de către reprezentantul legal/președinte, conform prevederilor art. 326 din Codul Penal privind falsul în declarații, ce va conține datele despre beneficiarii reali (cel puțin nume, prenume și data nașterii), în conformitate cu prevederile Legii nr. 129/2019. III.1.2) Situatia economica si financiara Criteriile de selectie enuntate în documentele achizitiei: Nu Lista si descriere succinta a criteriilor de selectie: - Nivel(uri) minim(e) al(e) standardelor care ar putea fi impuse: - III.1.3) Capacitatea tehnica si profesionala Criteriile de selectie enuntate în documentele achizitiei: Nu Lista si descriere succinta a criteriilor de selectie: - Nivel(uri) minim(e) al(e) standardelor care ar putea fi impuse: -
Procedura IV.1) Descriere IV.1.1) Tipul procedurii Procedura simplificata IV.1.3) Informatii privind un acord-cadru sau un sistem dinamic de achizitii IV.1.6) Informatii despre licitatia electronica Se va organiza o licitatie electronica: Nu IV.2) Informatii administrative IV.2.2) Termen limita pentru primirea ofertelor sau a cererilor de participare Data si ora locala: 21.09.2026 15:00 pentru toate loturile IV.2.4) Limbile in care pot fi depuse ofertele sau cererile de participare: Romana IV.2.6) Perioada minima pe parcursul careia ofertantul trebuie sa isi mentinta oferta Oferta trebuie sa fie valabila pana la: 21.01.2027 pentru toate loturile Durata in luni: 4 IV.2.7) Conditii de deschidere a ofertelor Data si ora locala:21.09.2026 15:00 pentru toate loturile Locul: In SEAP
Informatii complementare VI.1) Informatii privind periodicitatea Aceasta achizitie este periodica: Nu Perioadele estimate de publicare a anunturilor viitoare: - VI.2) Informatii privind fluxurile de lucru electronice Se va utiliza sistemul de comenzi electronice: Nu Se va accepta facturarea electronica: Da Se vor utiliza platile electronice: Nu VI.3) Informatii suplimentare Cerintele tehnice definite la nivelul anuntului de participare simplificat, caietului de sarcini sau altor documente complementare, prin trimiterea standardelor, la un anumit producator, la marci, brevete, tipuri, la o origine sau la o productie/metoda specifica de fabricatie/prestare/executie, vor fi intelese ca fiind insotite de mentiunea ”sau echivalent”. Raspunsurile la DUAE ale operatorilor economici care participa la procedura vor fi completate in SEAP in mod direct dupa autentificare,de catre fiecare participant.Pentru cazurile in care ofertantul este o asociere de operatori economici sau pentru cazurile in care ofertantul are subcontractanti sau terti sustinatori, fiecare operator economic se va autentifica in sistem si va accesa procedura de atribuire de interes in vederea completerii DUAE in calitatea in care a fost inclus in respectiva procedura (asociat,subcontractant,tert sustinator).Este necesar ca toti cei care trebuie sa raspunda la DUAE sa fie inregistrati ca utilizatori ai sistemului. In cazul in care,din motive tehnice,nu este posibila transmiterea anumitor documente in format electronic prin intermediul SEAP,documentele se transmit autoritatii contractante la e-mail l•••@t•••.ro Operatorul economic se poate limita la completarea respectivului punct din partea IV fara sa trebuiasca sa completeze nicio alta sectiune din partea IV,sectiunile A,B,C sau D. În cazul în care prin aplicarea criteriului de atribuire, vor rezulta doua sau mai multe oferte pe locul 1, cu punctaje egale, departajarea se va face având în vedere punctajul obținut la factorii de evaluare în ordinea descrescătoare a ponderilor acestora. În situația în care egalitatea se menține, autoritatea contractantă are dreptul să solicite noi propuneri financiare, și oferta câștigătoare va fi desemnată cea cu propunerea financiară cea mai mică prin depunerea unei noi oferte in etapa DELIBERARE. VI.4) Proceduri de contestare VI.4.1) Organismul de solutionare a contestatiilor Consiliul National de Solutionare a Contestatiilor Adresa: Str. Stavropoleos nr. 6, sector 3; Tipul juridic al cumparatorului: Autoritate guvernamentală centrală; Localitatea: București; Cod postal: 030084; Tara: Romania; Telefon: 40 ••• ••• 41; Fax: 40 ••• ••• 42; E-mail: o•••@c•••.ro; Adresa internet: (URL) http://www.cnsc.ro; VI.4.2) Organismul competent pentru procedurile de mediere - VI.4.3) Procedura de contestare Precizari privind termenul (termenele) pentru procedurile de contestare: Orice persoana care se considera ca a fost vatamata de o eroare sau de o neregula printr-un act al AC, care incalca legile privind achizitiile publice, poate depune o plangere, in termen de 7 zile, incepand cu ziua urmatoare luarii la cunostiinta despre actul AC considerat nelegal: fie pe cale administrativ-jurisdictionala la CNSC, fie pe cale juridica la instanta de judecata. Indiferent de procedura aleasa, contestatia va fi transmisa in acelasi timp si aAutoritatii Contractante (AC). VI.4.4) Serviciul de la care se pot obtine informatii privind procedura de contestare - VI.5) Data expedierii prezentului anunt 31.08.2026
4956065 - Primaria Municipiului Targu Jiu
Profil autoritate
Datele din profilul autorității nu sunt disponibile momentan.
Date din anunț
Persoană
G••• S•••
l•••@t•••.ro
Telefon
40 ••• ••• 38
Fax
40 ••• ••• 78
Adresă
Targu Jiu, Gorj