Bug?
UAIC145720 - achizitie echipamente electrocasnice | Universitatea Alexandru Ioan Cuza… | Licitații Admin
· Achiziție directă · UAIC145720 Ofertare plic închis
achizitie echipamente electrocasnice Anunțul UAIC145720 pentru achizitie echipamente electrocasnice este publicat de Universitatea Alexandru Ioan Cuza Iasi.
SintezăAI Documente Concurenți Istoric achiziții e-licitatie.roAnunț Concurenți Istoric Istoric achiziții Documente
Documente solicitate: certificat constatator ONRC. Tip ofertare: ofertare in plic inchis. Termen livrare/executie: max. 30 zile. Termen plata: 60 zile cal.. Criteriu atribuire: alte criterii. Valabilitate oferta: , asupra termenului de plată, condițiilor de livrare si tran....
Documente solicitate: certificat constatator ONRC. Tip ofertare: ofertare in plic inchis. Termen livrare/executie: max. 30 zile. Termen plata: 60 zile cal.. Criteriu atribuire: alte criterii. Valabilitate oferta: , asupra termenului de plată, condițiilor de livrare si tran.... Detaliile extinse nu sunt disponibile pentru această licitație.
Căutări relevante pentru UAIC145720 Legături interne utile pentru CPV, autoritate și expresiile principale din denumirea procedurii.
0,01RON
valoare estimată · fără TVA
26 mai 2026, 09:21
Publicare anunț
SEAP
02 iun. 2026, 00:00
Depunere ofertă
Termen expirat
|2. |Prajitor paine |buc |2 |
| |Capacitate 2 felii; putere minim 900W | | |
| |Grad rumenire reglabil: minim 6 trepte | | |
| |Oprire automata, buton anulare | | |
| |Carcasa metal; culoare negru / argintiu | | |
|3. |Blender |buc |1 |
| |Putere minim 1000W | | |
| |Borcan sticla de minim 1.5 litri, lama inox | | |
| |Functii: amestecare, smoothie, zdrobire gheata | | |
| |Minim 2 viteze cu functie puls | | |
| |Orificiu in capac pentru adaugare ingrediente in timpul | | |
| |amestecarii | | |
|4. |Storcator de fructe si legume profesional |buc |1 |
| |Putere minim 500W, turatie minim 2800 rpm | | |
| |Carcasa inox/aluminiu | | |
| |Recipient suc minim 1 litru; recipient pulpa minim 2 litri | | |
|5. |Mixer vertical |buc |1 |
| |Tip blender de mana: tija inox, mecanism tip easyclick, buton| | |
| |selectare viteze, cutit cu 4 lame | | |
| |Putere minim 1200W | | |
| |Functii: Pasare, Amestecare, Tocare, Mixare oua | | |
| |Accesorii incluse minim: tel, pahar gradat, tocator | | |
Lot 2. Electrocasnice
|Nr.|Denumire produs |UM |Cant|
|lot| | | |
|. | | | |
|1. |Cuptor microunde cu grill |buc |2 |
| |Capacitate minim 24 litri | | |
| |Putere minim 900W | | |
| |Functii principale: microunde, grill | | |
| |Functie de dezghetare, ceas, timer | | |
| |Culoare – negru | | |
|2. |Gratar electric multifunctional |buc |2 |
| |Tip grill, cu 2 placi detasabile cu invelis antiaderent, | | |
| |putere minim 2000W, minim 3 trepte temperatura | | |
| |Deschidere la 180 ° - poate fi transformat in gratar de masa;| | |
| |poate fi folosit in pozitia de cuptor pentru | | |
| |gratinare/reincalzire | | |
|3. |Friteuza cu aer cald dubla |buc |1 |
| |Capacitate minim 7.6 litri (2 cuve); putere minim 2700W; | | |
| |capacitate mancare minim 8 kg; minim 8 programe; timer; panou| | |
| |comanda digital | | |
| |Functie oprire automata | | |
| |Culoare - negru | | |
Lot 3. Espressoare cafea
|Nr.|Denumire produs |UM |Cant|
|crt| | | |
|. | | | |
|1. |Espressor |buc |3 |
| |Tip: automat; poate utiliza cafea boabe sau cafea macinata | | |
| |Numar duze cafea: 2 (sistem twin-shot); tipuri bauturi: cel | | |
| |putin cafea espresso, espresso lung, apa calda | | |
| |Posibilitate de personalizare cantitate bautura; setare grad | | |
| |macinare cafea | | |
| |Dispozitiv de spumare a laptelui | | |
| |Distribuitor de cafea reglabil, functie de inaltimea cestii; | | |
| |rezervor de apa detasabil (minim 1.8 litri) | | |
| |Alte functii: curatare automata; setare duritate apa; sistem | | |
| |decalcifiere; posibilitate utilizare filtru apa | | |
| |Putere minim 1450 W; presiune: 15 bar | | |
| |Culoare – negru | | |
Lot 4. Fierbatoare apa
|Nr.|Denumire produs |UM |Cant|
|crt| | | |
|. | | | |
|1. |Fierbator apa |buc |18 |
| |Capacitate minim 1.7 litri; putere min 2200W, indicator nivel| | |
| |apa | | |
Lot 5. Electrocasnice incorporabile
|Nr.|Denumire produs |UM |Cant|
|crt| | | |
|. | | | |
|1. |Plita incorporabila inductie |buc |1 |
| |Tip plita: inductie; model incorporabil | | |
| |Material: sticla vitroceramica; culoare: negru | | |
| |4 zone de gatit; panou control digital pozitionat in fata; | | |
| |Functii: semnal sonor; detectare automata vas; protectie | | |
| |copii; cronometru/ temporizator; oprire automata | | |
|2. |Cuptor electric incorporabil |buc |1 |
| |Pentru sistem incorporabil de 60 cm | | |
| |Putere minim 3600W; volum util minim 71 litri | | |
| |Afisaj TFT touchcontrol cu inel de control digital | | |
| |Temperatura reglabila in intervalul 30 – 300 °C | | |
| |Clasa eficienta energetica A+ | | |
| |Functii: posibilitate conectare tip Home Connect sau | | |
| |echivalent; program curatare tip EcoClean sau echivalent; | | |
| |Tipuri de încălzire: Decongelare, Air fry, Grill cu suprafaţă| | |
| |mare, Convecție delicată, Convecţie aer fierbinte, Grill cu | | |
| |suprafaţă mică, Încălzire superioară/inferioară, Încălzire | | |
| |convențională delicată, Treaptă pentru pizza, Gătire la | | |
| |temperatură redusă, Încălzire inferioară, Grill cu convecţie | | |
| |aer, Preîncălzire, Menţinere caldă | | |
| |Accesorii incluse:tavă de copt emailată, grătar combi, tavă | | |
| |universală, tavă de copt tip Air-Fry sau echivalent | | |
| |Lungime cablu alimentare minim 1.2 m | | |
| |Culoare – negru; usa sticla | | |
|3. |Masina spalat vase incorporabila |buc |1 |
| |Pentru sistem incorporabil de 60 cm | | |
| |Capacitate incarcare 14 seturi; programe spalare minim 8 | | |
| |Clasa eficienta energetica A | | |
| |Functii: incarcare la jumatate; Aquastop sau echivalent, | | |
| |Perfect Dry sau echivalent, Home Connect sau echivalent, | | |
| |pornire programabila 24h; Time Light (proiectie pe podea) sau| | |
| |echivalent | | |
| |Sertar superior tip rackmatic (ajustabil pe inaltime) | | |
| |Panou comanda integrat; Open Assist (deschidere fara maner) | | |
| |Consum apa /ciclu spalare: max 9.5 litri | | |
| |Nivel zgomot: max 42 db | | |
Lot 6. Combine frigorifice
|Nr.|Denumire produs |UM |Cant|
|crt| | | |
|. | | | |
|1. |Combina frigorifica |buc |1 |
| |Tip side-by-side; capacitate minima 605 litri (congelator 200| | |
| |litri; frigider 405 litri) | | |
| |Multi-door (2 usi frigider, 2 usi congelator); congelator 6 | | |
| |compartimente/lazi; frigider minim 3 rafturi; compartimente | | |
| |speciale frigider: pentru fructe/legume, produse lactate, | | |
| |carne/peste. | | |
| |Sistem racire – no frost; reglare electronica temperatura; | | |
| |super congelare; super racire; sistem avertizare usa | | |
| |deschisa; dezghetare automata frigider; tehnologie multi air | | |
| |flow; no frost; iluminare led | | |
| |Clasa energetica minim E | | |
| |Material carcasa: inox anti amprenta; culoare argintiu | | |
| |Dimensiuni maxime: 910 x 731 x 1830 mm (lungime x adancime x | | |
| |inaltime) | | |
|2. |Combina frigorifica |buc |2 |
| |capacitate minima 363 litri (frigider minim 260 litri) | | |
| |usi reversibile; congelator 3 compartimente/lazi; tava | | |
| |gheata; frigider minim 4 rafturi; suport sticle; minim 4 | | |
| |compartimente pe usa | | |
| |Sistem racire – no frost; sistem multi air flow; sistem | | |
| |avertizare usa deschisa; racire rapida / power cool; | | |
| |congelare rapida / power freeze; | | |
| |Clasa energetica minim E | | |
| |Culoare: argintiu / inox | | |
| |Dimensiuni maxime: 600 x 670 x 2030 mm (latime x adancime x | | |
| |inaltime) | | |
Lot 7. Aparate AC
|Nr.|Denumire produs |UM |Cant|
|crt| | | |
|. | | | |
|1. |Aparat aer conditionat, cu montajul inclus |buc |3 |
| |Tip monosplit, 24000 btu, cu kit instalare inclus | | |
| |Compresor tip inverter, agent racire R32 | | |
| |Eficienta energetica racire / incalzire: A++ / A+ | | |
| |Coeficient SEER minim 6.5; coeficient SCOP minim 4,3 | | |
| |Capacitate racire minim 6.5 kW | | |
| |Filtru aer; Wi-Fi incorporat, telecomanda | | |
| |Culoare: alba | | |
| |Dimensiuni unitate interioara maxime: lungime 1100 mm | | |
| |Functii: racire, incalzire, ventilatie, dezumidificare, | | |
| |repornire automata | | |
| |Montarea aparatelor AC va fi efectuata la Staţiunea de | | |
| |cercetare şi practică studenţească Vasile Băcăuanu, loc. | | |
| |Stefanesti, jud. Botosani. Va fi luat in calcul un traseu | | |
| |frigorific estimativ de 10 metri liniar / medie pe aparat | | |
Lot 8. Dozatoare apa
|Nr.|Denumire produs |UM |Cant|
|crt| | | |
|. | | | |
|1. |Dozator de apa |buc |8 |
| |dozator de apa de podea, compatibil cu bidoane de 11 si 19 | | |
| |litri | | |
| |echipat cu compresor pentru racire; | | |
| |dotat cu spatiu de depozitare pentru bidonul de apa, | | |
| |pozitionat la baza | | |
| |temperatura apa fierbinte 80 - 95°C Capacitate de | | |
| |incalzire: minim 4 L/h | | |
| |temperatura apa rece 4 - 10°C. Capacitate de racire: minim 2 | | |
| |L/h | | |
| |butoane oprire/pornire; indicatoare led | | |
| |culoare aparat: negru | | |
| |Posibilitate de setare furnizare apa la temperatura | | |
| |ambientala sau apa rece (caz in care va actiona compresorul | | |
| |de racire). | | |
Lot 9.
|Nr.|Denumire produs |UM |Cant|
|crt| | | |
|. | | | |
|1. |Deshidrator alimente |buc |1 |
| |Pentru deshidratare fructe, legume, carne, alte alimente | | |
| |spatiu organizat cu 10 - 16 sertare otel inoxidabil; usa | | |
| |sticla cu cadru din otel inoxidabil; | | |
| |Putere 1000 – 1500 W | | |
| |Temperatura reglabila: 35 - 75 grade; timer reglabil in | | |
| |intervalul 0-24 h | | |
| |Panou control tactil cu display | | |
Lot 10.
|Nr.|Denumire produs |UM |Cant|
|crt| | | |
|. | | | |
|1. |Germinator seminte |buc |1 |
| |Germinator automat de seminte de tipul: fasole, spanac, | | |
| |fasole verde, hrisca, okra, ridichi, songliu, mazare etc | | |
| |Nu necesita sol | | |
| |Aspersor de 360 grade – irigare automata, pentru a preveni | | |
| |germinarea neuniforma; butoane selectare sezon, functie de | | |
| |temperatura camerei | | |
Notă: Specificaţiile tehnice care indică o anumită origine, sursă,
producţie, un procedeu special, sunt menţionate doar pentru identificarea
cu uşurinţă a tipului de produs şi nu au ca efect favorizarea sau
eliminarea anumitor operatori economici sau a anumitor produse. Aceste
specificaţii vor fi considerate ca având menţiunea de „sau echivalent”.
Ofertantul va preciza producatorul si codul pentru fiecare produs
ofertat si va transmite fisa tehnica din care sa rezulte specificatiile
tehnice solicitate.
Oferta în lei, fără TVA, va include toate cheltuielile ocazionate de
livrarea și manipularea produselor la sediul beneficiarului: : Staţiunea de
cercetare şi practică studenţească Vasile Băcăuanu, loc. Stefanesti, jud.
Botosani.
Cu exceptia lotului 7 – aparate AC, produsele solicitate nu necesita
servicii de montaj, ci doar livrarea, descarcarea si manipularea acestora
in locatiile precizate de beneficiar. La livrare produsele vor fi insotite
de certificate de garantie, certificate de calitate/conformitate,
instructiuni de utilizare in limba romana.
Oferta poate fi transmisa la adresa de e-mail c•••@u•••.ro,
cel tarziu pana la data de 02.06.2026 inclusiv, sau poate fi depusa în plic
închis la Registratura Universităţii „Alexandru Ioan Cuza” din Iaşi, până
la data specificată, cu menţiunea pe plic "Pentru achiziţia de
electrocasnice”. A nu se deschide înainte de data specificată" (program
Registratură : luni-vineri 8.00-16.00, cu pauză 12.30-13.00).
Criteriul de atribuire: preţul cel mai scăzut pentru fiecare lot in
parte; nu se accepta oferte partiale in cadrul lotului; se pot oferta unul
sau mai multe loturi.
Termenul de livrare al produselor: maxim 30 de zile de la data
semnarii contractului de catre ambele parti, fara a depasi data de
31.07.2026.
Oferta trebuie să fie valabilă: minim 30 zile.
Termen de garantie: minim 24 luni, dar nu mai putin decat garantia
oferita de producator, daca aceasta este mai mare.
În conformitate cu prevederile Legii 139/2022, contractantul are
obligația de a emite facturi electronice și de a le transmite autorităţii
contractante prin sistemul național privind factura electronică RO e-
factura.
Termenul de plată este:
a) 60 de zile calendaristice de la data la care factura electronică este
disponibilă spre descărcare de către Autoritatea Contractantă din
sistemul RO e-factura, dacă recepția bunurilor este anterioară acestei
date;
b) 60 de zile calendaristice de la data recepției bunurilor dacă factura
electronică este disponibilă spre descărcare de către Autoritatea
Contractantă din sistemul RO e-factura, la data receptiei ori anterior
acestei date.
Obs. La incarcarea facturilor electronice este necesara completarea
codurilor CPV pentru fiecare produs/serviciu facturat.
Oferta dvs. trebuie să fie însoțită de o copie a Certificatului
constatator emis de Oficiul Național al Registrului Comerțului de pe raza
căruia este situat sediul ofertantului, din care să rezulte numele complet,
sediul, domeniul de activitate, respectiv faptul că operatorul economic are
capacitatea profesională de a realiza activităţile care fac obiectul
contractului (Obiectul contractului trebuie să aibă corespondent în
codurile CAEN din certificatul constatator emis de ONRC), precum și faptul
că operatorul economic este legal constituit, că nu se află în nici una
dintre situaţiile de anulare a constituirii.
Informațiile cuprinse în acest document, trebuie să fie reale/actuale la
data prezentării.
Cerinţa se aplică inclusiv pentru subcontractanţi şi/ sau terţi
susţinători.
Nota: Se permite dovedirea capacității de exercitare a activității
profesionale și prin prezentarea certificatului constatator emis de către
ONRC în formă electronică, prin intermediul serviciului online InfoCert,
având încorporată, atașată sau logic asociată semnătura electronică
extinsă.
Vă informăm asupra obligației noastre, în calitate de autoritate
contractantă, de a aplica prevederile Instrucțiunii nr. 6/30.08.2022
revizuită în 2023, emisă de Ministerul Investițiilor și Proiectelor
Europene, referitoare la colectarea și accesul la datele privind
beneficiarii reali ai destinatarilor fondurilor/contractanților din cadrul
PNRR și, totodată, asupra (ii) obligației dvs. de a transmite datele și
informațiile cu privire la beneficiarii reali ai destinatarilor fondurilor
alocate din PNRR.
Astfel, după stabilirea clasamentului intermediar al ofertelor
admisibile, autoritatea contractantă va solicita ofertantului clasat pe
locul I prezentarea informațiilor privind beneficiarii reali ai
destinatarilor fondurilor/ contractanților din cadrul PNRR, în înțelesul
articolului 3 punctul 6 din Directiva (UE) 2015/849 a Parlamentului
European și a Consiliului, așa cum sunt ele reglementate de obligațiile
impuse de art 22 alin 2 lit d) din Regulamentul (UE) 20211241 a
Parlamentului European și a Consiliului, respectiv:
a) pentru ofertanții a căror acționari sunt persoane fizice sau persoane
juridice înregistrate pe teritoriul României, aceștia vor depune un extras
ONRC (privind beneficiarii reali ai destinatarilor fondurilor/
contractanților din cadrul PNRR).
b) pentru ofertantul/ofertanții care/au în structura acționariatului
entități juridice străine, aceștia vor depune declarație pe proprie
răspundere dată de către reprezentantul legal, conform prevederilor
articolului 326 din Codul Penal privind falsul în declarații, ce va conține
datele privind beneficiarii reali ai entităților juridice străine (cel
puțin numele, prenumele și data nașterii), în conformitate cu Legea
129/2019, cu completările și modificările ulterioare.
c) pentru ofertanții străini, înregistrați în afara României, aceștia vor
depune documente justificative, certificate sau alte înscrisuri eliberate
de autoritatea responsabilă de datele beneficiarului real din țara
ofertantului, însoțit de traducerea în limba română, certificată de
traducători autorizați, în condițiile legii.
d) pentru ofertanții de tipul asociațiilor și fundațiilor, aceștia vor
depune un extras de la Ministerul Justiției (Registrul Național ONG)
privind beneficiarii reali ai asociației/fundației; în cazul în care
asociația/ fundația este o entitate străină sau are beneficiari reali
persoane străine, autoritatea contractantă colectează de la ofertanți o
declarație pe proprie răspundere dată de către reprezentantul legal/
președinte, conform prevederilor articolului 326 din Codul Penal privind
falsul în declarații, ce va conține datele privind beneficiarii reali ai
entităților juridice (cel puțin numele, prenumele și data nașterii), în
conformitate cu Legea 129/2019, cu completările și modificările ulterioare.
Sub rezerva prevederilor articolelor 56 și 57 din Legea nr. 129 din 11
iulie 2019 pentru prevenirea și combaterea spălării banilor și finanțării
terorismului modificată și completată prin Legea 315/2021, persoanele
juridice supuse obligației de înregistrare în registrul comerțului au,
totodată, obligația actualizării informațiilor de fiecare dată când are loc
o modificare a acestora, sub rezerva aplicării sancțiunilor
contravenționale și a dizolvării societății, conform prevederilor legale în
vigoare.
Eventualele modificări intervenite după semnarea contractului de
achiziţie publică, pe durata acestuia, vor fi aduse atât la cunoştinţa
Autorității contractante cât şi a ONRC.
Ofertantul desemnat câștigător are obligația de a se prezenta în termen
de 3 zile de la primirea invitației pentru semnarea contractului, transmisă
de autoritatea contractantă. Dacă termenul de 3 zile a expirat iar
ofertantul desemnat câștigător nu s-a prezentat pentru semnarea
contractului, situația va fi asimilată refuzului de a semna contractul.
Prin depunerea ofertei, ofertantul își exprimă implicit acceptul sau
asupra condițiilor de valabilitate a ofertei, asupra termenului de plată,
condițiilor de livrare si transport.
Director proiect, Directia
Achiziţii Publice
si Urmarire
Contracte
Sef lucrari Dr. Gabriel Ionut Plavan Ing.
Gabriela Alexoaei
Responsabil achiziţie
Adm. fin. Cristian Ignat
Universitatea Alexandru Ioan Cuza Iasi
Iasi, Iasi ID 353
Profil autoritate
S••• C••• I••• n••• 1••• S••• -••• J••• I••• L••• I••• C••• p••• 7••• I••• ••
Date din anunț
Autentifică-te pentru a vedea persoana de contact și datele publicate în anunț.
ANAF
Profil autoritate Activă Neplătitor TVA
Stare înregistrare: MODIFICARE PUBLICI din data 30.09.1999 Înregistrată: 29.09.1993 Organ fiscal: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi Telefon: 20 ••• ••• 42 J••• I••• M••• I••• B••• C••• I••• N•••
Situație fiscală
Scop TVA: Neînregistrat e-Factura: Neînscrisă
Sursă: ANAF · actualizat 02.09.2026