”Achizitionare PC, statie grafica, laptop, imprimanta A4 monocrom, imprimanta multifuncțională A4 monocrom, imprimante,multifunctionnale, scannere, imprimante A3 color, Tablet PC, tableta 12,9, imprimanta retea A3, imprimanta portabila”, astfel:
- Lot 1: Achiziţionare: 1 buc. Tabletă PC mini 8.3”, 256 GB.
- Lot 2: Achiziţionare: 2 buc. Laptot;
- Lot 3: Achiziţionare:
• 9 buc. Imprimantă monocrom A4 laser duplex;
• 2 buc. Multifuncțională monocrom A4 laser duplex;
• 2 buc. Multifuncțională color A4 laser duplex;
• 1 buc. Imprimantă color A3 laser duplex;
• 1 buc. Multifuncțională monocrom A3 laser duplex;
• 1 buc. Scanner A4 de mare viteză.
- Lot 4: Achiziţionare: 3 buc. Imprimante portabile, pentru I.S.U. “Porolissum” Salaj.
- Lot 5: Achiziţionare: 1 buc. Imprimantă rețea A3, pentru C. M. J. Salaj.
Invitatia de participare, Caietele de sarcini, Caluzele contractuale, Formularele și Fișele tehnice se regasesc atasat prezentului anunt publicitar. Invitatia de partcipare și formularele se regases pe site-ul Consiliului Judetean, www.cjsj.ro, la sectiunea:Informații publice-Achizitii publice-Achizitii directe.
Valoarea estimată pentru produsele furnizate este de 79.418,35 lei fara TVA, defalcată astfel:
- Lot 1: 3.781,51 lei fără TVA,
- Lot 2: 10.000,00 lei fără TVA,
- Lot 3: 53.186,44 lei fără TVA,
- Lot 4: 4.048,72 lei fără TVA,
- Lot 5: 8.401,68 lei fără TVA.
Autoritatea Contractantă va evalua toate documentele transmise şi va iniţia achiziţia directă în SEAP, aferente fiecărui lot, aplicand criteriul de atribuire ”preţul cel mai scăzut” pentru ofertele declarate admisibile și depuse în SEAP până la data de 27.09.2022, ora 10:00.
Se va încheia contract conform draftului de contract publicat în SEAP.
Durata contractului este de 6 luni de la semnarea acestuia.
Termenul de livrare a produselor este 10 zile lucratoare de la semnarea contractului.
Livrarea produselor intră în sarcina furnizorului și se va face gratuit la:
- sediul Consiliului Judeţean Sălaj, Zalău, Pța. 1 Decembrie 1918, nr. 11, judeţul Sălaj, produsele aferente loturilor LOT 1, LOT 2 și LOT 3;
- sediul I.S.U. Sălaj, Zalău, B-dul Mihai Viteazu, nr. 57, judeţul Sălaj, produsele aferente lotului LOT 4;
- sediul C.M.J. Sălaj, Zalău, Str. Lt.col. Pretorian nr. 100, produsele aferente lotului LOT 5.
Plata va fi efectuată într-un termen de cel mult 30 de zile calendaristice de la data primirii facturii însoţită de procesul verbal de recepţie calitativă/ cantitativă /funcționare şi de acceptare a Achizitorului.
Se va prezenta oferta de preț, pentru unul sau mai multe loturi, în lei fără TVA.
Ofertele vor fi încărcate în catalogul electronic SEAP având titlul:
“Achiziție anunț nr.____________________LOT.1”
“Achiziție anunț nr.____________________LOT.2”,
“Achiziție anunț nr.____________________LOT.3”,
“Achiziție anunț nr.____________________LOT.4”,
“Achiziție anunț nr.____________________LOT.5” ,
ţinând cont de produsele și caracteristicile acestora cuprinse în caietele de sarcini, precum și transmise la adresa de e-mail a•••@g•••.com (pentru a putea verifica toate ofertele depuse pentru acest anunț), până la data de 27.09.2022, ora 10:00.
Se va verifica catalogul electronic SEAP şi se vor selecta ofertele cu preţul cel mai scăzut dintre ofertele declarate admisibile, aferente fiecărui lot și depuse în SEAP până la data de 27.09.2022, ora 10:00.
Ofertele se vor prezenta distinct pentru ficare lot.
În secțiunea ”Descriere” se vor menționa produsele ofertate, și se vor prezenta ofertele de preț pentru fiecare produs aferent lotului pentru care se depune ofertă.
Operatorii economici care depun oferta de preţ pe catalogul electronic SEAP pentru această achiziţie trebuie sa depună urmatoarele documente la urmatoarea adresă de e-mail: a•••@g•••.com:1)(Formular 12A), 2)(Formular 12B), 3)(Formular 12C), 4)(Formular 12 D), 5)(Formular 12 J), 6) certificatul ONRC, 7)Propunerea tehnică,va fi elaborată în conformitate cu cerințele din Caietul de sarcini. 8)Propunerea financiară (Formular 10 A)
Documentele se vor prezenta la adresa de e-mail a•••@g•••.com până la data de 27.09.2022, ora 10:00 precum și dovada încărcarii ofertei în catalogul electronic SEAP (Print Screen).
Orice solicitare de clarificări va fi transmisă Autorității Contractante la adresa e-mail a•••@g•••.com / Registratura instituției noastre Consiliul Județean Sălaj, Zalău, Piața 1 Decembrie 1918, nr.11, cu mențiunea În atenția Serviciului Achiziții Publice Parteneriat Public-Privat și Urmărirea Contractelor, iar Autoritatea Contractantă va posta răspunsurile la solicitările de clarificări, precum şi decizia de atribuire/anulare a achiziţiei prin publicare pe site-ul Consiliului Județean Sălaj, respectiv www.cjsj.ro, la secțiunea aferentă achiziției directe având ca obiect: ”Achizitionare PC, statie grafica, laptop, imprimanta A4 monocrom, imprimanta multifuncțională A4 monocrom, imprimante,multifunctionnale, scannere, imprimante A3 color, Tablet PC, tableta 12,9, imprimanta retea A3, imprimanta portabila”, astfel:
- Lot 1: Achiziţionare: 1 buc. Tabletă PC mini 8.3”, 256 GB.
- Lot 2: Achiziţionare: 2 buc. Laptot;
- Lot 3: Achiziţionare:
• 9 buc. Imprimantă monocrom A4 laser duplex;
• 2 buc. Multifuncțională monocrom A4 laser duplex;
• 2 buc. Multifuncțională color A4 laser duplex;
• 1 buc. Imprimantă color A3 laser duplex;
• 1 buc. Multifuncțională monocrom A3 laser duplex;
• 1 buc. Scanner A4 de mare viteză.
- Lot 4: Achiziţionare: 3 buc. Imprimante portabile, pentru I.S.U. “Porolissum” Salaj.
- Lot 5: Achiziţionare: 1 buc. Imprimantă rețea A3, pentru C. M. J. Salaj.