Bug?
UAIC663893 - achizitie mobilier (masa de consiliu) in cadrul proiectului sages | Licitații Admin
39121200-8 Mese (Rev.2) · Achiziție directă · UAIC663893 Ofertare plic închis
achizitie mobilier (masa de consiliu) in cadrul proiectului sages Anunțul UAIC663893 pentru achizitie mobilier (masa de consiliu) in cadrul proiectului sages este publicat de Universitatea Alexandru Ioan Cuza Iasi și este încadrat la codul CPV 39121200-8 – Mese (Rev.2).
SintezăAI Documente Concurenți Istoric achiziții e-licitatie.roAnunț Concurenți Istoric Istoric achiziții Documente
Documente solicitate: oferta financiara si certificat constatator ONRC. Tip ofertare: ofertare in plic inchis. Termen livrare/executie: , precum şi perioada de garanție acordată produselor, unde e.... Termen plata: 30 zile cal.. Criteriu atribuire: alte criterii. Valabilitate oferta: , asupra termenului de plată, conditiilor de livrare si tran....
Documente solicitate: oferta financiara si certificat constatator ONRC. Tip ofertare: ofertare in plic inchis. Termen livrare/executie: , precum şi perioada de garanție acordată produselor, unde e.... Termen plata: 30 zile cal.. Criteriu atribuire: alte criterii. Valabilitate oferta: , asupra termenului de plată, conditiilor de livrare si tran.... Detaliile extinse nu sunt disponibile pentru această licitație.
Căutări relevante pentru UAIC663893 Legături interne utile pentru CPV, autoritate și expresiile principale din denumirea procedurii.
0,01RON
valoare estimată · fără TVA
27 mai 2026, 07:44
Publicare anunț
SEAP
02 iun. 2026, 23:00
Depunere ofertă
Termen expirat
unghi, cutie de priză şi canal pentru cabluri vertebrale.
Garanţie: minim 24 luni
1 Model onentativ: buc 2 39121200-8
Universitatea "Alexandru Ioan Cuza" din laşi
Bulevardul Caroll, Nr. 11, 700506 laşi
România
Cod fiscal: 4701126
3
ll p Planul Național
I de Redresare și Rezilienţă
. Finanţat de
Uniurtea Europeană
NextGenerationEU
| | TITI
Specificaţiile tehnice care indică o anumită origine, sursă, producţie, un procedeu
special, o marcă de fabrică sau de comerţ, un brevet de invenţie, o licenţă de fabricaţie, sunt
menționate doar pentru identificarea cu uşurinţă a tipului de produs şi NU au ca efect
favorizarea sau eliminarea anumitor operatori economici sau a anumitor produse. Aceste
specificaţii vor fi considerate ca având menţiunea de « sau echivalent ».
Oferta dumneavoastră, va fi depusă în conformitate cu termenii şi condiţiile de livrare precizate
şi va fi trimisă la:
Adresa: România, Iaşi, Bd.Carol , nr.11, Corpul J
Telefon/Fax: 02 ••• ••• 39, 02 ••• ••• 48
E-mail: lorina.scripceariu(Quaic.ro
Persoană de contact: Lorina Scripcariu
Se acceptă oferte transmise în original la Registratura Universității ” Alexandru loan Cuza” din
Iaşi, adresa B-dul Carol| nr. 11, Iaşi, program de lucru cu publicul zilnic între orele 08.00 —
16.00, în plic închis (sigilat, cu ştampila ofertantului şi cu mențiunea ”A nu se deshide înainte
de 02.06.2026 inclusiv”), sau pe adresa de e-mail lorina.scripcariu(Quaic.ro
Prețul total ofertat trebuie să includă toate cheltuielile ocazionate de livrarea la destinația
finală a produselor şi a serviciilor accesorii solicitate, conform tabelului de mai sus.
Oferta financiară va fi exprimată în Lei fără TVA, iar TVA va fi indicat separat, (11% sau
21%, dupa cum este aplicabil).
Oferta va include: termenul de livrare, precum şi perioada de garanție acordată produselor,
unde este cazul.
Termenul de livrare: maxim 7 zile de la semnarea contractului de ambele părți.
Plata facturii se va efectua în lei, 100% la livrarea efectivă a produselor la destinaţia finală
indicată, pe baza facturii Contractantului şi a procesului - verbal de recepție.
Oferta dvs. va fi însoțită de următoarele documente:
- o copie a Certificatului Constatator eliberat de Oficiul Registrului Comerţului din care
să rezulte numele complet, sediul, domeniul de activitate, respectiv faptul că operatorul
economic are capacitatea profesională de a realiza activităţile care fac obiectul contractului
(Obiectul contractului trebuie să aibă corespondent în codurile CAEN din certificatul
constatator emis de ONRC), precum și faptul că operatorul economic este legal constituit, că
nu se află în niciuna dintre situaţiile de anulare a constituirii.
Informatiile cuprinse in acest document, trebuie sa fie reale/actuale la data prezentarii.
Cerinţa se aplică inclusiv pentru subcontractanți şi/sau terţi susţinători.
Nota: Se permite dovedirea capacitatii de exercitare a activitatii profesionale si prin prezentarea
certificatului constatator emis de catre ONRC in forma electronica, prin intermediul serviciului
online InfoCert, avand incorporata, atasata sau logic asociata semnatura electronica extinsa
- prezentarea informatiilor privind beneficiarii reali, in intelesul articolului 3 punctul 6 din
Directiva (UE) 2015/849 a Parlamentului European si a Consiliului, asa cum sunt ele
reglementate de obligatiilor impuse de art 22 alin 2 lit d) din Regulamentul (UE) 20211241 a
Parlamentului European si a Consiliului, respectiv:
a) pentru ofertantii a caror actionari sunt persoane fizice sau persoane juridice inregistrate pe
teritoriul Romaniei, acestia vor depune un extras ONRC (privind beneficiarii reali).
b) pentru ofertantul/ofertantii care/au in structura actionariatului entitati juridice straine, acestia
vor depune declaratie pe proprie raspundere data de catre reprezentantul legal, conform
prevederilor articolului 326 din Codul Penal privind falsul in declaratii, ce va contine datele
privind beneficiarii reali ai entitatilor juridice straine (cel putin numele, prenumele si data
nasterii), in conformitate cu Legea 129/2019, cu completarile si modificarile ulterioare.
Universitatea "Alexandru loan Cuza" din laşi
Bulevardul Carol1, Nr. 11, 700506 laşi
România
Cod fiscal: 4701126
- Finanțat de
. Uniunea Europeană
NextGenerationEL)
|Planul Național
de Redresare şi Rezilienţă
c) pentru ofertantii straini, inregistrati in afara Romaniei, acestia vor depune documente
justificative, certificate sau alte inscrisuri eliberate de autoritatea responsabila de datele
beneficiarului real din tara ofertantului, insotit de traducerea in limba romana, certificata de
traducatori autorizati, in conditiile legii.
d) pentru ofertantii de tipul asociatiilor si fundatiilor, acestia vor depune un extras de la
Ministerul Justitiei (Registrul National ONG) privind beneficiarii reali ai asociatiei/fundatiei;
in cazul in care asociatia/fundatia este o entitate straina sau are beneficiari reali persoane
straine, autoritatea contractanta colecteaza de la ofertanti o declaratie pe proprie raspundere
data de catre reprezentantul legal/presedinte, conform prevederilor articolului 326 din Codul
Penal privind falsul in declaratii, ce va contine datele privind beneficiarii reah ai entitatilor
juridice (cel putin numele, prenumele si data nasterii), in conformitate cu Legea 129/2019, cu
completarile si modificarile ulterioare.
Sub rezerva prevederilor articolelor 56 si 57 din Legea nr. 129 din 11 iulie 2019 pentru
prevenirea si combaterea spalarii banilor si finantarii terorismului modificata si completata prin
Legea 315/2021, persoanele juridice supuse obligatiei de inregistrare in registrul comertului au,
totodata, obligatia actualizarii informatiilor de fiecare data cand are loc o modificare a acestora,
sub rezerva aplicarii sanctiunilor contraventionale si a dizolvarii societatii, conform
prevederilor legale in vigoare.
Eventualele modificări intervenite după semnarea contractului de achiziţie publică, pe durata
acestuia, vor fi aduse atât la cunoştința Autoritatii contractante cât şi a ONRC.
Această obligație va fi aplicabilă inclusiv subcontractantilor, dacă este cazul.
- declaratia pe proprie răspundere privind neincadrarea in situatiile prevazute la art. 59-60
din Legea 98/2016, completata cu informațiile aferente situației fiecarui ofertant, conform
modelului anexat la Formulare. Încadrarea în situaţia prevăzută la art. 60 din Legea 98/2016
atrage excluderea ofertantului din procedura de atribuire a contractului de achiziţie publică.
Lista cu persoanele ce deţin funcţii de decizie în autoritatea contractantă sunt:
Rector — Prof. univ. dr. Liviu-George MAHA
Prorector — Conf. univ. dr. Ionuţ NISTOR
Prorector — Prof. univ. dr. Romeo Iulian OLARIU
Prorector — Prof. univ. dr. loana Maria COSTEA
Prorector — Prof. univ. dr. Nicoleta Laura POPA
Prorector — Prof. univ. dr. Adrian IFTENE
Prorector — Prof. univ. dr. Conţiu Tiberiu Cristi ȘOITU
Prorector — Conf. univ. Lilian NIACŞU
Director General Administrativ — Costel PALADE
Director General Administrativ Adjunct Mircea TULICA
Director Financiar Contabil— Liliana IFTIMIA
Director Achiziţii Publice şi Urmărire Contracte — Gabriela ALEXOAEI
Director proiect- Sebastien Jean-Marc Martus BOURDIN
Cercetător — prof. univ . dr. Gabriela Carmen PASCARIU
Responsabil raportare — Elena FELICE
Responsabil juridic — Adriana DOCAN
Responsabil urmărire contracte — Lorina SCRIPCARIU
- declaraţie pe propria raspundere - conform modelului anexat, prin care să precizeze
faptul că la elaborarea ofertei a ţinut cont de reglementarile obligatorii în domeniile
mediului, social și al relatiilor de muncă, precum și că acestea vor fi respectate de către
ofertant pe parcursul derulării contractului.
Informaţii detaliate privind reglementarile în vigoare privind condiţiile de munca şi protecția
muncii, se pot obţine de la Inspectoratul de munca, de la Ministerul Muncii, Familiei şi
Protecţiei sociale, de pe site-ul http://www.inspectmun.ro/site/Legislatie/legislatie.html.
Universitatea "Alexandru Ioan Cuza" din Iaşi
Bulevardul Carol1, Nr. 11, 700506 laşi
România
Cod fiscal: 4701126
Fi s
U Uîr?î;:î; âîxropeană N p Planul Naţmnal„ s a
NextGenerationEU de Redresare Ş! RBZ!Î%&HÎEB
Informaţii detaliate privind reglementarile în vigoare privind condiţiile de mediu se pot obtine
de la Ministerul Mediului, Apelor şi Padurilor, de pe site-ul http://www.mmediu.ro
Doar ofertele depuse de ofertanții calificați şi care îndeplinesc cerinţele tehnice vor fi evaluate
conform criteriului de atribuire pretul cel mai scazut pe lot. Se vor compara valorile ofertate
exprimate în lei fara TVA.
Pretul ofertat este ferm şi nu va fi modificat pe durata executării contractului.
Conform Legii 139/2022, contractantul are obligația de a emite facturi electronice şi de a le
transmite Autorităţii contractante prin sistemul national privind facture electronica RO e-
factura.
Termenul de plata este:
a) 30 de zile calendaristice de la data la care factura electronică este disponibilă spre descărcare
de către Autoritatea Contractantă din sistemul RO e-factura, dacă recepția produselor este
anterioară acestei date, cu mentionarea codurilor CPV manționate la fiecare produs în parte;
b) 30 de zile calendaristice de la data recepţiei produselor dacă factura electronică este
disponibilă spre descărcare de către Autoritatea Contractanta din sistemul RO e-factura, la data
receptiei ori anterior acestei date, cu mentionarea codurilor CPV manționate la fiecare produs
în parte;
Plăţile pentru aceste produse se vor face din bugetul Proiectului: Sages: Spatial Analysis
of Growth, Environment and Sustainable Well-being, contract nr. MCID - DGGCPNRR
760275/26.03.2024, finantat prin Planul Naţional de Redresare și Reziliență
Oferta dvs. trebuie să fie valabilă timp de minim 30 zile de la data limită pentru transmiterea
ofertei.
Nota:
-Operatorii economici interesaţi să participe la procedura de achiziție vor avea în vedere
consultarea permanentă a adresei de internet unde este postată documentația de achiziție pentru
a putea fi la curent cu eventualele clarificări care se vor publica până la data limită de depunere
oferte.
Ofertantul desemnat câștigător are obligația de a se prezenta în termen de 3 zile de la primirea
invitaţiei pentru semnarea contractului, transmisă de autoritatea contractantă.Dacă termenul
de 3 zile a expirat iar ofertantul desemnat câștigător nu s-a prezentat pentru semnarea
contractului, situația va fi asimilată refuzului de a semna contractul.
Prin depunerea ofertei, ofertantul iși exprimă implicit acceptul asupra condițiilor de
valabilitate a ofertei, asupra termenului de plată, conditiilor de livrare si transport.
Vă rugăm să confirmaţi în scris primirea prezentei Cereri de ofertă şi să menţionaţi dacă
urmează să depuneţi o ofertă sau nu.
Director Achiziţii Publice si Urmarirea Contractelor
Ing. Gabriela ALEXOAEI
Responsabil Urmărire Contracte
Lorina Scripcariu
Universitatea "Alexandru loan Cuza" din laşi
Bulevardul Carol , Nr. 11, 700506 Iaşi
România
Cod fiscal: 4701126
Numärul Contractului
de finantare/data
Titlul proiectului
MCID
-
DGGCPNRR 760275/26.03.2024
__________________________________________________________
Sages: Spatial Analysis of Growth, Environment and Sustainable
______________________ Well-being
Cod project
Program de finantare
____________________
Numele beneficiarului
CF 20/27.07.2023
Planul National de Redresare i Rezilientä (PNRR)
Apel nr. PNRR- III- C9-2023 18_runda 2
-
Universitatea ,,Alexandru Joan Cuza" din Iai
CERERE DE OFERTA
ur. 380 din data 26.05.2026
Achizitia de
Furnizare mobilier
Universitatea "Alexandru Joan Cuza" din Iaci implementeazä, in calitate de beneficiar,
proiectul Sages: Spatial Analysis of Growth, Environment and Sustainable Well-being, cod
proiect CF 20/27.07.2023, finantat prin Planul National pentru Redresare i Rezilienã a!
României (PNRR) i intentioneazä sä utilizeze o parte din fonduri pentru achizitia produselor
pentru care a fost emisä prezenta cerere de ofertä.
In acest sens, sunteti invitati sà trimiteti oferta dumneavoasträ de pret pentru urmätoarele
produse (Se vor oferta toate produsele din cadrul lotului, flu se acceptà oferte incomplete
In cadrul lotului):
Nr.
crt.
_____
1
Denumirea produselor
Specificatii tehnice solicitate
Lot_1
Masa de consiliu pentru laborator, cu sistem de prize
inclus, Dimensiuni: lungime 300 cm, latime 100 cm,
Inältime 75 cm (abatere +1-20 cm); material: placi
aglomerate din lemn, culoare: combinatie de 2 culori,
grosime minima 30 mm, picioare din profil metalic
interconectate vopsite cu pulbere electrostaticä täiatä In
unghi, cutie de prizä i canal pentru cabluri vertebrale.
Garantie: minim 24 luni
Model orientativ:
UM
Cant.
Cod CPV
______________
______
buc
_______
2
_____________
39121200-8
1
Universitatea "Alexandru loan Cuza' din lali
Bulevardul Carol 1, Nr. 11, 700506 Iai
Rornânia
Cod fiscal: 4701126
SpecjIcaJiile tehnice care indicä o anuinitá origine, sursá, produclie, un procedeu
special, o marcá defabricá sau de comerj, un brevet de invenjie, o licenjá defabricafie, sunt
menfionate doar pentru identIIcarea cu uurinfã a tipului de produs ci NU au ca efect
favorizarea sau eliminarea anumitor operatori economici sau a anumitor produse. Aceste
specficajii vorfI considerate ca avánd menfiunea de < sau echivalent
.
Oferta dumneavoasträ, va fi depusä in conformitate cu termenii i conditiile de livrare precizate
si va fi trimisä la:
Adresa: România, Iai, Bd.Carol I, nr. 11, Corpul J
Telefon/Fax: 02 ••• ••• 39, 02 ••• ••• 48
E-mail: l•••@u•••.ro
Persoanä de contact: Lorina Scripcariu
Se accepta oferte transmise In original la Registratura Universitatii "Alexandru Joan Cuza" din
Iai, adresa B-dul Carol I nr. 11, Iai, program de lucru cu publicul zilnic Intre orele 08.00
16.00, In plic Inchis (sigilat, cu tampi1a ofertantului i cu mentiunea "A nu se deshide inainte
de 02.06.2026 inclusiv"), sau pe adresa de e-mail l•••@u•••.ro
Pretul total ofertat trebuie sa includä toate cheltuielile ocazionate de livrarea la destinatia
finalä a produselor i a serviciilor accesorii solicitate, conform tabelului de mai sus.
Oferta financiarä va fi exprimatä In Lei färá TVA, jar TVA va fi indicat separat, (11% sau
21%, dupa cum este aplicabil).
Oferta va include: termenul de livrare, precum i perioada de garanie acordatä produselor,
unde este cazul.
Termenul de livrare: maxim 7 zile de la semnarea contractului de ambele parti.
Plata facturii se va efectua In lei, 100% la livrarea efectivä a produselor la destinatia finalä
indicatà, pe baza facturii Contractantului i a procesului verbal de receptie.
-
-
Oferta dvs. va fi Insotità de urmätoarele documente:
o copie a Certificatului Constatator eliberat de Oficiul Registrului Comertului din care
-
sä rezulte numele complet, sediul, domeniul de activitate, respectiv faptul cä operatorul
economic are capacitatea profesionalä de a realiza activitätile care fac obiectul contractului
(Obiectul contractului trebuie sa aibä corespondent In codurile CAEN din certificatul
constatator emis de ONRC), precum i faptul cä operatorul economic este legal constituit, cA
nu se aflä In niciuna dintre situatiile de anulare a constituirii.
Informatiile cuprinse in acest document, trebuie sa fie reale/actuale la data prezentarii.
Cerinta se aplica inclusiv pentru subcontractanti i/sau terti sustinätori.
Nota: Se permite dovedirea capacitatii de exercitare a activitatii profesionale si prin prezentarea
certificatului constatator emis de catre ONRC in forma electronica, prin intermediul serviciului
online InfoCert, avand incorporata, atasata sau logic asociata semnatura electronica extinsa
prezentarea informatiilor privind beneficiarii reali, in intelesul articolului 3 punctul 6 din
Directiva (UE) 2015/849 a Parlamentului European si a Consiliului, asa cum sunt ele
reglementate de obligatiilor impuse de art 22 alin 2 lit d) din Regulamentul (UE) 20211241 a
Parlamentului European si a Consiliului, respectiv:
a) pentru ofertantii a caror actionari sunt persoane fizice sau persoane juridice inregistrate pe
teritoriul Romaniei, acestia vor depune un extras ONRC (privind beneficiarii reali).
b) pentru ofertantul/ofertantii care/au in structura actionariatului entitati juridice straine, acestia
vor depune declaratie pe proprie raspundere data de catre reprezentantul legal, conform
prevederilor articolului 326 din Codul Penal privind falsul in declaratii, ce va contine datele
privind beneficiarii reali ai entitatilor juridice straine (cel putin numele, prenumele si data
nasterii), in conformitate cu Legea 129/2019, cu completarile si modificarile ulterioare.
-
2
Universitatea "Alexandru loan Cuza" din lati
Bulevardul Carol 1, Nr. II, 700506 lati
România
Cod fiscal: 4701126
c) pentru ofertantii straini, inregistrati in afara Romaniei, acestia vor depune documente
jjstificative, certificate sau alte inscrisuri eliberate de autoritatea responsabila de datele
beneficiarului real din tara ofertantului, insotit de traducerea in limba romana, certificata de
traducatori autorizati, in conditiile legii.
d) pentru ofertantii de tipul asociatiilor si fundatiilor, acestia vor depune un extras de la
Ministerul Justitiei (Registrul National ONG) privind beneficiarii reali ai asociatiei/fundatiei
in cazul in care asociatialfundatia este o entitate straina sau are beneficiari reali persoane
straine, autoritatea contractanta colecteaza de la ofertanti o declaratie pe proprie raspundere
data de catre reprezentantul legal/presedinte, conform prevederilor articolului 326 din Codul
Penal privind falsul in declaratii, ce va contine datele privind beneficiarii reali ai entitatilor
juridice (cel putin numele, prenumele si data nasterii), in conformitate cu Legea 129/2019, cu
completarile si modificarile ulterioare.
Sub rezerva prevederilor articolelor 56 si 57 din Legea nr. 129 din 11 julie 2019 pentru
prevenirea si combaterea spalarii banilor si finantarii terorismului modificata i completata prin
Legea 315/2021, persoanelejuridice supuse obligatiei de inregistrare in registrul comertului au,
totodata, obligatia actualizarii inforrnatiilor de fiecare data cand are bc o modificare a aceStora,
sub rezerva aplicarii sanctiunilor contraventionale Si a dizolvarii societatii, conform
prevederilor legale in vigoare.
Eventualele modificäri intervenite dupã semnarea contractului de achizitie publicä, pe durata
acestuia, vor fi aduse atât la cunotinta Autoritatii contractante cat i a ONRC.
Aceastã obligafie vail aplicabilä inclusiv subcontractantilor, dacá este cazul.
declaratia pe proprie raspundere privind neincadrarea in situatiile prevazute la art. 59-60
din Legea 98/2016, completata cu informatiile aferente Situatiel fiecarui ofertant, conform
modelului anexat la Formulare. Incadrarea In Situatia preväzutä la art. 60 din Legea 98/2016
atrage exciuderea ofertantului din procedura de atribuire a contractului de achizitie publicä.
-
Lista cu persoanele ce detin functii de decizie In autoritatea contractantã sunt:
Rector Prof univ. dr. Liviu-George MAHA
Prorector Conf univ. dr. lonut NISTOR
Prorector Prof univ. dr. Romeo lulian OLARTU
Prorector Prof univ. dr. loana Maria COSTEA
Prorector Prof. univ. dr. Nicoleta Laura POPA
Prorector Prof univ. dr. Adrian IFTENE
Prorector Prof univ. dr. Contiu Tiberiu Cristi SOITU
Prorector Conf. univ. Lilian NIAC5U
Director General Administrativ Costel PALADE
Director General AdminiStrativ Adjunct Mircea TULICA
Director Financiar Contabil- Liliana IFTIMIA
Director Achizitii Publice Si Urmärire Contracte Gabriela ALEXOAEI
Director proiect- Sebastien Jean-Marc MariuS BOURDIN
Cercetätor prof univ dr. Gabriela Carmen PASCARIU
Responsabil raportare Elena FELICE
Responsabil juridic Adriana DOCAN
Responsabil urmãrire contracte Lorina SCRIPCARIU
declaratie pe propria raspundere conform modelului anexat, prin care sà precizeze
-
-
-
-
-
-
-
-
-
.
-
-
-
-
-
-
faptul cà la elaborarea ofertei a tinut coot de reglementarile obligatorii In domeniile
mediulni, social i al relatiilor de muncà, precum i cä acestea vor fi respectate de cátre
ofertant pe parcursul derulärii contractului.
Informatii detaliate privind reglementarile In vigoare privind conditiile de munca i protectia
muncii, se pot obtine de la Inspectoratul de munca, de la Ministerul Muncii, Familiei
Protectiei sociale, de pe site-ui http ://www.inspectmun.ro/site/Legisiatie/legislatie.html.
3
Universitatea "Alexandru loan Cuza" din lati
Bulevardul Carol 1, Nr. 11, 700506 lai
România
Cod fiscal: 4701126
______
UnluneaEuropeaná
deRedreesi Rezilientä
Informaii detaliate privind reglementarile In vigoare privind conditiile de mediu se pot obtine
de la Ministerul Mediului, Apelor i Padurilor, de pe site-ui http://www.mmediu.ro
Doar ofertele depuse de ofertantii calificati i care Indeplinesc cerintele tehnice vor fi evaluate
conform criteriului de atribuire pretul Ce! mai scazut pe lot. Se vor compara valorile ofertate
exprimate In lei fara TVA.
Pretul ofertat este ferm i nu va fi modificat pe durata executärii contractului.
Conform Legii 139 2022, contractantul are obligaia de a emite facturi electronice i de a le
transmite Autoritä;ii contractante prin sistemul national privind facture electronica RO efactura.
Termenul de plata este:
a) 30 de zile calendaristice de la data la care factura electronicä este disponibilä spre descärcare
de cätre Autoritatea Contractantä din sistemul RO e-factura, dacä receptia produselor este
anterioarã acestei date, cu mentionarea codurilor CPV mantionate la fiecare produs In parte;
b) 30 de zile calendaristice de la data recep;iei produseior dacä factura electronicä este
disponibila spre descärcare de cãtre Autoritatea Contractanta din sistemul RO e-factura, la data
receptiei on anterior acestei date, cu mentionarea codurilor CPV mantionate la fiecare produs
in parte;
Platile pentru aceste produse se vor face din bugetul Proiectului: Sages: Spatial Analysis
of Growth, Environment and Sustainable Well-being, contract nr. MCID DGGCPNRR
760275 26.03.2024, finantat prin Planul National de Redresare i Rezilientä
Oferta dvs. trebuie sã fie valabilä timp de minim 30 zile de la data limitä pentru transmiterea
-
ofertei.
Nota:
-Operatorii economici interesati sa participe la procedura de achizitie vor avea In vedere
consultarea permanentä a adresei de internet unde este postatä documenta;ia de achizitie pentru
a putea fi la curent cu eventualele clarificäri care se vor publica pâna la data limitä de depunere
oferte.
Ofertantul desemnat câctigãtor are obligafia de a seprezenta In termen de 3 zile de laprimirea
invitafiei pentru semnarea contractului, transmisá de autoritatea contractantã. Dacá term enul
de 3 zile a expirat iar ofertantul desemnat câtigãtor flu s-a prezentat pentru semnarea
contractului, situafia vajI asimilatá refuzului de a semna contractul.
Prin depunerea oft rtei, ofertantul isi exprimá implicit acceptul asupra cond4iior de
valabilitate a oftrtei, asupra termenului de platá, conditiior de livrare si transport.
Va rugäm sa confirmati In scris primirea prezentei Cereri de ofertä i sa mentionati dacä
urmeazã sà depune;i o ofertä sau flu.
RECTOR,
prof. univ. dr. Liviu-Geor
lNfl
/
.._".,,.
,
'
q_, 4CAu
Director Achizitii Pub!ice si Urmarirea Contractelor
Ing. Gabriela ALEX El
Responsabil Urmärire Contracte
Lorina Sc .cariu
/
Universitatea "Alexandru loan Cuza" din lati
Bulevardul Carol I, Nr. 11,700506 lati
România
Cod fiscal: 4701126
Universitatea Alexandru Ioan Cuza Iasi
Iasi, Iasi ID 353
Profil autoritate
S••• C••• I••• n••• 1••• S••• -••• J••• I••• L••• I••• C••• p••• 7••• I••• ••
Date din anunț
Autentifică-te pentru a vedea persoana de contact și datele publicate în anunț.